Svinsko meso

Sebastjana  

član od: 29.11.2001

sporočila: 15

tema odprta - 7. jan 2002 14:11 | ogledi: 9.588 | odgovori: 32

Zanima me kako lahko pripravim svinsko meso - zrezke da ne bi bili tako suhi. Mož jih peče v precejšni količini olja in tako se ne izsušijo, vendar bi jih jaz rada pekla s čim manj maščobe in da bi bila zraven tudi malo omake. Zrezke vedno prej dam v "paco" a tudi kaj dosti ne pomaga. V gostilni so v redu in še malo polivke je čez. Hvala za pomoč

Sebastjana Klemenčič

neznan uporabnik

8. jan 2002 15:12

Ej, Sebastjana a govoriš o svinah ali svinjah ? Recepte imam za oboje. Tina Gorejnak

Sebastjana  

član od: 29.11.2001

sporočila: 15

8. jan 2002 16:01

zanima me o mesu tistih ki so na 4 nogah in so nam čisto prijazne. Res pa je da sem naredila pravopisno napako in bi moralo biti svinjsko meso. Lp

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

8. jan 2002 16:31

Sebastjana in Tina: poglejta v SSKJ in videli bosta, da je oboje prav. Bojan

neznan uporabnik

8. jan 2002 19:04

Svinjske zrezke: - rahlo posolim, - natrem z začinko, začimbami za žar, zrezke in svinjino ter - namažem z gorčico. Po želji lahko dodate tudi malo tekočega navadnega jogurta, narezanega peteršiljevega zelenja ter origana. Malo jih pustim mirovati, da se začimbe dobro vtrejo. Nato jih rahlo popečem - ogenj ne sme biti premočan, ker jih izsuši! Potem malo zalijem, dodam kocko in dušim do mehkega. Po želji na koncu napravite podmet (malo vode in 2 žlički ostre moke) in dodate kislo smetano. Lp! Beti

Sebastjana  

član od: 29.11.2001

sporočila: 15

9. jan 2002 11:44

Beti hvala , bom poskusila. Le nekaj me zanima , meni se ponavadi gorčica rahlo zažge, morda sem imel premočen ogenj?Pa s čim zaliješ z vodo ali z mešanico vode in vina ( vino tudi zmehča)? Lp

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

9. jan 2002 12:20

Zivjo! Po mojem mnejnju zrezke zmehča predvsem dušenje! Zato vse zrezke rahlo popečem, potem pa zalijem z juho, vodo, tudi vino naredi zelo dober okus, vendar ga dodam k vodi ali juhi... Včasih popečene zrezke prestavim na krožnik, da samostojno naredim omako, potem pa jih v njej dušim. Čas dušenja pa je odvisen od vrste mesa. Po mojih izkušnjah so zelo hitro mehki prevsem puranji zrezki, pa tudi žrebičkovi so zelo hitro pripravljeni, potem pa sledi svinjsko meso, seveda pa se najdlje pripravljajo goveji zrezki. Sebastjana, le pomisli kakšni so goveji zrezki, če jih dolgo ne dušimo - zaradi tega jih zelo redko pripravljam... ponavadi so taki kot podplat, ker jih prehitro dam na krožnik! Upam, da sem pomagala... Ana Ana Ledinek

Sebastjana  

član od: 29.11.2001

sporočila: 15

9. jan 2002 12:33

z govejimmi zrezki še kar nekako gre ker jih tudi jaz večino dušim , ampak pri svinjskih me je motilo ravno velika količina olja, res bom poskušala zalivati z juho pa da vidimo, težave imam predvsem z "kremenatci"ker so podavadi taki kot bi jedel žaganje,Ana hvala za pomoč Lp Sebastjana

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

9. jan 2002 13:04

Ponavadi niti ne dodajam velikih količin olja. Predvsem, ker mi niti ni tako okusno, baje je tudi bolj zdravo, pa še v teflonki jih pripravljam. Ne me držati za besedo, ampak poskušaj "kremenatlce" samo na hitro popečt in konec!!! Meni se je že zgodilo, da sem jedla tudi zelo trde popečene žrebičkove zrezke, ker so bili predolgo v ponvi, pa je žrebičkovo meso sicer zelo mehko. ...upam, da bo ratalo!!! Ana Ana Ledinek

Sebastjana  

član od: 29.11.2001

sporočila: 15

9. jan 2002 13:10

To na hitro popečenje se ne obnese ( puranji so krasni svinski pa žalost) raje jih bom probala dušit mislim da bom bolj uspešna, probala bom pa bom videla. Lp Sebastjana

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

9. jan 2002 13:28

Še mala zvijača, ki tudi pomaga, se pa sicer obnese le pri zrezkih, ne pa tudi pri kremenatlih, jaz mesarja prosim, da mi zrezke na tanko odreže in potem še spusti čez mašino, da jih ni treba potolčt. Potem jih začinim in na hitro popečem, res pa olje ne sme biti ne prevroče (ker jih sicer zažge), pa tudi prehladno ne, ker pač potem zrezki spustijo ves sok, se v njem sicer zdušijo ampak tudi ratajo podplatasti. Jaz jim rečem "zrezki za par minut", ker so res hitro pripravljeni. Kar se tiče prave temperature olja, pa nekako probam uloviti moment, ko olje že diši, se pa še ne smodi - ne vem, ponavadi mi kar rata, če delam večjo kolčičino jih pa po porcijah popečem, ker bi mi vsi hkrati pač preveč olje shladili. Tako, veliko uspeha, Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti