Zeljna solata

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

27. dec 2006 14:44

lahko vam samo povem da tam kjer se gnete več ljudi ( beri vrsta) tja jih bo prišlo največ,... to je psihološko dokazano in trgovci na sejmih to tudi uporabljajo,.......... prosijo svoje prijatelje naj z zanimanjem opazujejo njihove izdelke na stojnicah in naj tudi kaj kupijo ko so tam še druge stranke,.... najvrjetneje pa se to ne dogaja na lj. tržnici,.... jaz pri teh zeljarjih gledam predvsem na čistočo,......... plopsa

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

27. dec 2006 16:11

Saj tam kjer je najdaljša vrsta na lj.tržnici je ravno zaradi čistoče. Aki

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

27. dec 2006 16:36

plopsa se strinjam. To se dogaja sigurno na sejmih, ne pa pri branjevkah, ki stojijo tam vsak dan. Jaz gospo, ki je imela ponavadi dolgo vrsto in da vedno dobro vago poznam po imenu, po opisu pa se mi zdi, da govorimo vedno o isti gospe. Pri njej je kupovala ze babica, in enkrat, ko je ni bilo smo kupili pri drugi, pa zelje ni bilo nic dobro. Jerneja USA

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

4. jan 2007 13:18

Jaz zelje režem na roke, malce drugače kot večina, pa seveda po receptu moje mame. Glavo razrežem na četrtinke, kar bogato izrežem kocen in potem z nožem režem iz sredine proti zunanjosti četrtinke tanke rezančke. Je pa res precej odvisno od zelja kako se nareže, včasih je tako, da bi ga človek lažje s sekiro prepričal kot pa lepo nasekljal. Sicer zeljne solate nikoli ne staram, pojemo jo svežo z jabolčnim kisom in skoraj vedno s fižolom. Dobra je pa tudi t.i. ameriška solata z majoneznim dresingom, notri pa je po moje še hren, pa nariban korenček. Zelo dobro, s kruhom dovolj za malico ali prilogo h kakemu fondiju ali čemu podobnemu. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

4. jan 2007 13:33

jaz režem zelje običajno na strojček, ki ga je omenila Štefka in se dobi v skoraj vsaki trgovini. Če pa ga režem na roko, mora biti zelje LJUBLJANSKO, ki pa se dobi samo do decembra, potem pa običajno ne, poznajo pa ga v vsaki zelenjavni trgovini. Te glave zelja se že na oko razlikujejo od ostalih, so lepšega videza in bolj mehke. Drugače pa jaz delam solato po receptu moje babice, ki je rekla, da je treba upoštevati SOK - ta vrstni red: sol,olje in kis, potem je solata v redu. lp pat

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

4. jan 2007 13:42

Odkar ima RONIC-a (kuhinjskega robota) rezanje zelja na tanko ni več težava. In pa vsega ostalega ribanja, rezanja, sekljanja, na debelo, na drobno,..samo pomfri mi še ne rata, kot bi moral. Super zadeva! LP JAMONI

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

4. jan 2007 14:12

Jamoni, RONIC-a imam že 10 let...si ne znam predstavljati življenja brez njega! Potuje z menoj po celi Evropi! Celo sladoled delam z njim.... Pa še v ljubljanskem servisu so izredno prijazni. Sem želela zamenjati skledo in ni bilo nobenih problemov!Ni bilo nič narobe z njo, samo lepa ni bila več tako, od stalne uporabe je bila vsa popraskana ... Nena Nena-morje

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

4. jan 2007 14:45

Jaz pa ga imam 2 meseca in je res postal moj nepogrešljivi pomočnik v kuhinji oziroma več kot pomočnik. Je pa šele zdaj prišel na naš dolenjski konec. Sem imela že 3 predstavitve v teh dveh mesecih in vsakokrat so ljudje čisto paf! Pa ne me narobe razumet. Jaz ga ne prodajam, samo sem tako navdušena nad njim, da želim, da ga tudi drugi vidijo! Pa veliko zelja jejte, ker je zdravo! LP JAMONI

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

4. jan 2007 15:31

Jamoni, a lahko še kako informacijo o tem gospodinjskem čudežu? Pa na zs, da ne bo kaj narobe, le ste tako prijazni. Se vam že vnaprej zahvaljujem in vam želim lep dan helenag

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti