Beljakovi poljubčki

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

17. dec 2006 10:35

Matilda, jaz sem jajčni liker naredila po Rikovem receptu: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2076 , z domačim žganjem, poskusila sem pa tudi tole: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2326 , oboje pregrešno dobro! V mnenjih pod prvim receptom sem zasledila, da so nekatere uporabile tudi rum, tako da je najbrž malce odvisno tudi od tega, kar imaš trenutno pri roki. Likerjev še nikoli nisem delala doma, letos pa kar dva, čokoladnega in jajčnega, za oba sem dobila nasvet na forumu - super! Priporočam. Lp darkad

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. dec 2006 11:00

Saj tega Rikotovega ne razumem, ali ga kuhaš ali ne? Bombardino je pa sigurno božanski, sploh za mrzle zimske večere - jaz ga letos ne bom poskusila, mogoče čez dve leti, likerje bi pa naredila za darilo, da ne bo doma skušnjave. matilda

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

17. dec 2006 11:30

Ne, nič nisem kuhala. Rumenjake in sladkor sem stepala, dodala ohlajeno mleko in alko. Glede skušnjav se pa strinjam... Lp P.s. Sicer ni za to temo pa vendar, ravnokar sem naredila še teranov liker... darkad Sporočilo je spremenil(a) darkad dne 17. dec 2006 11:34:37

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

10. jan 2007 15:15

Po vseh vaših prijaznih nasvetih, sem se po nekaj letih spet lotila priprave španskih vetrcev . Upoštevala vse, dala na en beljak 10 dag sladkorja in uspeh je bil zagotovljen . Končno lepi, suhi, trdi, tudi na mizi nič lepljivi vetrci. Zdržali zaprti v kovinski škatli tri tedne , vmes pa tudi po dva ali tri dni na mizi. Očitno je bil torej problem samo v količini sladkorja, kjer se ne sme šparat kot to jaz vedno počnem . Mešala sem jih pa res zelo, zelo dolgo, najprej nad soparo, nato še kar tako. Hvala vsem za nasvete in veliko dobrih želim zvezdica55

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

10. jan 2007 21:11

jaz se strinjam, da mora biti na 1 beljak od 5-7 dag sladkorja ( tako mi je svetoval tudi slaščičar), vse skupaj je še boljše, če stepaš nad soparo-se beljaki bolj strdijo. Ker pa se je meni zdelo, da je to preveč sladkorja, sem jih delala z gustinom- meni so bili všeč lp pat

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

12. jan 2007 22:52

Da se pohvalim -vertci so ratali taki kot sem si jih vedno želela.Res sem vam hvaležna za pomoč!Fora je bila le v rem,da sem premalo stepala. ena mš

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. feb 2007 7:24

Da pristavim še jaz svoj piskrček. Včeraj sem temeljito pospravila zamrzovalnik in vzela ven čisto vse zamrznjene beljake. Pa se jih je nabralo kar precej. Naredila sem oba biskvita za supertorto iz baze. Pa jih še kar ni zmanjkalo. Sem našla to temo in se odločila narediti španske vetrce po receptu sestre Vendeline, samo mi tisto stepanje nad vodo ni kaj preveč dišalo, pa sem pisker z mrzlo vodo dala na indukcijsko ploščo in stepala vse skupaj, dokler ni zavrelo, kar se pa indukciji zgodi tiktak. Vetrce sem sušila 4 ure v pečici, pa se niso nič razvlekli. Se pravi, da ni treba snega stepati ravno pol ure. Delala sem jih pa privč. Loni Makaroni

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

25. nov 2009 20:31

Saj vidim, da je tema stara, pa vseeno... vsi pišete, da je treba dolgo stepat te beljake, a to jih pol ure stepate z mikserjem al na roko, a ne bo mikser pregorel???? Bpm jih pa probala naredit, spet...upam, da tokrat uspejo, ponavadi so se mi razlezli. cukrpekrca

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

25. nov 2009 20:36

Jaz jih stepam toliko časa da je sneg čvrst in sijoč,ne vem koliko traja ampak pol ure sigurno ne.Se mi še niso razlezli.

lp goga

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. nov 2009 22:48

gogad je napisal/a:

Jaz jih stepam toliko časa da je sneg čvrst in sijoč,ne vem koliko traja ampak pol ure sigurno ne.Se mi še niso razlezli.

lp goga

Enako.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti