Nasvet za dober kruhek

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

16. nov 2006 14:21

Aki, kvas je bil Fala 42 g. Ava, po mojem je to to; jaz imam tudi okroglo s pokrovom in blazno debelo steklo je. V glavnem, za v pečico. LP vsem uharica

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

16. nov 2006 16:16

hoj - včeraj spekla - danes ga ni več...mislim da to vse pove... modrijan

nenči  

član od: 25.10.2005

sporočila: 165

16. nov 2006 16:21

Tudi jaz sem ga danes spekla- ga imamo še čisto malo. Zelo sem navdušena nad vso to enostavno pripravo.Sredina je kot puh, skorjica pa mmmmmmm nenči

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

17. nov 2006 11:04

danes se pripravljam, da naredim tale tako opevan kruhek in ko kliknem na link v prvem postu me vrže na neko stran, kjer od mene zahtevajo registracijo. a se to še komu dogaja? včeraj namreč mi je link čist lepo deloval in sem si video že ogledala, danes sem pa hotela zdevo še enkrat preverit... bom pa delala po vaših navodilih.... lp ninky

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

17. nov 2006 11:07

Tudi moj kruhek je pravkar prišel iz pečice zgleda dobro, ampak bom počakala da se shladi. Delala sem iz dveh mas pekla pa v litoželeznem pekaču od emo, ki ga nisem uporabila že sigurno par let, ampak za ta kruhek je pa super. Na dno sem dala peki papir, ampak kruh se ni popolnoma čisto nič prijel, tako da bom drugič brez, verjetno že jutri. Bi se pa vam rada vsem, ki tukaj sodelujemo iz srca zahvalila za vse izkušnje in nasvete, ki jih tako nesebično delite z drugimi saj se mi zdi, da sem na kulinariki dobila že toliko prekrasnih idej, informacij, receptov, da človeku tega nobena šola ne da, ampak samo izkušnje. Hvala Jerneju, da je začel to stran in zdaj imamo še lepšo in upam, da bomo še dolgo skupaj, saj v vaši družbi je vsak dan lepši. Hvala punce in fantje, da ne bo zamere! lp Mateja mperhaj

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

17. nov 2006 11:20

mperhaj bi prosim zaupala kje si nabavila to posodo (kljub temu da je že lep čas nazaj)? Iščem spletno stran ema celje, pa vse v prazno, bi rada nabavila nekaj kvalitetnega. p

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

17. nov 2006 11:44

Imam jo že 15 let dobila za poročno darilo, ima pa Merkur kar nekaj te črne posode mogoče bi tam kaj našla, sama sem kupila litoželezen lonec pred kakšnim mesecom nazaj. Še nekaj bi vprašala glede kruhka, moja masa je bila kar precej redka, tako da sem jo pognetla kar z lopatko, če bi hotela z rokami bi morala dodajati še kar precej moke, kaj pa pri vas, ki ste tudi že probale? Hvala Mateja mperhaj

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

17. nov 2006 13:22

mpehaj tudi moje testo je bilo precej tekoče, tako, da sem ga skoraj zlila v pekač. Končni izdelek je bil pa super. Upam, da je tvoj tudi. Pozdravček AVA

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

17. nov 2006 13:48

Masa pride precej tekoča in lepljiva. Malo packarije je, ko jo zvrnes in raztegnes z rokami, pa tudi potem, ko jo je treba "zloziti" v prticek, ampak se vseeno je zelo malo dela. Jaz sem ga danes spet spekla, da bo zraven skoljk (bomo veselo v omako namakali). Naredila enega navadnega in enega z olivami. Oba bombasticna! Majamarko, a je mozno, da sta bila maja in marko vceraj v Leclercu? Kupovala moko? Sem skoraj 100%, vendar se nisem upala pocukati, ker nisem bila cisto prepricana (potem pa sem doma pogledala slikce iz srecanja v Izoli in skorajda upam staviti, da sta bila vidva). Sta stala z mojim najdrazjim pri mokah, jaz pa meter nazaj pri sestavinah za peko slascic. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti