Plezajoči maček

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

tema odprta - 18. nov 2006 8:37 | ogledi: 5.712 | odgovori: 37

Pozdravljeni!

imamo 6 mesecev starega mačka. Je domači maček, kar pomeni, da ga ne spuščamo nič ven in je kastriran. Do tukaj vse vredu. Najbolj moteče jo to, da mi skače po kuhinjskih pultih, leze na omare, gloda rože, čeprav sem jih odmaknila. Mogoče ima kdo izmed vas kaj izkušenj, kako mačka odvaditi teh navad.

Hvala za pomoč.

Temo je spremenil(a) karnak dne 23. nov 2007 22:40:34

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

18. nov 2006 9:08

JORDI tudi jaz imam muco, sterelizirano, in je prav tako počela vse te stvari. Da ti grize rože je zato, ker rabi zelenjavo, jaz naši nabiram zunaj "mačjo travo" to je taka malo širša, ostra; to rabi za boljšo prebavo, da je lahko plezala (kar je njej v naravi, se mi zdi), sem ji na stranico omare obesila staro ležalko iz penaste gume s prevleko in smo se prav zabavali, ko smo jo opazovali pri njenem plezanju. Kar se pa tiče kuhinjskega pulta, pa je pri nas delno uspelo s tem, da smo jo prav pošteno okarali. Včasih še skoči na pult, samo se takoj "pobere" dol, ko se kdo približa. Več ti bo verjetno povedal kdo, ki je boljši strokovnjak kot mi. Veliko veselja z mačkonom ti želim. Pozdravček AVA

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

18. nov 2006 9:13

Jordi, da ti ne skače po pultu in mizi je dovolj, da vzemeš v roke časopis in vdariš z njim po mizi da malo poči in zašumi! Pa čisto narahlo tudi po ritki...toliko, da si zapomni šum! lp Nena Nena-morje

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

18. nov 2006 9:55

Jaz imam tudi muca, ki je deloma v stanovanju deloma pa zunaj. Moram rečt, da nisem imela nikoli velikih težav s plezanjem po omaricah in pultih, ket sem že od začetka, ko je poskušal naredila tako, kot ti svetuje Nena. Glede na to, da je muc še majhen mislim, da ne bi smela imeti težav pri učenju. Je pa moj mačkon strašno rad, če je le mogel skočil meni na hrbet, ko sem čepela in se mi ulegel na ramo in kar spal. Seveda tega zdaj ko je starejši ne dela več. Škoda, ker je bilo res prisrčno. Sem pa zadnjič skoraj dol padla, ko sem prišla v kuhinjo in je on kot kralj sedel na mizi in gledal skozi okno. Samo mal sem zavpila in je takoj vedel, da mora dol. Z mucki moraš biti potrpežljiva. Saj se bo naučil. Ja pa tako kot ti je rekla Ava. Mucki rabijo travo, da si sčistijo želodček. Tore, če tvoj ne more sam priti do trave mu jo boš morala pač ti nabrat in mu jo ponuditi. LP alexis

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

18. nov 2006 10:20

mislim da se v semenarni dobi ta trava že posajena.je prav za ta namen da jo jedo pozimi. gajka

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

18. nov 2006 10:39

Pri nas pa vpitje in ropotanje nič ne zaleže, ker je mucek gluh . Vseeno pa točno ve kdaj je naredil kaj narobe. Mucki se hitro učijo. Uly

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. nov 2006 11:08

Za zimsko grickanje kupi v kakem vrtnem centru 2 lončka papirusa. Dva zato, da bo eden nekje v miru rasel, medtem ko bo drugega muc "matral". To je menda splošno znano, pri nas pa tudi v praksi preizkušeno. Celo zimo je bil ves obgrizen in polomljen. Opomogel si je čez leto, ko ga je muc pustil pri miru. Lp Cila

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

18. nov 2006 11:57

joj ko bi vi vedeli kakšno babnico imam jaz doma, to ni nič kar vam delajo vaše mačke. Moja je stara 1 leto in je trmasta po značaju kar pomeni, da noben vzgojni ukrep ni koristil za njene vragolije. Sem jo počila z časopisom pa se je obrnila napadla časopis in skočila v mene. No pa dam vam naštejem vragolije: skače na omare, divja okoli tako da včasih niti bremzat ne more in dobesedno do sredini vrat skoči, da se vrate odbijeo v steno tako močno, da sigurno sosedi mislijo da kaj mečemo v vrata od jeze in tako naredi 3 hitre kroge okoli kuhinje na okensko polico v kopalnico in tako krožno dela z tako hitrostjo da se moraš odmakniti,če ne te podere; potem mi skače na drsna vrata gor ali na splošno na vrata gor in se gunga nekako, potem spušča vodo na wc po 3 zapored, če ji zvok ni všeč to dela vsak dan ne glede na uro in potem se usede na pralni stroj in svojo malo glavo pomoli iz kopalnice da jo dobesedno vidiš in kuka, če smo šlišali njeno spuščanje vode. Vsako jutro, če jaz prej ne vstanem kot ona leti iz polic ali mize vse stvari kar želi, da pade dol. tako da moram včsaih vsak večer vse stvari dati iz police in mize dol, če nočem potresnega razbijanja. Je trmasta, pametna in premetena, če kaj hoče to tudi doseže, pa se jaz lahko na glavo postavim ali zaderem. Alergična je če se kdo čoha po glavi in ti skoči na hrbet. Sedaj ko pa se goni pa sploh moraš čuvati hrbet, ker se rada nosi po hrbtu in jo lahko 3 ure nosiš pa bo smrklja dobesedno uživala ti pa trpel. Najhujše je če sedim za PC in sem zamišljena in iz mize dobesedno prileti v tvoj hrbet. Pa nos in obraz rada ugrizne, če jo ne primeš prav, če pa narediš kaj po njeni volji pa piha, in se oglaša ko pes. Tako da imam pravega hudiča doma, ki noben vzgojini ukrep ni pomagal. vegeterianka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. nov 2006 12:10

Vegerarianka, pa si ti sigurna, da imaš mačko

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

18. nov 2006 12:39

Moja draga Puma (5 let stara angora) pa se mi iz čistega ljubosumja do mojega fanta....vsakič ko je sama doma pokaka pred vhodna vrata.....ko pridem domov in jih odprem, se vse razmaže........tako moram čistit, luftat in poslušat mojega da naj se mačke rešim.....če hočem koga povabit domov, moram priti vsaj pol ure prej da prekontroliram, če je kakšen "dišeč suvenir" pred vrati.....naj povdarim da ima gopodična škatlo s peskom, kamor hodi ko smo doma....ko pa nas ni,.... ima kdo kakšen pameten predlog kaj naj naredim, da ne bo spet "nutella" pred vrati.... Drugače pa je Puma zelo pridna, ljubeča in prijazna muca.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti