Varstvo zraka

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

tema odprta - 22. nov 2006 14:24 | ogledi: 1.788 | odgovori: 10

Že mnogim ste na tej strani pomagali zato se s prošnjo na vas obračam tudi jaz.

Drage bralke prosim na pomoč. Kaj lahko strorimo?

Živimo v centru manjšega mesta, kjer nas sosed nakajkrat dnevno bombandira z porcijo dima od nevem kakšnih odpadkov iz pomožnega kurišča in ne stanovanjske hiše.

Kurišče iz katerega prihajaja do onasneževanja zraka se nahaja nastropje nižje od naših stanovanj.

Stvar je všasih hudo moteča predvsem pa zelo smrdeča. Pri odprtem oknu pride dim in smrad prav v stanovanje.

Drage bralke prosim na pomoč. Kaj lahko strorimo?

V naprej hvala za odgovore in lep pozdrav.

Iča

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

22. nov 2006 14:32

Joj te stvari vedno privedejo do krega. Če se ne da lepo z njim pogovorit in ga opozorit, da vas to moti, res ne vem. Bi mu morali (če se ne da lepo zmenit) "zagroziti" s kašnim bolj drastičnim ukrepom (prijava inšepkciji????????). Res ne vem. alexis

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. nov 2006 15:14

Saj vem, da ni smešno, ampak zadnjič mi je arhitekt razlagal takole zgodbico... Da je en nekoga prijavil inšpekciji, ker v stan. hiši kuri in njemu, kot sosedu, smrdi... Baje so rekli, da ne morejo nič. Kurit je treba, dokler se to dela na dovoljen način, je vse okej. Da ne morejo nič. (moj arhitekt je razlaga ala, v kaj vse se ljudje vtaknejo... V dim in smrad...). Jaz ne poznam tvojega primera, Iča... Ne morem sodit...

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

22. nov 2006 15:43

Ne vem, če ni druge možnosti, si pa nabavite Boneco pralnik zraka. Sicer stane 60 tisoč, ampak vam pa pobere ves smrad iz zraka na naraven način. Js že par let razmišljam, da bom to kupla, pa nekak še ni dnarja...

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

22. nov 2006 18:30

Kje pa ima to pomožno kurišče? Ali je to na dvorišču, balkonu, v kakšnem železnem sodu,...?? marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 22. nov 2006 18:31:56

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

22. nov 2006 18:34

Se spomnim, da je oči na obrobju Ljubljane kuril od apna žaklje, pa mu je sosed lepo rekel: "Prosim ne kuri, saj veš, da ne smeš!" No in takrat je takoj ugasnil ogenj in ni nikoli več kuril. marelica

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

22. nov 2006 21:43

Marelica to pomožno kurišče ima v garaži, ki meji z našo stavbo. Iča

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

23. nov 2006 7:27

Pri nas sosed kuri vse - od gum do asfalta in še kakšnih odpakov, ki nastanejo pri menjavi streh. Še sreča, da salonitka ne gori. Pa mu ne moreš nič. Sonja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. nov 2006 8:46

Pri nas so sosedje poklicali policijo, ker smo za hlevom kurili drevesno listje. Podnevi, v lepem vremenu, pa sosedov nimamo ravno pred nosom, ampak so kar oddaljeni. Loni Makaroni

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

24. nov 2006 8:02

No tole s policijo niti ne pomislim. Sosed je sosed . Ko sem postavljala vprašanje za pomoč, sem imela v mislih bolj na kateri zakon in člen bi se lahko sklicevali, ko bi sosedu poslali prijazno pisemce, da nas njegovo početje moti. Predvsem bi rada vedela ali je morda katera gradbeni inšpektor oziroma inšpektor za varstvo zraka ali kaj drugega in bi mi lahko odgovorila na določena vprašanja. Zaenkrat zares nimamo namena dajati kakršnih koli prijav. Težavo bi radi uredili prijazno brez špetira. Lep dan Iča

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

24. nov 2006 8:43

jaz bi se oprobala z njim prijazno pogovoriti, tudi če mu pošljete še tako prijazno pisemce, bo rekel: kaj mi ne morejo to direkt povedati? Povabite ga na kavo ali kozarček in se pomenite! Inšpekcija ali policija je pa tako ista stvar, vsi reagirajo na prijavo in kolikor vem tudi povedoo, kdo je prijavil. V poštev bi prišel morda inšpektor za vartsvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, po domače požarni inšpektor, ki je sicer bolj za kurjenje na prostem, ampak če kuri tako blizu vaše in še v predvidevam neurejenem kurišču, obstaja tudi nevarnost požara! Seveda obstajajo še tožbe na sodišču, ampak s tem pa res "zaratiš"... Sporočilo je spremenil(a) TORTICA dne 24. nov 2006 08:50:38

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti