Speculaas piškoti

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

21. jan 2007 14:42

Res je to, prvi dan niso nikoli tako dobri. Pri nas so zdržali le nekaj dni in res so bili takrat boljši. Jih bom mogla sama pred seboj skriti , da bom potem lahko okusila tiste najboljše Aki

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

21. jan 2007 15:11

Evo mene, spet tista nočna tečka iz klepetalnice. Ampak sedaj se poročilo glasi: USPELI SO Pripomoglo je segrevanje modelčkov (vroči so najboljši) in valjanje testa. Višek sem odrezala in vsebino čim manj premikala, da je riževa moka ostala lepo razdeljena po celem. Nisem je posipala z žličko kot včeraj, ampak razdelila lepo enakomerno s čopičem iz silikona. Udarjanje po modelčku ni pomagalo čisto nič, ampak sem začela malce z nožem, malce stresla, dalje pa je kar padlo ven. Delala sem po receptu iz mlina, kjer piše 3 žličke pecilnega praška (250 g moke), kar se mi je zdelo veliko in sem po svoje zmanjšala količino, prihodnjič bom dala samo 1 žličko pecilnega. Po moje so malo preveč narasli. Slikice sledijo na moj.album, sem pa tam tudi riba-ribica. Lep pozdrav iz sončnega Maribora! riba-ribica

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

21. jan 2007 17:16

Tudi jaz sem Nenine speculaas piškote pekla kar brez originalnih modelčkov. Začimbno mešanico sem zmešala sama po 1. receptu za mešanico začimb. Piškote pa sem pekla po 1. receptu za piškote. ...in KRASNI so!!! Najboljši kaj sem jih kdajkoli jedla. Zelo mi je všeč ta izrazit okus po začimbah. Hvala, Nena za ves tvoj trud! No, takole so pa izgledali - tista prva runda. Za božič pa so bili same zvezdice: Marna

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

21. jan 2007 21:22

No sedaj je pa res čas, da se tudi jaz spet spravim pečt piškote. Imam bolj problem s časom, malo tudi lenobo, ko pa sem v decembru napekla ogromno kg piškotov. Se oglasim, ko pripravim kakšne mline in holandce. swarovski

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

22. jan 2007 18:10

Še moje poročilo: piškoti so uspeli, +5! V modelčke sem nalila olje in pustila čez noč, da je les lepo posrkal vso tekočino, nato sem pripravila testo po receptu št. 3, v vsak modelček s čopičem nanesla moko, iz testa oblikovala kroglico in jo z roko razporedila po modelčku. Odvečno testo sem odrezala, malce potresla modelček in - hop, testo se je lepo izluščilo iz modelčka. Sploh nobenih težav. Tudi jaz potrjujem, da so dva meseca stari speculaas piškoti ODLIČNI Draga Nena,, hvala za ves tvoj trud in prijazno dostavo, tebi, Dušanka pa za vse ostalo! Uspešno peko še naprej in lp P.s. Trenutno nimam fotoaparata doma, tako da slikice sledijo takoj, ko bo mogoče. darkad

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

22. jan 2007 22:48

Vesna Leben

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

22. jan 2007 22:52

Iz kepe testa odreži kot kos "zrezka", ga razvaljaj čez modelček.Nato ga vzemi iz modelčka in obreži.Takoj v pečico. Vesna Leben

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

5. nov 2007 20:01

 

 

Lep pozdrav iz dežele tulipanov

Leto je naokoli in ponovno bomo pekli speculaase za praznike (Ežoj jih ne bo, ker jih nima rad !).

Če kdo želi, da mu prinesem originalne začimbe za te piškote, naj mi javi!

 

V Slo prihajam v začetku decembra.

 

 

 Nena

 

 

Nena-morje

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

5. nov 2007 20:22

Nenaaa, ja kaj pa delaš tukaj na forumih???? Al si nam pa slučajno zamolčala kaj...npr., kje se kupijo one hlače, sej veš...brom in te reči Ognjič

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

5. nov 2007 20:29

He he, Ognjič, saj noč je še mlada, no ... Blanchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti