Barve za lase

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

tema odprta - 5. dec 2006 10:25 | ogledi: 3.563 | odgovori: 24

Imam vprašanje za tiste, ki si same doma barvate lase. Tašča me je prosila naj ji kupim barvo, da bi se sama pobarvala. Do sedaj se je barvala v salonu, ker pa je šla njena frizerka na porodniško in, ker se je ne ljubi samo za narastek barvati (sivi, ki pokukajo ven) hodit k frizerju bi se sama pobarvala. Zanima me katero barvo naj ji kupim (firmo), ker se na to popolnoma nič ne spoznam, na vsaki škatli piše pa itak, da je idealna. Ima pa rjavkasto barvo gor, tako, da ji sivi narastek prav nič ne paše. Pa še to me zanima, ali je za kratke lase potrebno uporabiti celo škatlo barve ali gor kaj piše kolko je potrebuješ?

Najlepša hvala za odgovore.

jade

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. dec 2006 10:46

Jaz uporabljam LOrealov Preference in sem zelo zadovoljna. Tudi moja frizerka pravi, da mi v salonu ne bi las pobarvali bolje. Se pa vsa škatla porabi naenkrat, torej za kratke lase ne moreš nič prihranit za drugič. Lisa

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. dec 2006 10:53

Kaj pa, če si pobarvaš dolge lase? A potem pa rabiš več škatel barve? jade

darja2  

član od: 29.9.2006

sporočila: 249

5. dec 2006 11:08

Oj. Jade moja kolegica ima dolge lase in potrebuje kar dve škatli barve jaz imam pa kratke in mi je še ena preveč ampak jo uporabim celo. Uporabljam pa od Subrine Charm, negovalno barvno kremo. Je zelo obstojna in mi je všeč. Prej sem pa imela Poly brillance vendar odkar sem odkrila to jo redno uporabljam. Moja tašča pa vem da uporablja kano tudi rjavkasto barvo, ker se tudi ona sama barva doma. Vprašaj v kakšni drogeriji ona pravi da je zadovoljna. BYE, BYE... darja2

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. dec 2006 11:11

najprej - sorry, barva je Excellence, tista je bila prejšnja. Barve je dovolj za lase do ramen. Za več pa ne garantiram. Sama imam kratke lase in se na koncu pač na debelo napacam. Navodila so pa jasna, uporaba enostavna. Prvič ji bo pa kdo moral verjetno pomagati. Lisa

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. dec 2006 11:15

Aha se pravi celo barvo gor pa je. Me je samo skrbelo, da ne bi bilo preveč barve pa, da potem čudno izpade. Saj veste tašči se ni dobro zamerit, pa še eno nadstropje pod nami je . jade

darja2  

član od: 29.9.2006

sporočila: 249

5. dec 2006 11:30

Celo barvo naj da gor počaka tistih 20 minut ali kolikor že piše v navodilih, spere in na koncu še z balzamom, ki ga dobiš zraven v škatli in to je to. Enostavno. Jaz se vedno sama barvam doma, ker nimam dobrih izkušenj z barvanjem pri frizerju namreč vedno se mi tolk hitro dol spere. Jaz sama doma packam in sem čisto zadovoljna. darja2

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. dec 2006 11:35

Če si redno barva lase, je dobro, da posebej barva samo narastek. In sicer naneseš samo k lasišču, pomagaš si z glavnikom in sicer delaš take preče, ki jih pobarvaš. Potem pustiš delovati, na koncu pa barvo razčešeš na celoten las in pustiš še malo. Tak postopek je naveden v skoraj vsakih priloženih navodilih. Barvo porabiš celo, ker je razvijalec v flaškici tako narejen, da se zmeša cela doza in je to ful enostavno - nič packanja in mešanja po skledicah. Sicer pa itak stane barva od 800 do 2.000 sit, kar je še vedno manj od obiska pri frizerju. matilda

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. dec 2006 12:04

Meni je ena škatla preveč, zato vse razdelim na pol in uporabim še drugič. Tidi jaz uporabljam Lorealovo perforance, dobro prekrije narastek. Kyara

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

5. dec 2006 12:18

Jaz sem pa po večkratnih barvanjih doma ugotovila, da me vse skupaj stane toliko kot pri frizerju, s to razliko, da sem morala doma vedno nekoga prosit, da me je pobarval. In vedno je bilo najprej veliko negodovanja šele potem pa smo se barvali. Zdaj me pobarva frizerka za isto ceno. Jade- pred barvanjem taščo namaži z oljem oz. mastno kremo OB lasišču, po vratu, po ušesih oz. kjer se ti zdi da boš kožo pomazala, ker gredo barve iz kože malo težje dol. Ko bo namazana z barvo, pa vzemi vatko in kakšen tonik za obraz pa obriši morebitno barvo iz kože dol. alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti