Oh te tašče

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. maj 2010 23:08

naor je napisal/a:
Bila je sinova izbira in ker imam zelo rada svojega sina, sem a priori sprejela tudi njo.naor

 

Točno tako.  Druge možnosti po moje ni.

Da še malo zasmetim: Tista Pestnerjeva pesem (ne vem, kdo je avtor besedila), Mati bodiva prijatelja, je po moje čisto zgrešena. Vesela sem, da sina nisem vzgojila tako, da bi ba bilo "strah" zapustiti moje naročje in odleteti iz gnezda. Ali, če obrnem sporočilo, moža, ki bi se preveč držal maminega krila, nikakor ne bi hotela imeti.

 

Vanja

neznan uporabnik

19. maj 2010 6:57

Oh, Vanja, hvala! Sem že mislila, da sem mal posebna, ker sem v tisti Pestnerjivi "njo vidim v tebi itd..." zaznala neke čudne vibracije japaja

Aljo  

član od: 19.10.2005

sporočila: 90

19. maj 2010 7:37

no, da še jaz malo dodam. Saj ne vem kaj je slabše. Tašča, ki se ogromno vtika ali taka, ki je nič ne briga. Moja tašča se ne briga ne za vnuka ne za svojega sina. Naš L. ima 4 leta in ga je videla 4 krat. Pri nas je bila na obisku 2krat. Vedno je nekaj užaljena in za velikonočne praznike je klicala moža, ki se ni takoj oglasil, ko jo je naslednji dan poklical, pa ni hotela dvigniti telefona. Mu je poslala sporočilo, da je njena duša užaljena, ker se ni oglasil na njen klic. Potem jo je še dvakrat klical, ni dvignila in do danes se ni oglasila. No, ja mož dobi živčni, če se kdo tako najstniško oblaša. kja naj rečem slika je ta tašča. meri Aljo

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

19. maj 2010 22:23

Jaz pa imam zelo vredu taščo že več kot 25 let. Ko sem prišla k hiši kot tamlada sicer v svoje gospodinjstvo sva se zmenili da se ne bova vtikali ena v drugo in smo se vseskozi dobro razumeli razen manjših nesoglasij ki niso omembe vredne. Nikoli ni bilo problema popaziti na hčeri ker sem bila zelo veliko v službi. Tudi če sva z možem kam šla ni bilo problema. Tudi hrano je ponudila če je bilo kaj takega kar skuhaš poln lonec. Tudi zdaj ko smo v svoji hiši že 10 let vendar le nekaj metrov stran se dobro razumemo čeprav se ne vidimo prav pogosto in tudi hčeri vedno pravita mama te ima skoraj rajši kot atika. No tako ,vse tašče pa le niso slabe tako kot ne vse tamlade. Le včasih je treba tudi malo strpnosti. irena66

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

20. maj 2010 10:59

Meni ni nikoli bilo jasno, zakaj tašče hočejo tekmovati z snahami katera je boljša, katera več zna, katera bolje skuha, katera ima večjo avtoriteto! Zakaj preprosto ne dovolijo, da otroci (sinovi) gredo svojo pot in živijo svoje življenje, one pa, da imajo sinove in vnuk-e/-inje rade, snaho pa, da sprejmejo takšno kot je! Otroke moraš imeti samo rad in jim pomagati, da se postavijo na svoje noge. Ne pa jim komandirati, šimfati in predstavljati avtoriteteto, gledati pod prste in iskati napake. Ko otroci odrastejo, jim je potrebno in nujno pustiti, da gredo svojo pot. Takrat ste matere svojo nalogo opravile, naučite se uživati življenje (po svoje), seveda v družbi otrok, vnukov; na obiskih, srečanjih, piknikih, obredih, dogodkih, gradnjah, dopustih, rojstvih,.... Kakšen dobronameren, nevsiljiv nasvet ne bo odveč, kakšna urica, da popazite vnučka, morda kakšna druga pomoč. In otroci, snahe ter vnuki vas bodo imeli radi in spoštovali - vedite, da se boste nekoč postarali in takrat boste VI najbolj potrebovali pomoč in družbo snah, otrok in vnukov. - mnogo tega sem že videla in verjamite mi, ničesar kar storiš drugemu (snahi) slabega se ne pozabi z leti - in na koncu bo morda prav ona skrbela za vas (če bo sploh hotela)! Videla sem že mnogo slabih tašč, njihovih hudobij - videla pa sem tudi kakšno, čeprav redko, dobro - in tudi take so! Slišim pa mnogokrat kako starejši govorijo čez mlade, ker ne razumejo današnjega časa, kako je vse drugače kot pred 30 leti - in, da svet se je spremenil,in to zelo. Mladi pa ne razumejo, kako jim starši ne dovolijo odrasti, živeti in delati po svoje, saj je dandanes vse drugače, pa čeprav vedo, da starši imajo veliko, veliko življenjskih izkušenj za sabo, vendar pa so zdaj drugi časi, druge norme, drugi ideali. Tiste, ki imate dobre tašče, jih cenite, kajti take so redke kot in dragocene kot zlato. Yvette

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

20. maj 2010 11:22

Yvette je napisal/a:
Tiste, ki imate dobre tašče, jih cenite, kajti take so redke kot in dragocene kot zlato. Yvette
Hi, hi... in taka sem jaz Tina

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

21. maj 2010 8:33

Yvette je napisal/a:
In otroci, snahe ter vnuki vas bodo imeli radi in spoštovali - vedite, da se boste nekoč postarali in takrat boste VI najbolj potrebovali pomoč in družbo snah, otrok in vnukov. - mnogo tega sem že videla in verjamite mi, ničesar kar storiš drugemu (snahi) slabega se ne pozabi z leti - in na koncu bo morda prav ona skrbela za vas (če bo sploh hotela)! Yvette
Yvette točno to sem povedala svoji tašči. Ne moreš biti hudoben saj prej ali slej boš potreboval pomoč in kdo bi ji bil prvi pri roki? Jaz. In to bi počela z veseljem, samo s takšnim odnosom, kot ga ima ona zdaj....nikoli.... Zdaj je še dobro, ko ne potrebuje pomoč, kaj pa bo, ko ne bo mogla več ničesar početi sama? Ne vem zakaj se ne zavedajo tega. Vsak dobi na koncu tisto, kar si zasluži. Vsi. Tudi jaz nisem izjema. lp bisagolf

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

21. maj 2010 9:29

Moje mnenje je,da tašče,ki imajo urejeno svoje življenje so dobre tašče in obratno.Z svojo taščo nimava briljantnih odnosov nisva pa skregani,vmes je razdalja.Ko je samo enkrat izjavila,da njenega sina izkoriščam, sem vedela,da razdalja rešuje odnose.Sem pa tudi sama bodoča tašča,ki se zaradi veliko dela ne vtikam v odnose svojih otrok,celo bi rekla,da sem malo bolj naklonjena partnerjem svojih otrok,ker tako tudi lažje rešimo probleme,če nastanejo. dididala

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

21. maj 2010 11:13

" ... snaho pa, da sprejmejo takšno kot je! ..."

 

Dodala bi le še to, da bi tudi snahe morale tašče sprejemati takšne, kot so.

 

Skratka, ena drugo naj sprejemeta, kakršni pač sta, pa bo. Tudi  sem za enakopravnost.

 

Mamamia

 

mamamia

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

21. maj 2010 11:32

Mamamia, ti bi sprejela taščo, ki bi zvečer šla spat med tebe in moža? Ne, ni se zgodilo meni, se pa je zgodilo sosedi! Yvette

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti