Mirena- hormonski vložek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. jan 2007 10:46

Katjuska: Malce se poigravam z mislijo o vazektomiji za moške ... trenutno je mož absolutno premlad, poleg tega pa veste kako moški gledajo na te stvari ... vsaj moj je prepričam, da mu bodo tam odrezali vsaj j...., če že ne kaj drugega. Mogoče mu stvar čez nekaj let, ko bo stvar možna, že bolj jasno, do takrat pa morava najti pametnega, saj ni zabavno vsak mesec že nekaj dni pred menstruacijo trepetati ali bo ali.... Dvakrat se je to že zgodilo in glede na to, da sedaj pričakujemo že tretjega, sva s tem zaključila (zaenkrat.....?!?). Ker seksat s kondomom je kot jesti sladoled skozi šipo... Zakaj pa se ti ne steriliziraš? Ob tretjem porodu ti to mimogrede naredijo in imaš mir za veke vekomaj? Mamamia mamamia

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

23. jan 2007 11:18

Bravo mamamia,se 100% strinjam ....če nočeš več imeti otrok,si dovolj star,potem... kuharca37

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

23. jan 2007 11:56

Jaz sem uporabljala tabletke,pa potem spiralo ampak ker je bil tujek v mojem telesu sem imela neprestano vnetja.Pa sem zopet šla na tabletke,decembra pa sem bila na sterilizaciji.In je bila povsem brez problemov in tudi prva menstruacija je bila neboleča in je trajala samo 3 dni kaj bo pa naprej pa ne vem.Za sterilizacijo pa sem se odločila zato,ker sem že predolgo jemala tabletke in sem imela povišan pritisk,kaj drugega pa tudi ne pride v poštev.O kondomu pa je že mamamia lepo povedala. mamazeljka

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

23. jan 2007 12:08

naja1 jaz sem na istem. Je pa res, da sem jaz kar se tiče tabletk baje en čist kontra primerek - namreč mene boli glava, ko jih neham jemati. Tako, da jih - po predlogu ginekologa, jemljem tri mesece skupaj potem pa 7dni pavze - takrat seveda dobim nori migrenski napad ampak nenazadnje je to potem le vsake tri mesece, namesto vsak mesec. lp, vanjatajnsek

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

23. jan 2007 12:19

Nisem plačala ginekologu vstavitev Mirene !! Plačala sem le spiralo v lekarni . MYCHELLE

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

23. jan 2007 12:21

Tudi jaz imam tabletke yarina. Vmesne krvavitve se mi pojavijo morda vsak tretji ali četrti mesec, nikakor pa ne vsak mesec. Ja o ceni pa... brez komentarja. Pa vseeno PREDRAGE, pa toko imajo polne uste besed kako je kontracepcija zastonj. Lp valči

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

23. jan 2007 12:23

mamamia je napisal/a:
Katjuska: Malce se poigravam z mislijo o vazektomiji za moške ... trenutno je mož absolutno premlad, poleg tega pa veste kako moški gledajo na te stvari ... vsaj moj je prepričam, da mu bodo tam odrezali vsaj j...., če že ne kaj drugega. Mogoče mu stvar čez nekaj let, ko bo stvar možna, že bolj jasno, do takrat pa morava najti pametnega, saj ni zabavno vsak mesec že nekaj dni pred menstruacijo trepetati ali bo ali.... Dvakrat se je to že zgodilo in glede na to, da sedaj pričakujemo že tretjega, sva s tem zaključila (zaenkrat.....?!?). Ker seksat s kondomom je kot jesti sladoled skozi šipo... Zakaj pa se ti ne steriliziraš? Ob tretjem porodu ti to mimogrede naredijo in imaš mir za veke vekomaj? Mamamia mamamia
Tudi o tem sem razmišljala...ampak zaenkrat ne mož (30 let), ne jaz (31 let) nisva kandidata oz. ne bova še kar nekaj let. Problem je tisti 1% možnosti, da še nisva zaključila najino reprodukcijsko obdobje, saj sva oba še razmeroma mlada... kar se pa tiče izbire med vazektomijo in sterilizacijo je moška vazektomija enostavnejši poseg, ki ga opravijo ambulantno, poleg tega pa ga je možno povrniti v prvotno stanje, medtem ko je za ženske bolj komplicirano... LP katjushka Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 23. jan 2007 12:24:17

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

23. jan 2007 13:53

Sama imam zelo dobre izkušnje tako z obročkom kot z mireno, nisem prenešala kontracepcijskih tablet in tri otroke že imam.... čist dost Mogoče so bile pri obročku le malo večje krvavitve, kaj manjšega vmes med ciklusom, apmak to vse odtehta... da nismo imeli še kakšnega ljubkega otročička več Glede hormonskih obližev sicer ne vem.... ampak hormonske terapije v meni so prinesle veliko raka na dojki. Prav te dni sem brala, da se je v ZDA precej zmanjšala obolevnost za tem rakom, ker je manj hormonskih terapij. Zato previdno! Saj je še veliko alternativnih pripomočkov za meno... menosoj in še drugi, ki jih imajo v lekarni. Hormonske terapije so če imaš zares hude probleme..

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

23. jan 2007 14:30

Nikjer nisem zasledila, da mora bit ženska stara 45 let. Moja prijateljica jo ima (stara malo nad 30) in je super zadovoljna. Jaz imam navadni mat. vložek in kar močne M, zato razmišljam, da bi šla kmalu na Mireno. Me pa nekaj zanima, če mogoče kdo ve. Plačujem Zavarovanje zdravil pri Adriaticu in lahko porabim 200 € na leto. Če sem prav obveščena, je to za zdravila na beli recept. Ali je Mirena tudi na beli recept? Ker, to bi bilo super! Lp, Asja

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

23. jan 2007 14:31

Katjushka, a gledaš Razočarane gospodinje? Tam je namreč ena gospodinja (ne poznam jih po imenih, tista ki ima dvojčka, pa še ene par otrok), predlagala možu ta poseg... Ej, še zdaj se nasmejim ob spominu na njegov izraz!! Moški, moški! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti