Priprava mlečnega kefirja

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

11. dec 2009 10:55

Če bi bila katera tako prijazna, da bi mi lahko poslala kefirjevo gobico bi bila jaz in moja družina na moč hvaležni! Jogurt delam sama in smo navdušeni, pa panir tudi, pa sir v slanici, kefir pa še vedno kupujem in ker redno hodimo po domače mleko bi zelo rada poskusila. Torej, če ima katera kakšno se zelo priporočam! hvala že vanprej! terakota

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

13. dec 2009 19:53

terakota je napisal/a:
Če bi bila katera tako prijazna, da bi mi lahko poslala kefirjevo gobico bi bila jaz in moja družina na moč hvaležni! Jogurt delam sama in smo navdušeni, pa panir tudi, pa sir v slanici, kefir pa še vedno kupujem in ker redno hodimo po domače mleko bi zelo rada poskusila. Torej, če ima katera kakšno se zelo priporočam! hvala že vanprej! terakota
res nima nobena, ki bi lahko odstopila??? terakota

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

13. dec 2009 21:01

Terakota, jaz jo imam, ce ne bos dobila nikogar, ki je blize in ti jo lahko odstopi, pisi mi na ZS, pa ti jo v cetrtek lahko posljem. lp

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

14. dec 2009 8:03

lucka52 je napisal/a:
Terakota, jaz jo imam, ce ne bos dobila nikogar, ki je blize in ti jo lahko odstopi, pisi mi na ZS, pa ti jo v cetrtek lahko posljem. lp
joj, super! Iskreno ti hvala, bom storila tako! terakota

mada  

član od: 1.1.2010

sporočila: 5

1. jan 2010 18:00

Pozdravljeni. Prosila bi vas če ima kdo mlečni kefir in bi mi ga lahko poslal nekaj zrnic. Mama ga je uporabljala že kar veliko let, pa se je žal sedaj popolnoma uničil. Verjetno kaj z mlekom ni bilo vredu, ker smo prej vedno imeli svoje domače mleko in je zelo rastel, tako da smo ga metali stran, sedaj pa smo ostali brez njega. LP. mada

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

3. jan 2010 23:41

Tudi jaz bi rada spet prišla do kefirjeve gobice - mi jo lahko kdo odstopi, lepo prosim?

Pozdravček,

Blanchy

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. jan 2010 10:19

Nimam je veliko, kljub temu pa lahko majhen delcek odstopim. Javi se mi na ZS. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

amerika  

član od: 6.1.2009

sporočila: 11

6. jan 2010 10:32

Jaz si naredim kefir doma tako, da nekaj žlic kupljenega kefirja vmešam v mleko, tako kot se naredi domači jogurt. Ali bi kdo vedel ,če jo to drugačen kefir kot tisti, ki ga delate z gobicami ? Tako narejen kefir- po moje, rabi pribljižno en dan in pol na sobni temperaturi pa pride lepo gost kakor na pol tekoči jogurt. Je zelo okusno. LP Erika amerika

karolina14  

član od: 1.12.2009

sporočila: 6

6. jan 2010 15:25

ŠE IMA KDO KEFIRJEVO GOBICO ? OZIROMA KJE JO LAHKO KUPIM ? karolina14

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. jan 2010 16:44

amerika, po moje je tvoj kefir bolj pridelek bkterij kot pa gliv iz gobice. ker se seveda bakterije, pa najbrž tudi nekja malega gliv, sprosti od gobice, ki je sicer kompaktna. Bom ob priliki poskusila oboje, v en lonček mleka gobico, v drugega pa žlico kefirja, pa bomo videli.....če pozabim, me spom ni, prosim.

karolina 14, po moje bi jo tebi lahko odstopila rebecca, ker jo ima Blanchy že obljubljeno.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti