Nepošteno ocenjevanje

neznan uporabnik
tema odprta - 16. nov 2000 13:13 | ogledi: 3.101 | odgovori: 6

Spoštovani!

Izjemno me preseneča ocena, ki se je (z datumom 26.10.1999) znašla na vaših straneh in govori o lokalu Vila Bella, Mojstrana.

1. V Mojstrani (ali bolje: na Dovjem) je, kolikor je meni znano, Vila Roza, ne pa Vila Bella.

2. Gre za lokal, ki ima več kot korekten parkirni prostor, zelo spodobno notranjo opremo in izjemno prijazno postrežbo.

3. Izbor jedi je prej prebogat kot karkoli drugega.

4. Cene so usklajene s kakovostjo ponudbe, vsekakor ne izjemno visoke.

5. Škoda je, da si gospa Milica Bajt, ki je lokalu prisodila zelo čudne ocene, ni ogledala sanitarij, ker so zagotovo ene najlepše urejenih pri nas.

Glede konkretne ocene hrane seveda ne želim in ne morem soditi, ker me ni bilo tam, kadar pa sem bil, sem vedno dobro jedel. Ne glede na to pa lahko vsaj za vse ostale ocene trdim, da so (milo rečeno) izjemno nekorektne.

S spoštovanjem, Jože Andrej Čibej

neznan uporabnik

16. nov 2000 13:13

Hvala za opozorilo. G. Bajt je torej ocenila lokal, ki ne obstaja, zato smo oceno izbrisali. Žal ne poznamo vseh 3.500 lokalov, ki so v Sloveniji in se zanesemo na ocenjevalca, da bo točno poimenoval lokal. Ocene namreč zbiramo, ne pišemo. Kar pa se tiče vaše ocene, zakaj ne pošljete ocene Vile Roza sami? Ocene pošiljajo obiskovalci in v pismu ste pravzaprav Vilo Rozo že ocenili. Vsakdo pač pove svoje mnenje o lokalu, zato se mi ne zdi, da so ocene nekorektne. Smo pa na večih koncih KulSlo opozorili, da so ocene SUBJEKTIVNE. To je nekaj drugega kot nekorektne. Vsak človek je subjektiven. To dejstvo nas loči od strojev. Na doživljanje vsakega od nas vpliva tisoče faktorjev, mnogo so nezavedni. Čustva prav tako izkrivljajo objektivnost. Z večanjem števila ocen pa se veča tudi zanesljivost ocenjevanja. Ko bo nek lokal ocenjen s 50 glasovi, bo seveda skupna ocena bolj zanesljiva. Posamezni oceni ne smemo dodajati ne vem kakšne teže. Obiskovalec je lahko naletel na slab dan, bil slabe volje itd. Statistična verjetnost, da bi 50 obiskovalcev naletelo na slab kuharjev dan pa je že mnogo manjša. Kar pa se tiče nekorektnosti, pa še stavek ali dva. Vi menite, da je vseh 160 ocen, ki so objavljene, nekorektnih. Ker je namreč 90% ocen izjemno pozitivnih, mar torej menite, da so tudi takšne gostilne ocenjene nekorektno? Vsi ocenjevalci so torej a.) nesposobni, da povedo, kako so se počutili v lokalu, b.) namenoma pišejo neresnice, c.) vedno naletijo na takšen dan, ki za gostilno ne velja (natakar, ki je vedno zadirčen je bil tistega dne prijazen in obratno)? Ocene so do določene mere subjektivne, zato jih obravnavajte kot take, posploševanje, da so vse ocene nekorektne, pa se mi ne zdi verjetno. Pozdrav Jernej

neznan uporabnik

16. nov 2000 13:15

Pozdravljeni! Jaz bi rad samo komentiral na zadevo o "nekorektnem" ocenjevanju, katere vsebine so bile napisane na dnu te strani. In sicer ima gospod Jernej čisto prav, ocene so subjektivne, ker smo mi samo ljudje; lahko vi tem ocenam dodate namesto besede subjektiven, nekorekten, vendar se očitno ne zavedate, da je to popolnoma napačno! Te ocene lokalov so ocene ljudi, ki imajo različne okuse in različna pričakovanja od vaših, NI PA NUJNO da vi sprejmete njihove ocene, če ste vi tudi bili v določneme lokalu in pač dobili boljši vtis. Kar hočem povedati - okusi so različni in ne zanašajte se ali pa se ne odločajte za nek lokal samo na podlagi ocen nekaterih, POIZKUSITE SAMI, pa če je bilo vam tam v redu, ni važno kaj drugi pišejo in govorijo oz. kakšne ocene dajejo. Primer: tisti, ki ste nekaj časa na internetu sigurno poznate slovensko stran za ocenjevanje filmov Megaklik, kjer so konkretno ocenili film Globoka modrina s 4 in film Zbiralec kosti z 1, in sem gledal oba filma in bi dal oceni ravno nasprotno kakor sta bili dani. Vendar to je njihova stvar, z njimi se sicer ne strinjam (v veliki večini), vendar tudi ne pišem, da so njihove ocene nekorektne ipd. Lep pozdrav vsem in bodite bolj tolerantni do drugih, Blaž, 12.2.2000

neznan uporabnik

13. dec 2000 14:35

Spoštovani! Ker sem zasledila vaša mnenja v forumu sem se počutila poklicano, da napišem tudi svoje mnenje. Moje ime je Kristina Stanovič in občasno delam kot natakarica v restavraciji Vila Roza, ki jo g. Čibej omenja v svojem pismu in je last mojih staršev. Kar se tiče ocene ge. Bajt smo g. Jerneju posredovali naš odgovor in sicer, da smo vedno pripravljeni prisluhniti našim gostom in njihovim pripombam. Vsekakor pa ima ocenjeni pravico do odgovora. Zato je moj predlog, da se poleg ocene objavi tudi odgovor dotične restavracije. G. Jernej je omenil, da se iz 50 ocen lahko razbere bolj točna ocena lokala. S tem se strinjam, endar lahko do časa, ko nek lokal oceni 50 ljudi ena (in po možnosti edina) negativna ocena naredi veliko škode, ker smo ljudje nagnjeni k posploševanju. Lep pozdrav, Kristina Stanovič

neznan uporabnik

13. dec 2000 15:24

Spoštovana Najprej prejmite moje osebno opravičilo, ker odgovora na vašo oceno nisem objavil že prej. Delno je kriv nov sistem ocenjevanja, ki ne predvideva (še) odgovorov gostincev, čeprav pripravljamo možnost, da bo gostinec na slabo ali dobro oceno lahko odgovoril in tako pripomogel k boljši komunikaciji med obiskovalci in gostinci. Kdor bo pač želel seveda, trudili se bomo obveščati vsaj člane, saj pri ostalih marsikdaj ne vemo natančno, kje se lokal nahaja, ker nam obiskovalci pošiljajo nepopolne podatke. Drugi razlog pa je ta, da smo v zadnjem mesecu dni intenzivno delali na pripravi revije Kulinarika.net in preureditvi ocen ter receptov. V januarju nameravamo preurediti še strani za gostince, ki bodo poslej lahko sami objavljali obvestila o svojem lokalu in spreminjali že obstoječe podatke. Skratka, oceno sem zaenkrat objavil v pismih bralcev, vključili pa jo bomo v sistem ocenjevanja enkrat po novem letu. Na žalost ena ocena lahko naredi res škodo določenemu lokalu. Želimo si, da bi bilo ocen čimveč, poudarjamo pa na vsakem mestu, da je treba OCENO JEMATI Z REZERVO! In to veliko rezervo. Vedno je tudi možnost, da bo oceno poslal nekdo od konkurence, ki se bo skrival pod drugim imenom, pohvalo pa končno lahko pošlje stric od gostilničarjevega zeta. Mi tega ne moremo preveriti! Zato ponovno naprošamo vse, naj ocene jemljejo v malo bolj lahkotnem tonu, saj niso namenjene pljuvanju po lokalih, ampak opozarjanju na drobne napake, izpostavljanju posebnih pozornosti, ki jih nudijo gostinci itd. Če bo pri ocenah prihajalo do nezaželenih stranskih učinkov, bomo ocenjevanje prisiljeni ukiniti! Lep pozdrav Jernej Pečjak

neznan uporabnik

14. dec 2000 7:36

G. Jernej, najlepše se vam zahvaljujemo za objavo našega odgovora. Vsekakor vas je potrebno pohvaliti, saj so vaše strani res zelo dobrodošla sprememba. Glede ocen pa le še to. Tudi oceno ge. Bajt nismo vzeli zlonamerno. Vsekakor ima vsak gost pravico do svojega mnenja. Zelo pa nas veseli, da lahko prek vašega foruma sporočimo svoje stališče. Lep pozdrav! Kristina Stanovič

neznan uporabnik

14. dec 2000 14:18

Najlepša hvala! Sistem resnici na ljubo ne deluje še dobro, ker mora biti vaš odgovor pod samo oceno, ne pa na forumu, ampak kot pravim, se bomo potrudili in v začetku prihodnjega leta, ko bomo preurejali strani lokalov, dopolnili tudi to možnost. Pozdrav Jernej Pečjak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti