Krofi

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

6. feb 2002 9:55

Če se lahko vključim še v debato okrog časa pečenja. Mislim , da je vse eno kje pečeš ali v fritezi ali v kozici. čas pečenja in postopek je enak pri fritezi ali navadni kozici. marta pirtovšek

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

6. feb 2002 10:54

Matjaž, fritezo pustim odprto, ko krofe obrnem. Glede časa cvrtja pa takole: ravnam se po navodilih sestre Vendeline in krofi še nikoli niso bili znotraj surovi. Mogoče tudi zato, ker ne delam ne vem kako ogromnih krofov. Simona

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1690

20. feb 2002 15:26

Jaz pa delam takole. krofe pečem na 170-180°c 4 minute na eni strani, jih obrnem in potem še na drugi strani, toliko, da dobijo lepo barvo. Če so znotraj pečeni pa poizkusim tako, da v krof pri strani zapičim zobotrebec. Povlečem ga ven in če se na njem še kaj drži pustim še malo v olju te krofe če ne jih dam ven. Dober tek!... Saša-Aleksandra Venturini

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

3. mar 2002 1:10

Hojla! Pustni čas je res mimo! Sedaj smo se krofov za nekaj časa najedli, a ne za dolgo. Vsaj pri nas ne, juh kar večkrat pripravimo, namesto peciva. Sem pa prečital v eni tuji reviji nasvet, ki ga pa odsvetujem. V tej reviji svetujejo da damo slab dl ruma v olje, v katerm cvremo krofe, da to še dodatno prepreči vsrkavanje olja v krofe. Temu sem absolutno proti, ker s tem naredimo olje zelo vnetljivo, znižamo mu tempereturo gorljivosti. Marsikatera kuhinja je prav zaradi tega že bila cilj gasilskih intervencij!!! Ne pozabimo! Ko se olje vname v odkriti posodi začne brizgati in prvo kar zagori za oljem je ponavadi filter v napi, ki ga je težje pogasiti kot olje v "kastroli". Če se motim, mi naj bo oproščeno. Ne mislim povzročati panike, a naj previdnost ne bo odveč! Ažokoh!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti