Vrstni red peke piškotov za praznike

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

5. dec 2006 14:12

Hvala, Darkad, me je že skrbelo, da ne bo nobenega odgovora ZIMA

nevica  

član od: 3.10.2005

sporočila: 45

5. dec 2006 14:15

Hvala vsem in vsaki posebej, za podane informacije in nasvete! Zlate ste! Vsem lep pozdrav in uspešno peko! nevica

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

7. dec 2006 10:06

http://www.status.si/kuhanje_in_priprava_hrane/mli Tole je pa pridobitev, ki si jo je za Miklavža omislila moja prijateljica. Zdaj v njej veselo mleje kardamom, koriandrova zrna, janež... Zadeva ni draga in preizkušeno funkcionira, da o aromi sveže mletih začimb ne govorim... Veselo peko želim, Irena Sporočilo je spremenil(a) piškotek dne 07. dec 2006 10:07:22

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

7. dec 2006 12:45

Imam eno vprašanje za tiste, ki boste piškote in pecivo podarjale. Letos bi tudi jaz izvedla ta način obdarovanja, ampak ne vem v kakšni embalaži. Se bojim, da čebom dala ve skupaj v škatlo (različne vrste peciva, različne okuse,...) se bo vse skupaj navzelo in ne bo več dobro. Ali se motim? Kako boste naredile ve?? MissLady

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

7. dec 2006 12:59

Jaz podarjam piškote za Miklavža in sem to torej ravnokar izvedla. Imela sem 19 vrst in razdelila sem jih na 75 krožnikov, rdečih papirnatih, ki jih ovijem s celofanom in zavežem z rdečim trakcem. Tvoj pomislek, MissLady je popolnoma upravičen, le pri meni k sreči ne pride v poštev, ker se piškoti nimajo časa navzeti okusov. S prijateljico na dan pred Miklavžem pecivo razdeliva po krožnikih in ga potem razvoziva do obdarjencev, na Miklavževo jutro nesem krožnike še v službo in morda popoldne še kakšnim bolnikom ipd. Za strica v Ptuju, do katerega večkrat pridejo piškoti šele za božič, vsak piškot (ali 2 istovrstna) zavijem v aluminijasto folijo in vse skupaj zložim v škatlo. Ne vidi se sicer vsa pisana raznovrstnost, a tu je bolj pomembna ohranitev vsebine. Mislim, da je edina varianta, da jih daš skupaj zadnji hip in da obdarjencem poveš, naj jih čimprej pojejo oz. shranijo ločeno po vrstah. teta torta

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. dec 2006 15:31

Jaz sem jih hranila vsako vrsto posebej v pločevinastih škatlah. Ko sem jih hotela podariti sem jih pa dajala v plastične škatle (prozorne), vsake vrste po nekaj. Se pa ponavadi nimajo časa navzeti vonja drugih piškotov, ker jih v parih dneh pojejo. jade

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

7. dec 2006 20:49

Teta torta, kje pa dobiš 75 ljudi, ki jih obdariš? a ni to malo too much? Jaz sem te ljudi, ki jih obdarim v prazničnem zelo zreducirala, ker se mi ne zdi smotrno, da bi za celo okolico trošila moj prosti čas. Že res, da bom tudi sama pekla piškote in nekaj ljudi obdarila z njimi, a veliko večino teh piškotov bo ostalo doma, za moje najljubše. Pa ne mi zamerit, ker sem tako odreagirala na tvojih 75 krožnikov. prijetno peko in lep pozdrav JORDI

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. dec 2006 20:58

Res Teta torta, ti maš pa veliko srce. Jaz sem bolj škrta. matilda

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

8. dec 2006 8:46

Jordi, kar nabere se jih: oče, bratje in njihove družine, še nekaj drugih sorodnikov z družinami, moja delovna skupina v službi, nekaj prijateljev, krščenci, dva soseda, en prizadet fant, očetova negovalka, čistilka in fizioterapevtka. Moj Miklavž je pač institucija, nekateri otroci dalj časa verjamejo vanj, ker takih piškotov pač ne moreš kupiti in morajo priti iz nebes! Je pa res, Jordi, da nimam moža in otrok, zato je moja "družina" malo večja. teta torta

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

8. dec 2006 9:44

veliko srce - velika družina MissLady

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti