Oh te tašče

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. maj 2010 16:52

No ja, mogoče sem čudna, ampak jaz v tej Pestnerjevi pesmi ne vidim ničesar groznega. Jaz vidim zgodbo o sinu, ki se osamosvaja in je materi hvaležen za vse, kar mu je dala. Ne vem, no.

Vendelina jr. je napisal/a:
Jooooj, Vanjič, zakaj si me spomnila na tisto bljuvotino od teksta....teeeeeeeebe vidim v njej/koooooooo gledam ji v očiiiiii/ in oporosti miiiiiiiiiii/če bom nekoč odšeeeeeeel....Totalno mi je padel libidoVendelina jr.
Tole pa mora biti ena druga pesem, ker v tej tega nisem zasledila.Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 21. 2010 16:54

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

21. maj 2010 19:50

Večkrat mislim, da gre med taščami in snahami pogosto za nesporazum. A je snaham težko razumeti, da so tašče pogosto osamljene in da se ne vmešavajo s slabimi nameni, da ne sprašujejo zaradi vtikanja,ampak, da se preprosto rade pogovarjajo, da so s tem vkjučene v življenje. Snahe so po službah, v središču življenja, pogovarjajo se s sodelavkami, strankami itd, tašče ali mame pa komaj čakajo, da pride kdo od kod in da kaj pove. Če pogovora ni, sprašujejo, ne zlonamerno. Snahe ali tudi hčere se seveda takoj naježijo, češ kaj se vtika v naše življenje. Mladi so sposobni cele popoldneve debatirati med sabo, tako težko pa je nekaj stavkov izmenjati s taščo ali mamo. Te drobne pozornosti pomenijo često več kot ne vem kakšna materialna darila.

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

21. maj 2010 20:09

da vidim mladega moškega ali mladeniča v maminem naročju , bruh bruh če bi to naredil moj, ki je odšel tudi pri 22ih, bi ga kar tam, pri mamici pustila!!! Yvette

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

21. maj 2010 20:16

japaja je napisal/a:
Samo preverjam: tisto je bila moževa mati? japaja
Da moževa mati! (seveda ne od mojega!) Bilo pa je to 4 desetletja nazaj (ko mene še ni bilo na svetu), ko sta se ta dva poročila in se je moški preselil k ženi domov, je tašča iz sosednje vasi prihajala mednju spat! Slišala sem iz prve roke! Yvette

kozamurnik

sporočila: 2311

21. maj 2010 21:24

Yvette je napisal/a:
japaja je napisal/a:
Samo preverjam: tisto je bila moževa mati? japaja
.... Slišala sem iz prve roke! Yvette
Kaj to pomeni iz prve roke? Ti je povedal sin ali snaha, je to "iz prve roke"? Malo težko verjemem. Zelo zelo dvomim, da bi kdo, ki bi se mu kaj takega takega zgodilo(???), razlagal naokrog. Sicer me pa čudi še nekaj drugega.S strani snah niti ene same besede, da so, bognedaj, morda tudi one krive za nastalo situacijo. Niti sledu o kaki samokritiki. Dokaj nenavadno, res. murnik

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

21. maj 2010 21:47

Moja tašča je pokojna, umrla je kmalu po moji poroki, zato nimam izkušenj o razmerju. Moja mamica pa je imela žleht taščo. Ko me je rodila je bila tašča razočarana, ker nisem fantek in me ni sprejela. Mamica me je morala dati v varstvo k svoji mamici cca 50km stran in me je obiskovala vsak vikend, oči pa je delal v Nemčiji za ljubi kruhek. Babica me je imela dve leti in bila z menoj v mojem ranem otroštvu, potem je hudo zbolela in morala na operacijo. Takrat je moja mamica zbrala pogum in naju obe pripeljala v dom svoje tašče. Tašča je nagajala na vse možne načine in nas črnila pri ljudeh. Namesto, da bi kaj pomagala, je pohajkovala okoli, moja babica pa je kuhala in bolana skrbela za nas. Za celo življenje sva z babico ostale močno povezani, saj je bila v otroštvu v bistvu moja mamica. Ko je umrla me je močno prizadelo, na večer njene smrti sem napisala nekrolog, kot bi čutila, da se poslavlja in sem ga brebrala na njenem grobu. Močno jo pogrešam, moja mamica pa si že celo življenje očita in mi govori, da čuti, da nisva dovolj povezani, čeprav je zlata mamica in jo imam zelo rada. Moji otroci so lepo vzgojeni pretežno po njeni zaslugi, saj že celo življenje delam celodnevne "šihte". Ko pa se je rodil moj bratec, je bil taščin ljubček. Smo šli recimo v trgovino, njega je držala za roko, jaz sem morala hoditi zadaj, da ne bi kdo videl, da pašem zraven. V trgovini mu je kupila čokolado, mene pa je ignorirala. Moj bratec pa je vedno na skrivaj to delil z mano. Morda naju je prav taščina žlehtnoba močno povezala, saj si še dan danes stojiva ob strani. Joj koliko njenih žlehtnob bi še lahko naštevala, za celo knjigo bi jih bilo. Jaz imam odrasle otroke, ki niso poročeni, živijo pa s svojimi partnerji. Ne umešavam se v njih in mislim, da me imajo radi. Pomagam, kadar morem, vnučkov pa še nimam. Taka je v bistvu zgodba o tašči moje mamice. syu

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

21. maj 2010 21:53

Syu žal mi je zate. Si pa postala zelo ljubeč in dober človek kot je razvidno iz tvojega zapisa. Yvette

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

21. maj 2010 21:55

kozamurnik je napisal/a:
Yvette je napisal/a:
japaja je napisal/a:
Samo preverjam: tisto je bila moževa mati? japaja
.... Slišala sem iz prve roke! Yvette
Kaj to pomeni iz prve roke? Ti je povedal sin ali snaha, je to "iz prve roke"? Malo težko verjemem. Zelo zelo dvomim, da bi kdo, ki bi se mu kaj takega takega zgodilo(???), razlagal naokrog. Sicer me pa čudi še nekaj drugega.S strani snah niti ene same besede, da so, bognedaj, morda tudi one krive za nastalo situacijo. Niti sledu o kaki samokritiki. Dokaj nenavadno, res. murnik
Jaz vem kako je bilo in kdo mi je povedal in zakaj, če pa ti ne verjameš je to tvoja stvar. Se ne obremenjujem. Yvette

kozamurnik

sporočila: 2311

22. maj 2010 6:55

Ne, nikoli ne verjamem nekomu, ki tako zadevo razglaša naokoli.Pa čeprav po netu in brez imena te "dobronamerne" tašče. In jaz bi se ob taki neznačajski lastnosti resno obremenjevala. murnik

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

22. maj 2010 18:45

kozamurnik je napisal/a:
Ne, nikoli ne verjamem nekomu, ki tako zadevo razglaša naokoli.Pa čeprav po netu in brez imena te "dobronamerne" tašče. In jaz bi se ob taki neznačajski lastnosti resno obremenjevala. murnik
Bravo, dobro povedano... Escada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti