Alergija

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

tema odprta - 21. nov 2006 9:55 | ogledi: 4.272 | odgovori: 9

Tako rekoč v hipu sem postala alergična na vse vrste ličil, razen maskare. Ker se od nekdaj (sicer minimalno, a vendar) ličim, se sedaj počutim hudo "oprana".

Ali poznate kakšno znamko ličil, ki bi jih lahko vsaj občasno brez škode uporabljala? Do sedaj nisem kaj dosti izbirala po znamkah, bolj po barvah. Imela sem Krko, Avon, Niveo, HR, LOreal..

Hvala za vsak nasvet!

Lisa

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

21. nov 2006 10:37

Težko je svetovati, kajti kar meni odgovarja lahko tebi škodi. Tudi sama sem alergik. Jaz kupujem že leta znamko "Revlon". Poskusi, morda bo tudi tebi odgovarjala. lp Anamarija

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. nov 2006 10:46

Čimbolj naravno kozmetoko kupuj... Sem tudi jaz takole iz danes na jutrifasala alergijo. Zdaj se spet mažem tako, kot sem se prej.

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

21. nov 2006 11:07

Jaz sem bila na testeranju za alergijo in sem alergična na nikelj sulfat , paraben mix in še nekaj, ki je v barvah in sprejih. Ne prenesem nobene vrste šmink, pudrov, krem.... Vse dobre znamke imajo v sebi pareben mix in nikelj kot konzervans. Najbolj mi pa ustreza krema od kozmetike Koncilija z olivami in kozmetika od LUSH-a. Ne nosim nobenega nakita, ure, uhanov, razen poročnega prstana. Zamenjala sem očala (iz kovinskih - plastične ), ne jem ovsenih kosmičev in stročjega fižola, se ne šminkam. Zadnjič sva šla na eno ohcet, sem se čisto malo namazala, imela sem še verižico, uhane in uro. Ob ene 2h ponoč sem bila za umret. Rabila sem dober teden, da sem prišla k sebi. Ti pa povem, da odkar se izogim raznim kremcam in ličilom, nakitu tudi, če je zlat sem veliko boljša. Imam doma seznam kozmetičnih znamk, katere vsebujejo to zadevo. Se pa skriva pod raznimi imeni. Malo pobrskaj po netu. En predlog: http://dermnetnz.org/dermatitis/parabens-allergy.h Lp, Klavdija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. nov 2006 12:30

Lisa, ti moraš najprej iti k zdravniku za alergijo in odkriti morata, na kašno sestavino si alergična. Šele potem lahko nabaviš kozmetiko, ki ne vsebuje tistih sestavin, ki ti pač ne pašejo. Na žalost, ti tu ni druge pomoči. Naj pa te potolažim, da testiranje sploh ni taho hudo, kot na prvi pogled izgleda. Zato se odpravi čim prej, ker je potrebno ponekod malo počakati. Kyara

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

21. nov 2006 12:38

631141 je napisal/a:
ne jem ovsenih kosmičev in stročjega fižola, Klavdija
Zakaj pa ne ...ni mi jasna povezava s kozmetiko? LP katjushka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

21. nov 2006 13:19

V lekarnah prodajajo kozmetiko Nuxe, ki je bojda popolnoma naravna, Ali pa Dr. Hauschka (pri tej kozmetiki gre tudi za malce drugačen pristop k negi - sama imam namrec boljkotne mastno kozo in sem se za cez dan mazala z oljem in ne boste verjele, res je moja koza bistveno manj mastna). Se pa strinjam, da bo najbrz treba k alergologu... http://www.drhauschka.co.uk/ http://www.h-d.si/Datoteke/KARIERA/NUXE%20 Lep pozdrav, Ana Češnovar

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

21. nov 2006 13:24

veverica je napisal/a:
V lekarnah prodajajo kozmetiko Nuxe, ki je bojda popolnoma naravna, Ali pa Dr. Hauschka (pri tej kozmetiki gre tudi za malce drugačen pristop k negi - sama imam namrec boljkotne mastno kozo in sem se za cez dan mazala z oljem in ne boste verjele, res je moja koza bistveno manj mastna). Ana Češnovar
Kozmetika Nuxe vsekakor ni popolnoma naravna, njene sestavine so popolnoma identične naprimer neki Niveiini ali Revlonovi kremi. Od teh dveh je dr. Hauschka vsekakor boljša izbira kar se tiče tega naravnosti. Obstaja en forum, planet lepote, kjer kozmetiko tudi preverjajo pa mogoče tam več piše o tem katera je dejansko naravna.

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

21. nov 2006 13:58

Zato ker beljakovine stročjega fižola, ovsenih kosmičev in nikelj sulfat ( ki je konzervans v kremah) skupaj delujejo zelo alergogeno. Je pa res, da vsak posameznik odreagira drugače. S testiranjem je pa tako, da te taprvič samo našpikajo, tam meni ni pokazalo nič. Šele potem, ko me je dal na testiranje zobozdravnik, so mi po hrbtu nalepili test za druge alergene. Zdravnik pa tako ne rečejo nič konkretnega. Lp, Klavdija

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

22. nov 2006 20:32

l.p.mene pa zanima kake iskušnje imate z alergijo na barve za lase.če se ne znajdem bom postala sivolasa šarmerka hahahahah ena mš

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti