Ustanovitev s.p....ali d.o.o

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 14. jan 2007 20:01 | ogledi: 2.074 | odgovori: 19

Razmišljam , da bi "šla na svoje". Ustanovila bi s.p. pa nimam pojma kje začeti, kako se lotiti...vi ste prvi, ki jih vprašam, ideja pa je "stara" le kak teden. Sem zaposlena in v službi ne smejo še izvedeti, čeprav posebne konkurenčne klavzule nimam v pogodbi. V širši družini imamo mirujoč d.o.o., ki bi ga bilo treba preimenovati, dokapitalizirati in razširiti dejavnost...pa ne vem, kaj je enostavneje. Na tem področju sem čista nula in prosim za usmeritve, morda kak priporočen forum. Vem, da lahko vstavim v iskalnik s.p., ustanovitev s.p......to bom še storila, a rada bi kak vaš nasvet, morda je med vami kdo, ki to bolj obvlada in bi ga lahko morda kontaktirala na privat mail...ne bom vas preveč obremenjevala in obljubim, da s to nekulinarično temo ne bom preveč smetila tega foruma...a nekje preprosto moram začeti!

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. jan 2007 20:16

Moje osebno mnenje je, da je poslovanje s.p. bolj enostavno, ni pa nujno, da imam prav. jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

14. jan 2007 20:19

S.P. je nekoliko enostavnejša možnost, manj papirologije je, tudi vodenje knjig je kasneje manj komplicirano kot pri d.o.o. Zato je najbolje, da greš na obrtno zbornico in povprašaš o tem, kaj bi bilo glede na to, s čemer se boš ukvarjala, bolj primerno. Ali pa se posvetuj s kakšnim pravnikom, kajti s.p. in d.o.o. imata svoje prednosti in slabosti. Tudi to preveri, kaj je bolj ugodno zate, ali ustanovitev s.p. na novo ali obuditev mirujočega d.o.o. KAr tako na daleč je težko svetovati, največ, kar si upam v taki situaciji reči je, da se temeljito posvetuj o vsem, preden sprejmeš dokončno odločitev. Če želiš, ti lahko psoredujem naslov ene ženske, ki je specializirana za ustanavljanje podjetij, registracijo, davčne zadeve in sploh vso papirologijo v zvezi s tem. Dober nasvet nič ne stane, napačne poteze pa so lahko drage. pozdrav, Mamamia mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. jan 2007 21:15

Aja, še to. Pozanimaj se na zavodu za zaposlovanje, kako je s samozaposlitvijo. Vem, da je obstajal program oz. nekakšna denarna pomoč v enkratnem znesku (dokaj visokem) za nekoga, ki se je samozaposlil. Pogoj pa je bil, da si prej na borzi. Ne vem, koliko časa in če to še sploh obstaja. Vsekakor se ti splača pogledat na njihovo spletno stran. Odkar imajo evropska sredstva, pa se sploh veliko stvari da, če se le malo znajdeš... jasna

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

14. jan 2007 21:27

Iz lastnih izkušenj ti s.p. ne priporočam. Odvisno je sicer tudi od dejavnosti, s katero se boš ukvarjala. Če želiš, mi piši na ZS, pa ti napišem kaj konkretnejšega, vsaj glede mojih izkušenj. lp, matilda

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

14. jan 2007 21:45

jaz imam odprt s.p. Če želiš info, se mi javi na zs lep pozdrav Petra 1

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

14. jan 2007 22:47

Če bi še enkrat, bi s.p. Vidim pri kolegih s.p.,prideje dosti enostavneje in brez velike papirologije do gotovine za svoj žep. siba

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

14. jan 2007 23:06

jasna, to še obstaja, mislim na zavodu Drejček

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

15. jan 2007 7:46

Če imaš denar za ustanovitveni kapital, ti svetujem d.o.o. Kolikor jaz poznam zadevo ni bstvene razlike v vodenju knjig. Bo pa najbolje, da vprašaš na racunovodja.com Lp, Klavdija

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

15. jan 2007 7:56

S.p. ti pomagajo urediti v obrtni zbornici. Sonja

mato  

član od: 27.11.2002

sporočila: 2

15. jan 2007 8:22

1. Tudi ce se odlocis za s.p. se odloci za dvostavno vodenje racunovodstva. Je bistveno bolj pregledno. Obstajajo tudi racunovodski servisi, ki ti enostavnega sploh nocejo voditi. Tu torej ni razlike med d.o.o. in s.p. 2. Tudi ce te ni bo treba biti davcni zavezance (ne bos presegla cca 20.000 Eur) se odloci, da bos. Razen v redkih izjemah, kjer se splaca - ce so tvoji koncni kupci vecinoma fizicne osebe. Tu torej tudi ni razlike. 3. Poslovanje s.p. je boljse, ker lahko bolj svobodno razpolagas z denarjem. In ce nisi discipliniran imas lahko nepregledno situacijo, kaj je tvoj denar, kaj sluzben, ... ponavadi se rezultat pozna pri napovedi dohodnine, ko placas za vse tisto, kar ti je bilo z lahkoto spraviti v svoj zep. Torej sp bolj svoboden, doo bolj transparenten. 4. Glede sodelovanja z bankami je bistveno bolj biti d.o.o. 5. Glede zaupanja pri poslovanju je spet odissno kaj bos delala - ce bos prodajala fizicnim osebam se opazila ne bos. Ce pa bodo stranke - je vec zaupanja v d.o.o. 6. To ti mora pa racunovodja razloziti - tega jaz takole ne znam dobro - pri doo ju dobis placo, kot sedaj ko delas. Pri sp ju pa samo prispevke placujes, denar pa jemljes po domace. In na koncu ugotovijo, za koliko "place" si placala prispevke, potem ti pa ostalo kot "dobicek" opilijo pri dohodnini. Zato tudi regresa, bozicnice, ... nimas. 7. Potni stroski, malice je isto pri enih in drugih. 8. Pri s.p. jamcis s svojim premozenjem. 9. Nic proti s.p. - sam pravkar spreminjam obliko iz sp v doo - ampak zaradi drugih razlogov. Odvisno kaj zelis in predvsem, kako zelis ravnati z denarjem. Ce se mislis resno lotiti dela in ti ne bo potrebno pretirano mutiti z denarjem bi ti jaz vsekakor priporocil doo. V nasprtotnem primeru, pa malo zracunaj koliko bos zasluzila, kaj bi rada z denarjem. Pri tem upostevaj tudi rast v naslednjih letih. 10. Glede papirjev za ustanovitev se pa ne obremenjuj. Postopek ustanavljanja opravis samo 1x in da bi se na podlagi tega odlocala za delovanje nadaljnih 10 let. Po moje ni racionalno. Nobena ustanovitev ni toliko tezja od druge. Raje se odloci, kaj bi rada, potem pa papirje v roke, pa je. Veliko uspea mato

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti