Mlinci

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jan 2011 9:34

Ja, mišzmoke je razumela hec, hehe ... ne gre za mlince z ali brez jajc

 

BelaCRO, mi se šalimo ...

 

Mamamia

mamamia

BelaCRO  

član od: 30.12.2010

sporočila: 20

18. jan 2011 9:17

Ahhhaaaaa ... joj kasno kužim ... ma sve 5, jasno, treba se šaliti, jas sem uvek za šalu, ali nisam odmah razumel da je bila šala na ovo sa jajci ali brez jajci : Ne znam dal je ovde bio recept za mlince zapečene sa špekom (izađu kot lasanje): MLINCI NA ZAGORSKI Normativ za 10 osoba: Domaći mlinci 0,80 kg Sušeni hamburger 0,20 kg (špek, panceta ali šunka domaća) Kiselo vrhnje 0,30 l - smetano rdeča oznaka, ono kot je bolje masno Slatko vrhnje 0,20 l - smetano - s kojim se prije pečenja preliju mlinci na vrhu Svježi kravlji sir 0,80 kg - po mogogčnosti domaći Maslac 0,05 kg (putar, domaći, bayerland ili lokalna mlekara - Ljubljanske mlekare npr) Ulje 0,10 l (suncokret ali biljno) Sir »trapista« 0,10 kg (treba ga naribati) Sol, papar Pripremaju se na sljedeči način:  Mlince pažljivo popariti u kipućoj vodi da se ne potrgaju te ih ohladiti i posušiti. Na masti ili ulju prepržiti usitnjeni hamburger, dodati ga protisnutom siru, posoliti, popapriti i sve pomiješati s kiselim vrhnjem tako da smjesa postane glatka. Cimplet/protvan u kojem će se peći mlinci premaže se maslacem i slaže se u njega jedan red mlinaca, jedan red nadjeva i to tako da se svaki red mlinaca poškropi/poprska uljem, a najgornji sloj pospe se s ribanim tvrdim sirom. Mlinci na zagorski se preliju slatkim vrh­njem i zapeku u pećnici 40 min. Probajte ako netko ne razume preko translatora prevest pojedine reči, ali jako jako je ukusno, boste pa videli ki boste probali to ispeči. BelaCRO

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jan 2011 9:59

JOOOOOOJJJJ, neee..... ne smem, samo bo to vseeno za kosilo v soboto, samo za mene in taščo ....In zelena solata zraven, yes!

Hvala, belaCRO, Mamamia

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. jan 2011 10:01

Citat: Ahhhaaaaa ... joj kasno kužim ... ma sve 5, jasno, treba se šaliti, jas sem uvek za šalu, ali nisam odmah razumel da je bila šala na ovo sa jajci ali brez jajci :

 

Je, vi Zagorci ste na hece ...

Si čul onaj vic, kaže Zagorac susjedu: Čuj, Štef, ja sam ti kak moj cucek. Ženi ne bi niš', a susedu bi zdrapal ...

 

Lep dan, mamamia

mamamia

BelaCRO  

član od: 30.12.2010

sporočila: 20

18. jan 2011 10:30

Eto, nadam se da ti bude dobro ispalo i da bude jako jako fino, baš me zanimaju dojmovi, jedva čakam da veliš kak ti je ispalo, lahko poslikaj kak bude zgledalo. Ja...vic je zakon :), evo još jen na brzino: prešel Štef v Nemačko posla iskat, piše mu Bara z Zagorja ...'' čuj Štefek moj dragi, v selo ti je zapal veliki sneg, nikud nikam se nemre tak da ti se pol sela samo karta a pol se kurva, a dobro ti Štefek znaš da se ja kartati ne znam !!!!'' - ha ha ha :) BelaCRO

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. jan 2011 15:46

No, jaz sem v soboto res naredila mlince, samo sem recept on belaCRO malo po svoje priredila. Sem izpustila skuto in sir. Prepražemi slanini sem dodala čebulo in sem vse skupaj malo popražila, potem vmešala v paprjene, že skoraj hladne mlice, stresla v pekač in prelila z mešanico jajca, kisle in sladke smetane, soli, popra in ene mešanice začimb. Dala v pečico ... je bilo pa zelo dobro že preden sem dala v pečico, torej le mlinci, prepažena slanina in čebula, sol in poper.  Tako da bom naslednjič to kot prilogo pripravila, z mastjo od kake pečenke.

Mamamia

mamamia

BelaCRO  

član od: 30.12.2010

sporočila: 20

25. jan 2011 18:13

Zanimljivo, ali bitno da je dobro ispalo jelo i da si zadovoljna. BelaCRO

BelaCRO  

član od: 30.12.2010

sporočila: 20

8. feb 2011 12:36

Lahko ki je u mogućnosti posetiti Opatiju 16/2/2011 hotel Ambasador, ja tamo izlažem svoje mlince pa možete uz mnoštvo drugih tjestenina probati i mlince koje če biti pripremani na razne načine, lahko se i upoznamo jer ja mam svoj štand. Tema: Tjestenina - srce gastronomije Degustacije započinju od 10 uri pa na dalje (ob jutri) LP Tomica BelaCRO

BelaCRO  

član od: 30.12.2010

sporočila: 20

15. feb 2011 20:34

Degustacija bude ob 10 uri: Mlinci punjeni špinatom in šparogama sa magarečim mesom Mlinci sa zečetinom dinstano u vinu Nabujak od mlinaca (paška skuta, buđola, začini) Budem dao cele recepte sutra kad ih dobijem od kuhara. LP BelaCRO

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

16. feb 2011 8:39

No tisto z magarečim mesom bi znalo biti zanimivo.... hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti