Nasvet za dober kruhek

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. nov 2006 14:20

fresh to je moja polovica našla ko rada dela kvašene zadeve, potem pa meni posreduje, je pa res fantastičen kruh, midva ga imava danes spet zamesenega in bo šel pop v peko. sedaj sva ga v drugo naredila s polovico temne moke pa je njami da se mu komaj odpoveš! pečeva ga v glineni posodi s pokrovko - takšno ki nekateri uporabljajo za peko kake race ali podobnega:) pa še za zlato nekaj, zamesiva ga z malčno vodo - kot vsak kruh, pomebno da je, da ne mesiš kot ostalih kruhov temveč sestavine samo vržeš skupaj! prvo vzhajanje pri nama traja kar več kot 12 ur, ni pa nujno, dava ga v prostor kjer je centralna - no mislim samo peč, tako da je temperatura okoli 22 st. drugo vzhajanje je precej krajše, kako urco do dve. Obstojnost je kratka ker se prej poje, najdlje je bil dva dni. Drobljivosti pa razen kakih semen, ki jih posujeva nisem zasledila. P, maja

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

14. nov 2006 14:32

Majamarko, potem pa predaj lovoriko tvojemu najdrazjemu! zares genialno. Itak pa upam, da nam bo zelo kmalu uspela stafetna predaja olja! Malo racunam na naslednji teden, mogoce celo ze za vikend. Se bova slisali proti koncu tedna! Zlata, kruh sem zamesila z mlacno vodo. Vzhajalo je v na sobni temperaturi. V spremnem tekstu pise, da je sicer odvisno od primera do primera, kako dolgo vzhaja, ves pa tako, da se v testu pojavijo luknje. ne pozabi pokriti s folijo, ker se drugace testo izsusi. Za drugo vzhajanje sem pustila 2 uri. Pekla pa sem kar v WMF loncu. Sem pa iz mase 3 lonckov moke dobila samo en manjsi hlenec, tako, da mislim, da ima gospod na videu precej veliko merico (vsaj 3 dcl, ce ne kaj vec). Trajal pa pri nas zagotovo ne bo, ker sem ga ob delu in seveda nonstop odprti kulinariki pojedla ze pol, drugo polovico pa gledam in si govorim, da mora pa je se za najdrazjega kaj ostati. Drugace pa tisti frajer v videu vse skupaj posuje z otrobi, vendar pride iz krusne moke cudovit rumen kruh s fantasticno skorjo. Mislim, da bi se v pekarni vprasali za recept! Drobi pa se cisto nic! fresh Sporočilo je spremenil(a) fresh dne 14. nov 2006 14:34:00

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. nov 2006 14:41

fresh veš da tudi jaz že čakam predajo, so zadnji dnevi precej nori, tako da upam da vikend bo prost, se več meniva na ZS oz po mobiju, si pa kar vzemita lepo čas - najbolje da naredimo tekmovanje v kruhu:) midva sva za drugo rundo peke vse skupaj kar lepo podvojila če sva hotela dat še komu za probo, ker je tako hrustljav in božanski! jaz prvo rundo sploh nisem dočakala da bi se ohladil:) je pa domač kruh čisto nekaj drugega kot kupljen... pri nas tast vseskozi išče tiste stare žemljice, a jih za vraga ne dobiš nikjer več...prav take ko smo jih imeli pred 20 leti, sedaj je vse ena pena... Aja lovorika bo šla v predajo čez kako uro ko pride junak domov:) p,m

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

14. nov 2006 14:47

Sicer tudi sama pečem domač kruh, kar pa kot veste vzame precej časa (nimam kruhomata). Tole metodo bom pa sigurno med vikendom sprobala. Kaj pa mislite, če bi namesto vode uporabila mleko? Najbrž ne bi bilo nič narobe?! alexis

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. nov 2006 14:54

hm alexis to ti pa ne bi znala povedat, morda bi bilo podobno, samo da bi prišel ven mlečni kruhek, nisem pa ziheraš:) p

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

14. nov 2006 14:58

pa ravno zdaj, ko sem se odpovedala kruhku... jessy6

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

14. nov 2006 18:47

Tale recept se sliši zelo mamljivo. Jutr bomo sprobal. Hmmm... Kaj pa, ce bi ze kar danes skup zmetala? Ja, tako bo Ne morem čakat do jutri. Po tej metodi ne rabiš kruhomata, notri je pa manj kvasa, kar mi je pa tudi zelo všeč. Poročam jutri, kako je šlo.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. nov 2006 18:59

Pri nas ga že pol manjka...pa je bila popoldanska peka... srečno!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. nov 2006 20:00

majamarko, tiste hrustljave žemljice še peče Pekarna Laško. Saj vem, da je malo daleč......... rimljanka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. nov 2006 20:13

rimljanka hvala, ko gremo na kak izlet vam vse pokupimo:) bo tast vesel... p

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti