Prigrizki

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

29. dec 2006 21:09

A da jih mamo,jaz jih namreč nism nikjer opazla. Mamamia lepo vas prosim,če mi opišete postopek za domače pastetke, nisem jih namreč niti delala niti jedla, bi pa rada poskusila oboje. In sem ziher,da se jih nebi branli niti domači :). Najlepša hvala za odgovor. Tarja83

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

29. dec 2006 23:51

Mamamia je že natresla kup idejc, če pa koga zanima še kakšna in zna nemško, naj na www.chefkoch.de v iskalniku vtipka fingerfood in se omeji le na iskanje receptov - se dobi kar nekaj zanimivih idej. Še več jih je, če vtipkaš party. maja Sporočilo je spremenil(a) mc maya dne 29. dec 2006 23:52:26

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. dec 2006 13:00

Tarja 83, pastetke narediš tako, da listnato testo najprej razvaljaš, ne pretanko. Iz ene plošče izrežeš dno pastetke, iz druge pa potem enake osnove, le da izrežeš sredino, da dobiš torej pokrovčke z odprtino na sredi. Te potem pritisneš na cele kose (robove premžeš zvodo, se lepše zlepi) in spečeš po navodilu na ovitku testa (praviloma pečeš 10 do 15 minut na 200 do 220 stopinj, pečica naj bo prej ogreta). Pekač splahneš z mrzlo vodo, potem na vlažnega daš peki papir in nanj potem pastetke, tako se ne prijemajo. Z vodo pa pekač splahnemo, da se testo lepše lista. Ko se pastetke ohladijo, jih napolniš z različnimi nadevi. Robove lahko pred peko tudi nmažeš z rumenjakom in potreseš s sezamom, naribanim sirom, potreseš z melto papriko, mešanico česna in popra....tako bodoimele pastetke še malo okrasja po vrhu... MAmamia mamamia

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

30. dec 2006 13:03

Najlepša hvala za idejo! Bom kar danes pripravila,saj sem testo že kupila! Se dam kar na delo! Tarja Tarja83

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

30. dec 2006 18:31

Mamamia, hvala za obrazložitev! Moram pa povedat, da sem pastetke oz. neko podobno sladko zadevo videla v eni božični reviji, kjer so bile izrezane v obliki zvezdic! Kako so bile lepe! Enostavno pa nisem pomislila, da bi jih lahko tudi s slanim nadevom polnila... jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti