Morska omaka

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

tema odprta - 25. okt 2006 12:14 | ogledi: 3.688 | odgovori: 8

V receptu za znano specialiteto iz Porta sem zasledila seafood sauce. Za kakšno omako točno gre in kje jo pri nas sploh dobiš?

Hvala

Jessie

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

2. nov 2006 12:40

Zdravo, Jessie! Ker vidim, da ne dobiš primernega odgovora, lepim tole, kar sem na hitro snel z interneta - par receptov za to omako v angleščini. Če poznaš vsebino, tudi v trgovini lažje pogledaš, če imajo kaj takšnega. Light Seafood Sauce From Diana Rattray, Your Guide to Southern U.S. Cuisine. FREE Newsletter. Sign Up Now! Serve this light seafood sauce with baked or broiled fish, or use to moisten a seafood stuffing. INGREDIENTS: • 1 tablespoon vegetable oil • 2 tablespoons dry sherry • 1/2 pound bay scallops or cut-up sea scallops • 8 ounces sliced mushrooms • 3 green onions, finely chopped • 1 tablespoon butter • 2 tablespoons flour • 1/2 cup water • 1 cup nonfat evaporated milk PREPARATION: Heat oil in medium skillet; saute scallops and mushrooms, sprinkle with the sherry as they cook. When scallops are cooked through, set aside. Melt butter in a small saucepan; add flour and stir until combined. Good with shrimp or other seafood. by Northern_Reflectionz Requires Premium Membership 1 cup 2 min 2 min prep 1 cup ketchup 1/2 teaspoon lemon juice 1 tablespoon worcestershire sauce 1 teaspoon grated onions 1 tablespoon grated green peppers 7 min 3 min prep 1 tablespoon butter 2 shallots, finely chopped 1 tablespoon flour 3/4 cup tomato juice 1/2 cup milk 2 tablespoons sherry wine 1/2 cup cream Not the one? See other Creamy Seafood Sauce Recipes 1. Melt butter and saute the shallots. 2. Stir in flour, add tomato juice and milk, stirring quickly. 3. Bring to a boil, still stiring, then simmer for 1 minute. 4. Stir in sherry and cream. dolenjcek

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

2. nov 2006 16:28

Mogoče bi poskusila z ribjo osnovo, če jo imaš. Mislim, da je recept v bazi. Jaz sem jo delala pred kratkim - ostanke rib, ribje glave, kosti, najrazličnejše začimbe... kuhaš 2 uri v slani vodi. Potem precediš in uporabiš tekočino za razne rižote, rezance... Če boš želela recept, ga lahko poiščem. jasna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. nov 2006 16:30

Poišči, bo zanimal še koga, recimo mene. Pa hvala vnaprej. rimljanka

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

2. nov 2006 18:57

Hvala, dolenjcek. Mislim, da bom najprej preiskala naše trgovine, če pa je ne najdem, pa bom poskusila še z "doma narejeno". Jessie

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

2. nov 2006 20:18

Rimljanka, iskala sem pol ure, ne vem, kam je izginil...ne spomnim se, ali je bil napisan kot mnenje pri receptu ali v kakšnem forumu... Ti bom napisala kar po spominu. Ribje glave, kosti, ostanke mesa...damo kuhat v toliko vode, da je vse lepo pokrito. Dodaš lahko kakšen korenček, peteršilj, sol, poper, par strokov česna...in kuhaš na majhnem ognju kakšno uro. Potem tekočino precediš in pustiš vreti še nekaj časa (recimo še kakšno uro), da dobiš koncentrat. Lahko zamrzneš (npr. v posodicah za led ali v majhnih vrečkah) in dodaš jedem po potrebi. V skrinji zdrži celo leto (za dalj časa ne vem - mogoče tudi). Jaz jo rada uporabljam pri morski rižoti ali testeninah, ker da tako poln okus. Pa še ne sekiram se, če pustimo kak košček drage ribe... Upam, da si boš s tem lahko pomagala, vsekakor bom še malo pogledala, če najdem kje popolno verzijo. Lep pozdrav! jasna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. nov 2006 9:14

jasna1 in Loni, hvala. rimljanka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. nov 2006 19:08

Loni, hvala! Prav jezilo me je že! In tudi delala sem jo po tem receptu, vsaj v grobem! Pa ga, jaz , nisem našla! Se mi je zdelo, da je avtor Riko... No, zdaj jo imam tudi jaz na varnem med priljubljenimi recepti... jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti