Kokosovo maslo

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

10. jan 2002 19:23

TINA, ja pa še to sem pozabila povedati, če se boste mudili kaj v Prekmurju ,VAS vabim na meso iz tunke in tudi posolanka ne bo falila. LP MARTIKA Marta Vidovič

neznan uporabnik

11. jan 2002 11:12

Marta! Če te že to matra, vam povem, da sem bla slučajno v Celovcu službeno in sem čist slučajno uletela na parti s sladoledi. In nism hotela delat reklamo za Hajdrja. Prekmurje je supr in ga dobr poznam. Ne vem kva ma tuna vezo s prekmurjem, sej ste daleč od morja. Poslanka je pa una Požončeva, to dobr vem. Tina Gorejnak

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

11. jan 2002 11:25

Prekmurka draga - nikar! Upam, da vam je zadnji "umetniški" odgovor vse povedal. Ne spuščajte se v debate - raje ignorirajte. Nima smisla. Pa še nekaj o prekmurski hrani. Na eni od prednovoletnih zabav v vašem koncu, so nam, družbi zbrani iz praktično vse Slovenije, postregli z dodolami (na o-jih bi menda morale biti pikice)- tistim odličnim krompirjem s čebulo in smetano. Ker smo bili že vsega drugega presiti, je te jedi večina ostala, oz. je bila kar premočna, vsaj za večino. Ker mi je bila zelo všeč, bi vas prosila za recept. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

13. jan 2002 7:52

TINCA, sem že tu z receptom za DO(z dvema pikicama na O)DOLE. 1 L VODE 3 SREDNJE DEBELI KROMPIRJI 1/2 L OSTRE MOKE 1 MALA ŽLIČKA SOLI ZA ZABELO 1 ČEBULA 4 ŽLICE SVINJSKE MASTI ali OLJA 2 DL KISLE SMETANE 1/2 MALE ŽLIČKE SOLI Dodole kuhamo v loncu. V vodo damo na lističe narezan krompir in solimo. Kuhanemu krompirju prisujemo moko in kupček prebodemo s kuhalnico .Lonec pokrijemo.Vre naj 25 minut.Nato odlijemo 1 lonček žgančevke in jo shranimo, temperaturo znižamo in žgance temeljito mešamo s kuhalnico, če so preveč trdi prilijemo žgančevko ,ki smo jo prej odlili.Pokrito kuhamo še 15 minut-vmes večkrat premešamo.Biti morajo gladki brez kepic moke ali krompirja, vendar dovolj gosti .S pomočjo kuhalnice in vilic jih nadrobimo in polijemo z zabelo. Za zabelo na tanko narežemo čebulo in jo ocvremo na masti ali olju dodamo smetano in takoj ko zavre odstavimo in dodamo sol. Lahko jih zabelimo tudi z mletimi ocvirki.Če pa kdo ne mara čebule jo lahko izpustite. Lahko pa tudi , če toplih vseh ne pojeste,mrzle spražite - olje ali mast kar precej segrejete nadrobite dodole in jih na obeh straneh hrustljavo zlato rumeno zapečete. Tinca ,če vas še kaj zanima se oglasite, predvsem pa sporočite, kako so vam doooodoli uspeli. Lepo vas vse skupaj pozdravlja MARTIKA Marta Vidovič

neznan uporabnik

14. jan 2002 11:19

Draga Sonja Po emajlu sem dobila koordinate Slovenske vasi. Poslal mi jih je neki obiskovalec kulslo. Sploh pa ne vem kva ti bodjo te cifre ka men nič ne pomenjo. Slovenska vas pri Pivki 5 543 900, 5 062 200 Slovenska vas pri Kočevju 5 487 700, 5 058 400 Slovenska vas pri Bregani 5 551 200, 5 078 000 Slovenska vas pri Mirni 5 507 000, 5 090 900 Če ti to kaj pove, pol še ti men povej kva je to, ker men se sploh ne sajna! To nej bi ble neke GK koordinate? Mogoče to pomen geometrične koordinate? p.s. Prjavla sem se v oddajo KUHARSKI DVOBOJ. To bo ful dobr če me uzamejo. Tina Gorejnak

neznan uporabnik

14. jan 2002 16:33

Sporočite, kdaj bo oddaja na sporedu, da vidimo to našo brhko inteligenco! Beti

neznan uporabnik

18. jan 2002 20:40

Tudi jaz bi rada videla to "vsesplošno razgledano" Tina Gorenjak. Mogoče pa je takšna inteligenca dovolj, da odpreš svoj s.p. (njena razgledanost ni razvidna samo iz te teme ampak tudi in predvsem iz teme Erotični sladoled). Suza

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

24. avg 2006 9:30

Da ne bi kdo rekel, kako so se nekdaj prijazno pogovarjali...se je ravno tako iskrilo, kot v današnjih časih Mene pa vseeno zanimajo vaše izkušnje s kokosovim maslom: za kaj ga uporabljate, pri kakšni temperaturi, katerega proizvajalca vam je najbolj všeč, prednosti pred drugimi tovrstnimi izdelki... Me pa ne zanima, če ga kupujete v Avstriji al pa v Culukafriji! Ognjič

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. avg 2006 9:37

ampak jaz še vedno ne vem kje naj kupim to kokosovo maslo. Lepo prosim za točno trgovino kje ste kupili, ker pri nas je ziher nimajo, moram nabavit, ko bom v LJ, pa, da ne bi ravno vse trgovine oblegala. jade

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

24. avg 2006 9:56

Sem ga videla v Tuš-u (ki ni v Culukafriji , ampak v Krškem). Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti