Vrstni red peke piškotov za praznike

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

17. dec 2006 18:10

Hvala, Anja27, bom poskusila. No, navadni keksi so uspeli, veliiiiiiko jih je in lepi so!!!! Naprej še ne vem... jasna

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

17. dec 2006 21:53

Še jaz moram poročati o janeževih cekinčkih in ne kapicah. Že, ko sem jih dajala na pekač so se tako razlezli kot, da delam upognjence. Sem jih pa stepala celih 15 minut in še dodatnih 10, ko sem dodajala moko po žličkah. Ne vem, delala sem točno po receptu, pa se mi zdi, da bi morala biti masa malo bolj gosta. Pojedli so jih pa že, ker jih nisem hotela "šparati", kot druge piškotke, ki že čakajo na praznične dni. Palma

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

17. dec 2006 21:53

No, testo za cimetove zvezdice bo čakalo v hladilniku do jutri, danes je bilo preveč dela z izrezovanjem nazobčanih obročev za "navihance", lepljenjem z mamelado in posipanjem s sladkorjem v prahu. Pa "terase" sem delala (piškoti enakih oblik a različnih velikosti, zlepljeni z marmelado in potreseni z obilo sladkorja v prahu). Potem pa le še smrečice (navadno piškotno testo, izrezane smrečice in prelite s snežno belo sladkorno glazuro) in nazadnje še praline...MAmamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. dec 2006 22:12

Jaz sem naredila speculaase, z pravo začimbo iz Nizozemske. Lunice okrašene z grobo mletimi mandlji. Potem dišavne kekse, recept od Terlikar. Deteljice okrašene z nalistanimi mandlji. Medenjake. Okrogle, okrašene z polovicami orehov, ali rjavim sladkorjem v kristalih. Navadne smetanove kekse. Lunice okrašene z čokoladnimi mrvicami, rjavim sladkorjem v kristalih, grobo mletimi mandlji. Smetanove kekse z limoninim sokom in limonino lupinico. Lunice, okrašene z čokoladnimi mrvicami, rjavim sladkorjem v kristalih, grobo mletimi mandlji. Upam, da bo to za letos vse. Z izdelki sem zadovoljna, ker so lepi in dobri. Kupila sem lepe, okrasen kartonaste škatle, v katere sem po plasteh nadevala piškote. Kar nekaj jih bom podarila. Aja, pralineji, truffleji... pridejo na vrsto pozneje. Imam kilo in pol marcipanana zalogi... če bo sila, pa bom delel še cookije...

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

18. dec 2006 8:27

Testo za cimetove zvezdice je končalo s kanti za smeti...na vrečki z mletimi mandlji, ki je ostala na pol porabljena na pultu, sem namreč opazila tiste čudne nitke, ko samo gledaš, kdaj bo kakšno živo bitjece pokukalo ven... In naj živijo mirno naprej v masi za piškote! Me pa definitivno mikajo in bom ponovila postopek, čeprav je bilo vse skupaj sumljivo tekoče?!?! jasna

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

18. dec 2006 9:11

Jaz pa sem pred 10. dnevi naredila medenjake z orehi in polite s čokolado in so bili prve dni tako trdi, da sem zelo dvomila, da se bodo zmehčali. Včeraj pa odprem škatlo in jih zavoham in takoj vem, da so ta pravi, hehehehe. Super so! Lp, Asja

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

18. dec 2006 10:12

Cel vikend sem pekla in zraven zelo uživala. Pa še nisem končala. Naredila bi še navadne piškote, pa me zanima kak dober preizkušen recept. Imam pa problem s snežno belo glazuro za krasit. Sem dala sladkor v prahu in beljak pa malo limone , to dobro zmešala in namazala piškote. bilo je vse prozorno in po enem dnevu še vedno lepljivo. Lp, Rene

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

18. dec 2006 10:17

Rene, premalo sladkorja ali preveč limone. Masa se mora kar hitro strditi. Staša

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

18. dec 2006 10:24

Rene, jaz sem dala na 1 beljak 250 g mletega sladkorja, dobro premešala in še tople medenjake pomakala v sladkorni led. masa se je zelo hitro strdila, včeraj sem jih poskusila - P.s. Priporočam ti še tele navadne piškote od Val - pekla sem jih sinoči. Nekaj sem jih okrasila kot predlaga, nekaj sem jih pa samo izrezala z manjšimi modelčki in pustila brez čokolade. Maso sem pa razpolovila jih pride vseeno veliko http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=8208 Lp darkad Sporočilo je spremenil(a) darkad dne 18. dec 2006 10:35:26

dorinca  

član od: 5.6.2005

sporočila: 36

18. dec 2006 10:38

http://dorina.moj-album.com/ letos še nisem nič napekla ,lanski proizvodi (na slikicah) s pomočjo vseh vas in mamamie. nastajale so tudi cimetove zvezdice in še nekaj drugih dobrot pozdravček dorinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti