Finger food

meta22  

član od: 14.12.2005

sporočila: 32

tema odprta - 4. jan 2007 12:32 | ogledi: 12.118 | odgovori: 26

kaj se smatra pod tem pojmom?

lp

meta

meta22

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. jan 2007 12:38

Tako majhni in lični koščki hrane. Servirani v košaricah, nabodalcih...... Primemo z dvema prstoma in damo v usta. Bi rekla, za en grižljaj. Sicer ti tudi že ime samo pove. lp Vesna

meta22  

član od: 14.12.2005

sporočila: 32

4. jan 2007 12:57

a mi lahko kak konkreten primer navedeš? bi rada za sinov rojstni dan nekaj takega naredila (,da ni preveč mučenja z kuhanjem in pečenjem prej in pospravlanjem pozneje. a sem spadajo tudi hrenovke v testu ali obloženi kruhki? naredila bi nekaj takega , pa nimam nič kaj idej!! lp meta meta22

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2007 13:16

če mi po zasebni pošti pošlješ e-naslov, ti pošljem tudi nekaj slikic, kako je videti finger food, ne le recepte. Sicer pa so to vse grižljajčki, torej tudi kanapeji, pa tiste mičkene hrenovke,bodisi v testu, bodisi v slanini, pa razna pastetke (košarice iz listnatega testa z nadevi), nadevani krofki (tudi s slanimi nadevi, ne le s sladkimi, kot so princeskini krofki), to so tudi razne ribje tortice (te so enostavne za izdelavo - ribje fileje zmiksaš z začimbami in spečeš kot polpetke ali v kroglicah), pa majhne pogačice z različnimi nadevi, različna nabodala, sladka ali slana ali mešana ali sirova...Pa pečen rostbif - v rezine zaviješ špargelj, ali šopek rukole, ali malo francoske; rezine prekajenega lososa z različnimi nadevi, sploh s smetanovih hrenom.... Lahko rezine črnega kruha nadevaš z belim zeliščnim namazom (skutinimna priemr), zložiš tri do štiri enona drugo, malce obtežiš in pustiš nekaj ur, potem pa narežeš na kocke; ali pa belkruh s kakšnim rdečkastim ali zelenkastim namazom (zmiksaš papriko in s tem obravaš sirni namaz ali skuto z dodatki); Mamamia mamamia

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

4. jan 2007 13:40

Mi doma uporabljamo kar nekaj tujk - bližina nemškega področja. Finger hut - konica prsta, kapica in tako majhni so tudi grižljajčki. Finger food pa je verjetno angleška izpeljanka . titta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2007 13:47

drži,ja, angleška izpeljanka, pa še knjiga s tem naslovom obstoja, v angleščini, jasno. mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. jan 2007 13:59

Če mi pošlješ svoj naslov ti lahko tudi jaz pošljem kar nekaj teh predlogov. Sploh če gre za otroško zabavo. Otroci ne jedo vseh tistih stvari kot jih jemo mi odrasli in na to se je treba kar malo ozirat. Sigurno pa se ti bo ob napisanih receptih utrnila kaka dobra ideja. lp Vesna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. jan 2007 16:48

pa še jaz: Dictionary of Food: finger food ( tudi meni rata, to ne piše v slovarju ) Food served at buffet or stand-up meal which can be eaten with fingers ( hrana postrežena v bifeju ali stojnici, ki se lahko je s prst.i ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti