Obstojno pecivo

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 8. jan 2007 18:00 | ogledi: 15.883 | odgovori: 7

Lep večer,

Nujno potrebujem vašo pomoč, in sicer recepte za pecivo, ki je obstojno 4-5 dni. Pripravljamo ze za zabavo, vendar tik pred zdajci ne bo časa za peko. Kaj mi svetujete? Upam, da mi boste lahko pomagali.

Hvala!

Moycaa

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

8. jan 2007 18:12

večino peciva, ki ga moram speči vnaprej zapakiram v škatle in ga zamrznem. v trgovini čevljev nafehtam škatle,ki jih obložim s pvc ali alu folijo. pecivo lepo zložim v škatle in jih dam v zamrzovalnik. odločno se obnesejo: kokosove kocke, orehova potica, šahovnica, sacher rezine, ruske kape, orehi, breskvice, londonske rezine, manchmallov rezine. vse to pecivo sem imela že zamrznjeno. m.schafe

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

8. jan 2007 21:13

Veliko peciva je najbolše šele po nekaj dneh.Razen biskvitov,ki so dobri isti dan.Vse drobno pecivo dobi ta prav okus šele po nekaj dneh(lastne izkušnje). Seveda mora biti pravilno hranjeno.Se pa strinjam z m.schafe,da so nekatere potice(potratna) še boljše,ko so odmrznjene. londonska rezina

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. jan 2007 21:28

se strinjam, vsaki piškoti bojo zdržali ne le štiri dni, ampak tudi štiri tedne, če jih zapreš v škatlo. Pa na primer madjarice, ki sem jih jaz spekla dva dni pred novim letom, danes pa pojedla zadnje iz hladilnika. Tudi vse vrste peciva, ki jih narediš iz mletih piškotov - bajadera, kokosove, orehove kroglice, rolada brez pečenja... V bistvu samo kakšne smetanaste stvari ne zdržijo toliko časa, drugače se pa vse da. Poglej malo v bazi pod praznično pecivo, ali zbrano praznično pecivo, tudi danes je bilo objavljenih nekaj receptov, kjer najdeš našteto marsikaj. matilda

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

8. jan 2007 21:59

URŠKINO PECIVO - je najboljše šele po 3-4 dneh. 4 jajca 6 velikih naribanih jabolk 2 jogurtova kozarca pšeničnega zdroba 2 jogurtova kozarca mleka 2 jogurtova kozarca mletih orehov 1 jodurtov kozarec olja 4 velike žlice moke 1/2 dcl ruma 1 in 1/2 jog.koz.sladkorja 3 žlice kakava-kar benko 2 vanili sladkorja 2 pecilna vse skupaj zmešaš kar z žlico, nato pečeš pri 150 eno uro. PRELIV 20 dag čokolade 20 dag margarine 3 žlice mleka malo sladkorja v prahu dober tek pat

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. jan 2007 22:44

Boem kocke iz baze so iz zamrzovalnika enkratne. Pa tudi sicer zdržijo par dni v hladilniku. lp Vesna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. jan 2007 10:22

Če narediš reform torto (recept je v bazi), bo ta čez tri, štiri ali pet dni ravno pravega okusa, pa še brez zamrzovanja. Samo na hladnem naj čaka. Vse drobno pecivo pa v škatlah počaka tudi štiri tedne tedne, kaj ne bi torej nekaj dni. Mi smo ravno včeraj pojedli še zadnje piškote predbožične peke. Kot so že rekle moje predhodnice, pita Madžarka, bela pita ali kaj podobnega so ravno pravega okusa, če po dokončanju nekaj dni odstojijo. Mamamia mamamia

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

9. jan 2007 11:02

Čokoladna in orehova potica, spečeni 24. 12., sta šli včeraj končno v promet . Hranila sem jih v Tuppervere posodi, malo v kleti, malo v kuhinji na pultu. Ker doma ni bilo zanimanja, odnesla v službo in bila je pojedena kot bi mignil . Torej, potica bo brez problema počakala. Če pa jo daš narezano na krožniku, preden jo postaviš na mizo, še malo v mikrovalovno pečico, pa bo zgledalo, kot, da si jo ravnokar vzela iz pečice. zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti