Kulinarične ideje za božična darilca ?

limetka  

član od: 14.12.2006

sporočila: 59

15. dec 2006 14:29

Pozdravljeni, tale ideja z božično marmelado je prav krasna. Ker sem med vami še čisto nova, bi prosila za pomoč - kje bi našla recept za tole marmelado? Lep dan, limetka Sporočilo je spremenil(a) limetka dne 15. dec 2006 14:31:37

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

15. dec 2006 16:14

Jaz bom pa kar vaniljev liker naredila in pa škatle s piškoti. matilda

tinuška  

član od: 2.12.2006

sporočila: 20

15. dec 2006 18:03

Limetka pozdravljena, sem jst tudi bolj nova, pa ne najdem bom kr iz svojega računalnika pilepila...res ne vem kje sem jo našla:-? Jabolčna marmelada s cimetom in limono 2 kg jabolk narežemo na krhlje ter jih dušimo z limonino lupinico in sokom dveh limon. Mehka pretlačimo, dodamo sesekljano ali naribano lupinico še ene limone, njen sok in 1 kg sladkorja ter cimet po okusu. Kuhamo, da se zgosti. Kuhano damo v pomite, pogrete in nekoliko ohlajene kozarce ter zapremo. Božična marmelada 3 kg pomaranč 3 kg sladkorja 1 kg jabolk 1 limona Pomaranče olupimo, odstranimo belo kožico in peške. Olupljene narežemo na tanke rezine. Pomarančam dodamo olupljena in na kocke narezana jabolka . Prelijemo jih s sokom limone. Na 1 kg sladkorja vzamemo pol litra vode in kuhamo tako dolgo, da se naredi sirup. Vmes pobiramo peno ki se naredi pri kuhanju sladkorja. V ta sirup dodamo pomaranče in kuhamo na visoki temperaturi 30 minut. Nato marmelado vlijemo v čiste vroče kozarce. Na vrh damo rezino limone ali pa par kapljic ruma. tinuška

limetka  

član od: 14.12.2006

sporočila: 59

15. dec 2006 18:41

Hvala Tinuška - koliko kozarcev marmelade pa dobiš iz teh količin (približno)? limetka

tinuška  

član od: 2.12.2006

sporočila: 20

15. dec 2006 18:59

Pojma nimam, mam namen danes kuhat marmelado po tadrugem receptu(božično), pa ti lahko jutri napišem, samo bolj proti večeru ker me cel dan ne bo, grem zapravljat:-D Mam štiri majhne kozarce, ostali bojo pa večji, po mojem jo bo kar nekaj, glede nato, da ponavadi kuham iz enega kg sadja in približno pol kg sladkorja, pa dobim štiri srednje kozarce ven...točno te pa še nisem kuhala. No se jutri kaj javim tukaj. Lp, tinuška

tinuška  

član od: 2.12.2006

sporočila: 20

15. dec 2006 19:20

Pojma nimam, mam namen danes kuhat marmelado po tadrugem receptu(božično), pa ti lahko jutri napišem, samo bolj proti večeru ker me cel dan ne bo, grem zapravljat:-D Mam štiri majhne kozarce, ostali bojo pa večji, po mojem jo bo kar nekaj, glede nato, da ponavadi kuham iz enega kg sadja in približno pol kg sladkorja, pa dobim štiri srednje kozarce ven...točno te pa še nisem kuhala. No se jutri kaj javim tukaj. Lp, tinuška

tinuška  

član od: 2.12.2006

sporočila: 20

16. dec 2006 21:51

Limetka, včeraj sem skuhala marmelado. Sem pa napolnila 4 literske, 2 polliterska in 4 dvadeciliterske kozarce. Danes bom pa vse skupaj okrasila. Tinka tinuška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti