Masažna tuš kabina

tinka  

član od: 19.4.2004

sporočila: 116

tema odprta - 9. jan 2007 18:11 | ogledi: 8.134 | odgovori: 9

Bom odprla eno nekulinarično temo. V bližnji prihodnosti bomo prenavljali kopalnico in kolebamo med navadno in masažno tuš kabino. Kateri jo imate, prosim za mnenje, komentar, kritiko...

Menim, da je poraba vode večja kot pri navadnem prhanju, malo me skrbi popravilo, če se bo kaj pokvarilo, sam učinek masaže...

Doslej smo imeli biserno kopel, zato bom kopalno kad malo pogrešala in se zaradi tega ogrevam za masažno tuš kabino. Pa invalidi lažje pridemo pod tuš in izpod njega...

Lepo vas pozdravljam!

Tinka

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

9. jan 2007 18:24

Mi nimamo masažne tuš zadeve, sama se veliko bolj navdušujem za kad, ko bomo v novi hiši. Ob ponudbi tovrstnih zadev se mi vedno poraja vprašanje: kako pa je z vodim kamnom? Pri nas je tako, da pač vsake pol leta tuš ročko zamenjamo za novo ali pa z veliko muko odstranjujemo kamen, ki se tiho in neopazno prikrade tja gor. Kako na to reagirajo masažne šobe, pa bi veljalo dobro povprašati proizvajalca ali prodajalca. titta

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

9. jan 2007 20:42

Masažne tuš kabine ne bi imela nikoli več, pa tudi če bi jo dobila zastonj. Sploh je ne uporabljamo, ker voda šprica vsepovsod, samo tja kam bi morala ne. Vodnega kamna pa se je kljub neuporabljanju nabralo, tako, da moram ful čistit šobe. Res ni bila najvišji cenovni razred, ampak smo jo vzeli bolj na silo, ko smo renovirali kopalnico. V novi hiši bo prostor za dve čisto navadni tuš kabini in eno veliko kotno kad. Tudi brez šob. Imam tudi biserno kopel in bom raje to uporabljala. Če že, bi si raje nekoč privoščila jacuzzi. jass

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

10. jan 2007 8:30

Ko smo delali hišo sem si tudi jaz želela imeti masažno kad in to ne majhno ampak veliko. In jo imamo, uporabljamo pa jo skoraj nič (v 3 letih morda 5x). Eden od razlogov je tudi v preveliki porabi vode (kad mora biti skoraj polna, da šobe lahko delujejo), za takšno razvajanje si moraš vzeti čas ....... V dnevni uporabi pa je pri nas tuš - navaden. Moj slogan pri opremi tudi tehnični: " simpl je najbolš" Lp tamara1

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

10. jan 2007 9:02

Za te masažne zadeve moraš skoraj nujno imeti mehčano vodo, torej mehčalno napravo v hiši, ker je kamen pri šobah velik problem in stalno odstranjevanje zagotovo povzroča vsaj slabo voljo, če ne kaj drugega. Mi imamo masažni tuš panel, pa je kar prijeten za razvajanje. Razmišljam tudi o masažni kadi in jih gledam, pa se ne morem odločiti. Prijatelji, ki jo imajo, pravijo, da bi jo mirno pogrešali, ker je poraba vode in časa res velika. Odvisno od razvad in navad pač. Lp Dolores

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. jan 2007 9:25

Mi imamo masažno tuš kabino, ki ima ovalna vrata za zapiranje, ki pa se zelo rada snemajo. Tista vgradna, za katero ne rabiš nič ploščic. Drugače pa so šobe prav prijetne, samo na začetku doživim šok, ker najprej priteče mrzla voda. Sem se navadila, da se že s hladno prham, predem vključim šobe. Loni Makaroni

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

10. jan 2007 10:22

titta je napisal/a:
Mi nimamo masažne tuš zadeve, sama se veliko bolj navdušujem za kad, ko bomo v novi hiši. Ob ponudbi tovrstnih zadev se mi vedno poraja vprašanje: kako pa je z vodim kamnom? Pri nas je tako, da pač vsake pol leta tuš ročko zamenjamo za novo ali pa z veliko muko odstranjujemo kamen, ki se tiho in neopazno prikrade tja gor. Kako na to reagirajo masažne šobe, pa bi veljalo dobro povprašati proizvajalca ali prodajalca. titta
titta, zaradi kamna ti ni treba menjati ročke. Brez muje ga odstraniš tako, da ročko odviješ in jo čez noč potopiš v skledo s kisom za vlaganje. Zjutraj jo samo splakneš, priviješ nazaj in je kot nova. nola

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

10. jan 2007 11:23

Kako ste zadovoljne z biserno kopeljo? Imamo masažno kad in sem razočarana nad njenim delovanjem in učinkom (na sosede). Vnaprej sem se pozanimala glede poraba vode in časa ter se sprijaznila s tem, da si bom zase vsaj nekaj privoščila – vključno s časom. Razočaranje pa je pri uporabi: kad je zelo glasna in odpade sproščanje ob umirjeni glasbi. Poleg glasnosti pa se kad trese in vibrira, kot stari pralni stroji, ki si jih moral loviti po kopalnici. Vibriranje je tako močno, da se sosedje pritožujejo in kadi ne smem/morem uporabljati zvečer. Priznam, da v ta nem si ne privoščim toliko, da bi vzela dopust in se v dopoldnevih sproščala. Drugo pa je, da so šobe ves čas usmerjene na isto mesto, in da to postane hitro nadležno. Ob neprestanem premikanju šob, pa ni časa za sproščanje in uživanje. Skratka: zamorčki v kadi še ne delajo dovolj dobro in nekaj bo treba postoriti.

tinka  

član od: 19.4.2004

sporočila: 116

13. jan 2007 16:48

Sama sem se informirala še pri prodajalcih in znancih. Končen rezultat je, da smo se odločili za navadno tuš kabino. Večina, ki ima masažno, je povedala, da jo uporabljajo malo ali pa sploh ne, pa tudi poraba vode je večja, odvisno od dolžine masiranja. Hvala za vaša mnenja!

mejtika  

član od: 5.6.2006

sporočila: 48

14. jan 2007 15:25

Opozorila bi še na nekaj, kar se je zgodila nama. Ko sva kupila to masažno zadevo za v tuš, sva ugotovila da imamo preslab pritisk in je iz tistih šob dobesebno "scalo" ven in ne teklo ter masiralo. No sicer ni bila zadeva neka draga,ampak je po hitrem postopku letela iz tuša in bila zamenjana z navadno pipo, ki je že zaradi čiščenja ne zamenjam z ničemer več, še najmanj pa z masažnim tušem. mejtika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti