Mlinci

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

7. nov 2010 14:42

Jaz jih stresem v slan krop za par minut nato pa jih potenstam na ocvirkih in praženi čebuli. Super so in jih komot pogreješ.

irena66

arima  

član od: 11.5.2010

sporočila: 147

7. nov 2010 20:31

Nikoli niso kupljeni mlici taki, kot doma sveže narejeni. Popoarim jih s slano vodo, zabelim pa jih s sokom od pečenega mesa, vseeno kakšnega arima

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

7. nov 2010 21:59

Hojla, jaz pa ti povem, da mlince delam kar sama, so ful dobri, pa še povrhu so brez jajce v testu, zato pa tudi niso žilavi. Ko jih omesim, jih razvaljam na tanko, pol pa spečem na hrbtni strani pekača do zlatorumene barve. To testo je namreč krhko, tako da ga samo upogneš in že poči na manjše kose, nato pa zavrem slani krop, jih poparim, pustim malo stati, med tem časom pa pripravim zabelo. Na olju ocvrem toliko, da porumeni čebulo, lahko tudi česen, nato pa mlince kar v zabelo, res pa je, da jih moraš obvezno politi z sokom od pečenke- fenomenalni so, poskusi ne bo ti žal. GOGICA

mišmaš  

član od: 3.11.2010

sporočila: 27

7. nov 2010 22:51

Ej,GOGICA recept pa si pozabila napisat,kako jih narediš brez jajc? mišmaš

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. nov 2010 9:26

No, tale recept je malo čuden - nikoli nisem slišala, da bi se testo za mlince cvrlo v olju. Tukaj je še nekaj receptov:

 

http://www.kulinarika.net/recepti/136/testenine/mlinci/

http://www.kulinarika.net/recepti/2167/priloge/mlinci/

http://www.kulinarika.net/recepti/4614/priloge/mlinci/

Pri čisto vseh mlincih se lahko mirne duše jajca izpustijo (pa ne iz rok - enostavno jih ne dodamo ). Zato tudi nisem prilepila Rikovega recepta, kajti v njem je pet rumenjakov in tam se jih verjetno mora dodati.

lp

 

cervus

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

8. nov 2010 9:45

Tudi jaz sem včasih oboževala mlince ki jih je pripravljala moja oma. V svoji kuhinji pa ne uporabljam masti (razen kokosove), olja in ocvirkov, pa tudi pečem ne mesa ki bi spustilo toliko tekočine, da bi z njim zalila ocvirke. Zato moji ocvirki niso tako dobri, so dolgočasni. V prihodnjih dnah jih bom namesto v krop vode dala v juho. Mogoče bodo boljši.

ATNES

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

8. nov 2010 11:41

Jaz uporabljam kupljene mlince. Nalomim jih v posodo, zalijem s slanim kropom, pokrijem s pokrovko in pustim nekaj minut stati. Nato jih še malo premešam, da se enakomerno napojijo. Ponavadi pečem raco, sv.rebrce ali piščanca, ki jim na začetku pečenja dolijem malo vode, saj je meso samo dovolj masno. Na koncu pečenja odlijem površinsko maščobo, oz. če je je preveč in bolj v omaki, ki ostane v posodi pomešam mlince. Tako niso pretirano masni, je pa dober okus. lp baška

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

8. nov 2010 20:11

Mi jih pa zabelimo,,pol pa kislo smetano zraven,,njam njam

sweety

BelaCRO  

član od: 30.12.2010

sporočila: 20

13. jan 2011 15:40

Pozdrav, ja pak proizvodim domaće mlince brez jajc, kako su naše bake radile, pravim ih samo od brašne(moke), mlačne vode in soli, takvi su najbolši, a pečejo se baš na peći (na tabli), starinski zagorski recept. Lahko postavim in video kako se pripremajo. lp Tomica BelaCRO

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti