Alergija na materino mleko

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

7. nov 2006 18:27

Menda se lahko dobi napotnico (na zavarovanje) za prvi pregled pri bioresonanci. Vsaj takrat, ko sem sama hodila s sinom tja, sem videla pri ljudeh, da so imeli napotnice. To je metoda, s katero zelo dobro ugotavljajo alergije. Pri dojenčkih pa je tudi fajn, da jih ni treba špikati, kot je to pri "klasičnih" pregledih pri alergologu: možni alergen nanesejo na kožo in z nekakšno iglico preluknjajo kožo, da bi sprožili reakcijo. Malo pobrskaj po internetu za podrobni opis bioresonance. Pa pojdi k nekomu, ki je zdravnik po izobrazbi, ker on bo najbolje znal reševati, če pride do kakšnih komplikacij.

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

7. nov 2006 20:01

Noa, meni je pediater že omenil, da bomo videli čez en mesec, ko bo imel sistematski pregled pri treh mesecih, zaradi pregleda pri alergologu. Tudi on ima pikice, ki so na otip kot šmirgel papir. Trenutno jih ima po obrazu in po rokah do komolcev. Jaz nisem vedela, da je lahko alergičen na kravjelekopreko mojega mleka. Pri prvemu otroku nismo imeli nikoli nobenih problemov. Vedno sem pazila na hrano, ki napenja in pripomore k krčem.

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

7. nov 2006 20:12

Kot so že predhodnice rekle mama naj črta iz jedilnika mleko, jajca, čokolado,... Da se telo razstrupi rabi cca. en mesec, vsaj podučena sem bila tako. Pri nas smo tudi kakali 2-3 krat na dan in tudi sedaj, ko imamo že skoraj dve leti, kakamo v povprečju 2 krat na dan. Ker je otrok dojen ima redko blato, saj dejansko samo pije obogateno tekočino. Gostejše rata šele, ko začne jesti (vsaj pri nas je bilo tako). Nečakinjo je napenjalo in je imela težave z izločanjem blata, potem pa je mamica prenehala jesti mlečne in jajčne jedi in stanje se je zelo izboljšalo. Poskusite paziti pri prehrani in opazujte otroka. Če se bo stanje izboljšalo, naslednji mesec pri obisku pediatra o vsem obširno poročajte. Če se pa stanje ne bo izboljšalo, pa res takoj k zdravniku! Pa obilo užitkov z malčkom! marelica

naschkatze  

član od: 20.3.2006

sporočila: 10

7. nov 2006 21:23

Da še jaz pristavim svoj lonček glede kakanja. Moji trije so bili vsi polno dojeni, pa je vsak kakal drugače. Najstarejši je kakal tudi 6x na dan, drugi enkrat ali dvakrat, najmlajša pa niti ne vsak dan. Glede tega se dojeni otroci ne morejo primerjati s tistimi na flaški. Glede alergij pa ............ res nisem še nikoli slišala, da bi bil kdo alergičen na materino mleko........bolj verjetno se mi zd res, da je to alergija na kako živilo, ki ga ti uživaš, kakor so napisale predhodnice. Pa še veliko brezskrbnih uric s tvojim malčkom, Vanja naschkatze

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. nov 2006 21:30

Imam dva otroka in pri obeh sem mogla imet dieto brez mleka in jajc. Imela sta pa iste težave z kožo in blatom, kot opisuješ ti. Ko sem jaz začela z dieto, se je po dveh tednih pokazala razlika pri tamalih. Poskusi še ti. Sta pa oba imela pozitivne teste na mleko in jajca in tega je danes ogromno. Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 07. nov 2006 21:41:41

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

7. nov 2006 21:40

tudi jaz imam sina ki je alergičen na mleko in mu so predpisali kremo Elidel in mu zelo pomaga. Tudi on ima izpuščaje,dieto mu pa ne morem držat,ker mu so mlečni izdelki zelo dobri . ariella

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. nov 2006 21:44

ariella, jaz bi na tvojem mestu upoštevala navodila zdravnikov, kajti če si alergik in se alergenim stvarem ne izogibaš, je kasneje 40% večja možnost za nastanek astme...kar jo je pa moj sin ob strogi dieti vseeno dobil. Teka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

8. nov 2006 10:32

Še nekaj sem se spomnila. Rdeče pikice je naš dobil tudi takrat, ko mu je bilo prevroče. Morda je preveč oblečen?! marelica

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

8. nov 2006 12:47

No vidiš. potem pa do pregleda pri pediatru in potem alergologu probaj najprej res iz svoje prehrane izločit mlečne izdelke, čokolado in jajca, vendar zelo, zelo pazi, da boš vseeno zaužila dovolj kalorij, ker boš sicer preveč oslabljena in ti bo začelo zmanjkovati mleka. Pa veliiiko pij. Mogoče pa vseeno še koga prej vprašaj za strokovno mnenje glede tvoje prehrane, ker smo očitno tu res sami laiki Pa srečno in kar korajžna bodi, pa bo šlo! Lep pozdravček

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

8. nov 2006 16:34

Hvala za odgovore, res je kar pravi pregovor, več ljudi več ve. Iz prehrane bom črtala mleko, mlečne izdelke in jajca. Če se bo pa kaj poslabšalo, bomo pa prej obiskali pediatra. Najlepša hvala in lep pozdrav!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti