Pralni oreščki

naja1  

član od: 26.4.2006

sporočila: 66

23. feb 2007 8:09

Ko sem brala zakaj vse so uporabni ti oreščki, sem videla, da naj bi lahko z milnico umivali tudi živali. Pred kratkim smo namreč kupili dolgodlakega morskega prašička, pa me zanima, če ima katera izkušnje tudi s tem. naja1

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. feb 2007 10:57

Je katera od vas že naročila in dobila tekočino iz oreščkov, za katero so najavljali, da bo v Sloveniji dobavljiva od konca januarja?

Za pranje bi sicer še vedno imela oreščke, za druge namene (pomivanje posode, umivanje rok, las, ročno pranje  ... ) bi bila pa tekočina bolj udobna.

Pa še nekaj: v oreščkih sem dobila tudi 2 semena, žal sta šla poprej skozi pranje. Kdove, ali bi kaj vzklilo, če bi posadila??

Lp

Cila

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

23. feb 2007 12:27

Za kolikokrat pa je recimo ena vrečka oreščkov? Kolikokrat recimo lahko pereš z istimi oreščki?

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

23. feb 2007 14:46

Ste me nahecale in sem kupila oreščke, vendar sem popolnoma razočarana. V boben sem dala par oreščkov več kot piše, vendar je bilo katastrofalno oprano. Sestrina bunda, ki je bila res že umazana je ostala taka tudi po pranju. Moje majice so še vedno smrdele po potu, čeprav sem jih še ekstra namazala z naravnim sredstvom za madeže. Popolna polomija. Zgleda je na tem področju kemija še vedno najboljša. Perilo je bilo enako, kot da bi dala prat brez pralnega sredstva. Suzi

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

23. feb 2007 14:55

SUZANAZ je napisal/a:
Ste me nahecale in sem kupila oreščke, vendar sem popolnoma razočarana. V boben sem dala par oreščkov več kot piše, vendar je bilo katastrofalno oprano. Sestrina bunda, ki je bila res že umazana je ostala taka tudi po pranju. Moje majice so še vedno smrdele po potu, čeprav sem jih še ekstra namazala z naravnim sredstvom za madeže. Popolna polomija. Zgleda je na tem področju kemija še vedno najboljša. Perilo je bilo enako, kot da bi dala prat brez pralnega sredstva. Suzi
Morda je pa odvisno kje si jih kupila, da morda niso prave? Jaz sem jih sicer tudi kupila v OM Šivi in bom tudi prvič probala, pa javim.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. feb 2007 15:27

 čudno, meni pa vse super opere.
jade

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

23. feb 2007 15:59

Jade, ti opere tudi npr. posušeno hrano (sadne kašice in podobno) z otroških oblačil? Mijan

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. feb 2007 17:24

Jah ravno sadnih kašic mojadva ne jesta, ker jesta celo sadje. Ampak drugače pa si vse sorte packarijo namažeta na oblačila pa gre vse normalno stran kot z navadnim tekočim praškom. Za kakšne trdovratne madeže pa moraš tudi pri navadnem prašku madež obdelati s kakšnim odstranjevalcem madežev. Jaz dam v vrečko 10 polovočk oreščkov uporabim pa potem isto vrečko za 5x. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 23. feb 2007 17:25:56

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

23. feb 2007 17:29

Sem zelo zadovoljna.Operejo kot pralni prašek.Praškov sploh ne bom več kupovala.Res pa je,da oblačil nimamo zelo zamazanih.Sem pa oprala belo odejo od kužka pa je blo ok. ena mš

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. feb 2007 17:34

Ja, s temi oreščki je pa tako: če si ekološko naravnan, boš že našel način, da bo perilo oprano kot se šika. Sicer  res lahko kaj hitro obupaš. Ni boljšega za temna oblačila, pri belih pa dodaš belilo in je tudi v redu.

Priznam , da svetlejša vrhnja oblačila iz sintetike - bunde in podobno - tudi jaz še vedno perem s kemijo, tu se mi oreščki niso obnesli.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti