Keks " neznanček" ?

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. dec 2006 10:40

Frina, jaz vem kaj misliš, to so take hrustljave kapice - kot si rekla iz sladkorja, orehov in beljaka. Verjetno je dosti sladkorja notri, so zato tako hrustljave. Pa krhko testo ni tako zelo mastno, kot ko ga jaz spečem. Jaz sem enkrat nekje videla recept, pa se ne spomnim točno kje - bom šla popoldne pregledat mamine stare revije, mislim, da bi mogli biti tej keksi notri. Tudi meni je bilo to ful dobro - pa v trgovini so bili vedno zelo dragi ti keksi. matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

11. dec 2006 11:54

Evo sem našla en podoben recept, vsaj zgleda podobno. Masleni tolarji z mandljevo kapico: za 40 koščkov 150 g maoke 100 g masla 170 g sladkorja 1 rumenjak 2 žlici naribane limonove lupinice 50 g čokoladnih ostružkov 125g mandljev (lahko tudi orehov) 1 žlico konjaka 2 beljaka 100 g kuverture Moko, maslo, 50 g sladkorja, rumenjak in limonino lupinico zamesite v testo, zavijete v folijo, postavite za pol ure v hladilnik. Pečico segrejete na 190 stopinj, razvaljate testo 3mm debelo, ter izrežete 40 krogov premera 5 cm. Pečete 8 minut. Temperaturo znižajte na 150 stopinj. Zmešajte čokoladne ostružke, mandlje in konjak. Beljak trdno stepete s 120 g sladkorja in shranite posebej 3 žlice snega. Ostanek snega vmešajte v mandeljnovo maso. Napravite 40 kroglic, v vsako vtisnite jamico, vanjo nabrizgajte malo snega ter pecite 15 do 20 minut. Kuverturo stopite, z njo zlepite skupaj kekse in makrone. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti