Barve za lase

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. dec 2006 13:05

Jade, my dear Bolj kot vprašanje blagovne znamke je pomembno naslednje: - kakšna je kvaliteta las gospe (ali so suhi, tenki, gosti, debeli, težki,kako izpadajo...) - ali je veliko sivih las (ker sivi malo drugače prejmejo barvo kot tisti, ki še imajo pigment) - ali so kakšne realcije na lasišču. - ali ima gospa pramene - ali so gospo pobarvali samo z eno barvo, ali pa so zmešali več barv (ker če so mešali, ni variante, da boš v domačem frizeraju zadela ta pravo nianso) - ali so barvali z barvami, ki imajo amoniak ali z barvami, ki tega nimajo - kakšen razbeljevalec so uporabljali (različne barve imajo različne razbeljelvalce). Jaz ne bi tvegala - tašča je tašča. Bi ji raje podarila obisk pri frizerju in bi šla z njo in se tam pozanimala o barvah. Ker, če je šla frizerka na porodniško - a sedaj gospa eno leto ne bo šla v salon - se bo treba vseeno navaditi na drugo frizerko, kaj misliš? Še dve stvari: Ravnokar sem videla eno gospo (glede na to, da vem, kje je zaposlena, lahko trdim, da njena denarnica prenese barvanje pri frizerju), ki je imela na glavi od narastka, tri centimetre svetlorjave, potem je šlo pa vedno bolj rdečlo varianto - skratka empirija, kaj nastane, če človek preveč eksperimentira. Jaz sem za amaterko kar spretna, ko je treba sušiti s krtačami (to naredim tudi kolegicam) in barvam se tudi sama - samo svojo glavo in lase poznam. So pa lasje in lasje in vsak ima malo drugačne in ti povem, da se ne bi upala pobarvati nikogar drugega razen sebe. Vendelina jr.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. dec 2006 13:17

Alexis, katera frizerka te pa pobarva za cca 2000sit - kolikor stane moja barva? Doma se barvam zato, ker enostavno nerada hodim k frizerju. Sem tiste sorte, da se hipno odločim in "moram" nekaj urediti takoj in tisti trenutek. Frizerkam se je treba naročat in to mi nekako ne gre. Striči se seveda moram hodit k frizerju, za vse ostalo sem se pa usposobila doma. Če bi se dalo, bi bila natur, a v mojih letih še ne bi rada skakala okrog vsa siva. Morda čez kakšnih 10 let. Barvanje z LOrealovim Excellence zahteva seveda najprej test na alergijo, kasneje se pa barvaš brez vsakih mazanj s kremo okrog las, losionov, vate..ipd, ker na koži ne pušča nobenih madežev. Glede na to, da to počnem sama, v vsoji kopalnici, bi imela s tem kar nekaj problemov - če bi bilo tako. Lisa

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

5. dec 2006 14:11

V NM je ena taka, ki mi je pobarvala lase in naredila pramene, nato pa še barvo pramenov malce poudarila s prelivom za 3000 sit. Če pa me je popadlo, da bi se barvala s kupljeno barvo pa sem jo prinesla s sabo in mi je računala samo 500 sit za mazanje. Se mi zdi, da je ugodno pa še super zadovoljna sem. Verjetno se pa cene malce razlikujejo že glede na to s katerega konca si, čeprav je tudi pri nas nekaj takih, ki te "opalijo" tolk, da se ti kar zvrti. alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 05. dec 2006 14:12:20

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

5. dec 2006 16:43

svetujem ti uporabo CASTING barve (Loreal), ki je brez amoniaka in je barvna krema, ki daje lasem lesk in jih neguje (preizkušeno). jaz si kupim dva odtenka in ju zamešam sama, je pa potrebno barvo, ki ostane zavreči, ker oksidira in ni primerna za kasnejšo uporabo. 1 konfekcija je sicer za do srednje dolžine las zadostna količina. pppp

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

5. dec 2006 17:03

Zamešam si barvo v lončku in jo polovico pustim za drugič,pa je potem tudi dobra,nanašam potem s čopičem.Zadnjič sem izgleda dala preveč barve iz tube in ko sem šla naslednji dan tečt sem bila vsa rdeča,sem mislila da se že potim krvavo . andreja č.

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

5. dec 2006 19:03

Jade, če ima tašča kratke lase, ti ni potrebno porabit vse barve. Vse količine zmešaš polovično (pač probaš dat vsega pol) in lahko ostalo prihraniš, ampak enkrat ko zmešaš sestavine skupaj jih pa moraš porabit. Začneš z narastkom in potem ostalo. Najlepše pa pobarvaš lase z staro zobno ščetko, sploh dobro pri kratkih laseh!!! Preverjeno!! Pa dobro barvanje!! Če vam še zaupam anekdoto. Moja cimra (takratna) je po naravi svetlo blond, tudi obrvi in trepalnice ima tako svetle, da si jih temni pri frizerju. In takrat je bila pobarvana v temno rjavo, kar je bil kar problem, ker njej se je narastek videl, kot da če bi imela takšno "auro okoli glave" in se je odločila, da se bo razbarvala in je to dejanje prepustila mojim rokam . No js sem se tega lotila po enakem sistemu kot če bi jo barvala (namreč od narastka pa proti konicam), kar pa je bilo izredno narobe, ker bi najprej morala nanesti razbarvilo na konice in na koncu na lasišče. v glavnem na koncu je bila njena glava rumeno-oranžno-rjavo-šekaste barve in nam je pridelala dosti smeha! še dobro,da ima ženska tak smisel za humor. pa lp sam da se kuha..

DELAPI  

član od: 2.7.2006

sporočila: 5

13. dec 2006 10:47

Pozdravljena! Mislim, da so kar vse barve dobre, samo moraš gledat na škatli da piše 3, ker to pomeni da je obstojna barva in da ni kakšen preliv za lase. Kar pa se tiče narastka tvoje tašče, pa prej moraš pustiti narastek delovati 15 minut in potem premazati konice.Rob lasišča pa moraš pazljivo namazati, kajti če ti pride na lasišče, je mogoče, da tam barva ne bo prijela!! Odstraniš pa jo lahko tudi z pepelom od cigaret, samo ne preveč drgnit, da ne raniš kože. Upam da sem ti zadosti pomagala. DELAPI

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

13. dec 2006 11:00

Ali prelivi (se pravi neobstojna barva) prekrijejo sive lase???? Včeraj sem po dolgem času kupila neobstojno barvo (prej vedno trajno) ampak se nisem pozanimala ali bo prekrila moje sive lase! Kupila pa sem Country colours. Lp, Asja

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

13. dec 2006 11:30

Moj očka barva lase moji mami.Trdi da še najbolje prekrije sive lase barva Subrina,pa še slovenski proizvod je.Koliko pa ji računa?Noče povedat. Vesna Leben

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

13. dec 2006 12:37

Js tud uporabljam Casting (Loreal) in odkar uporabljam to, se mi lasje cepijo MINIMALNO. Vedno so se mi cepili, tud ko sem še mela svojo naravno barvo. Zdej se mi pa skor nč. Na živce mi gre edino to, da lasje po toniranju nimajo enga pravega leska, ki sem ga bila navajena prej.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti