Herbalife....ali ga kdo pozna?

tema je zaklenjena

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

3. jul 2009 18:29

hej @asket: nekoč sem bila zelo debelušna punca.. vsak dan jedla za kosilo krompir,za sladico čokoladice, zvečer pa še obilno večerjo. kasneje smo v družini preklopili na Montignaca. vse je blo super, lačna nisem bila, redno sem se ukvarjala s športom (aktivno sem trenirala rokomet, 5x na teden + tekme čez vikend). suhjšala sem 8 kg. ampak potem se je ustavilo. to je bilo to. kljub temu, da še vedno ne jem krompirja, čokolade, belega sladkorja, belega kruha,doma sami pečemo polnozrnat kruh, izogibam se OH, jem le polnorzate testenine in vsaj 5 sadežev oz. zelenjave na dan, se moji kg niso in niso hoteli stopiti.zmanjšala sem celo količino obrokov in ni in ni šlo več dol. da bi bila moja teža popolna in da bi bila maksimalno zadovoljna s svojo težo bi mogla izgubiti še nekje 5 kg. pred nekaj časa sem slišala nekaj o hebalifu. da je stvar ok, da pije to ogromno športnikov.. vendar so ljudje na forumih govorili čisto drugače. da so to same kemikalije, da ima 'jo-jo' učinek, da postaneš odvisen.. pozabile sem na vse skupaj, potem pa sem slučajno na neki zabavi, srečala dekle, ki je nosila značko Herbalife. padle sva v debato, rekla je naj pridem k njej to stvar preizkusit.. ko sem poskusla šejk mi je bil okus dober. ampak hotela sem le in samo šejk. vendar me je ženska našopala z tabletami na milijon in en način. pa ribice, pa vlaknine, pa malo vitaminčkov.. to sem pač uzela, ker je spadalo v 'paket' in odnesla direktno kolegici ki je čisto zaljubljena v herbalife.. sama pijem le šejk. in to 2x na dan. kosilo jem normalno. všeč mi je, ker mi ni treba stalno hoditi v trgovino in razmišljati v smislu 'kaj bo danes za večerjo'. doma imamo vedno veliko sadja in karton mleka. v 2mesecih sem izgubila 3kg. čakata me še 2. mislim da bom nadaljevala, ker se počitim res ok. naj še povem, da sem vmes prenehala trenirati in da sedaj tečem, ko imam čas. to je približno 2x na teden po 5km. nočem delati nobene reklame za Herbalife, amapak pri meni stvar deluje. nekateri pravijo, da logično da shujšaš, če pa ješ le en pravi obrok na dan (ta obrok jem še vedno po Montignacu), vendar to ni res. ko spijem herbalife sem vsaj 3 ure sita, in sploh ne pomislim na hrano. je pa res, da si ga delam z mlekom z 1,6% maščobe. to je moja zgodba, malo sem se razpisala :) lep pozdrav p.s.: naj še omenim, da se kdaj pa kdaj seveda pregrešim s kakšno pico (ups danes za kosilo:p) in kakšnim pecivom, ampak me herbalife zelo 'pocarta' in se to nič ne pozna na tehnici :) iversonka

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

8. jul 2009 9:49

iversonka, nisem govorila, da stvar ne deluje, ampak da me moti, ker predstavljajo kot način ZDRAVE prehrane, kar to definitivno ni. govorijo, da je primerno za vsakogar, kar se je v mojem (in še marsikaterem primeru) pokazalo za neresnično (izbruh alergije na sojo). dejstvo je, da za hujšanje stvar deluje (dokler ga konzumiraš), vse ostalo pa je zavajanje ljudi! in po mojem je daleč predrago za to, kar nudi. za tem stojim in pika. ampak to je le moje osebno mnenje in nikogar ne posiljujem z njim. vsak ima svoja merila in vsak naj se odloča zase. če pri tebi deluje in če se ti zdi to TO, potem... IZVOLI! Mimogrede: tudi moja prijateljica je s tem shujšala (in se žal zredila nazaj). Škoda, da ljudje ne dojamete tega, da na svetu ni čudežnega zvarka, po katerem se ne bi zredili nazaj. Poanta namreč ni v zvarkih, ampak v načinu prehranjevanja. tukaj deluje zato, ker ješ na kratek razmak male obroke in to redno! zaradi tega se ti spremeni presnova in prebava. to sem v prejšnjem poštu pozabila napisati. redna in zdrava prehrana je dolgoročna naložba za zdravje (razen, če računate na to, da bomo vsi enkrat umrli ) lp asket

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. jul 2009 9:55

Moji prijateljici so na enem teku (na tekaških in drugih rekreativnih prireditvah se sploh radi kažejo) zmerili s tisto svojo čudežno mašinco tisto kar merijo in je na koncu prišlo procentualno skup sešteto, da je sestavljena iz 111 %. Zame praški nikakor ne sodijo med zdravo prehrano, s tem se aboslutno strinjam, ne bom rekla, da nimam nobenih doma, ker jih imam, mi pridejo marsikdaj po kakem daljšem teku prav, ko ni ne časa ne prostora, da bi si človek pripravljal kaj bolj očem in brbončičam všečnega beljakovinskega. Loni Makaroni

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

8. jul 2009 20:16

Iversonka me veseli ,da ti uspeva s herbalifom.Kaj naj ti rečem srečno in nadaljuj. Če ti pašejo samo šejki-ok.Zakaj pa ne ?Tudi sama večkrat pozabim na vlaknine in vitamine pa mi še vedno uspeva,čeprav veliko grešim glede hrane. Asket,zanimivo čemu vse danes rečemo to je pa zdravo.Mislim,da je ni hrane za katero bi lahko rekli ,da je 100%zdrava.Šejkov ni nujno potrebno mešati samo s sojinim mlekom.Lahko ga tudi z navadnim mlekom pa z vodo ali kakšnim kompotom.Ker za moj okus je soja bljak. Cena pa ,če pogledaš za cel mesec se res sliši veliko.Če pa mal poračunaš je to približno2e za en obrok.Meni se to pol ne zdi več tako veliko. Sicer pa se tako ali tako vsak sam odloči ,če bo jedel herbalif ali pa karkoli drugega. kriznana

iversonka  

član od: 3.7.2006

sporočila: 163

9. jul 2009 19:28

asket: kaj ti definiraš kot zdravo prehrano? glede cene pa tako kot je rekla kriznana.. sama imam kot član 25% popusta. če kupim pa večje količine pa 35% oz. nekaj čez 40%. izračunala sem, da me 1 šejk pri 25% popustu pride okoli 1.50€, kar se mi ne zdi veliko za en obrok. kriznana: hvala za podporo, ampak herba mi je ravno za to všeč, ker zaradi nje pozabiš na hrano. pri vseh drugih dietah sem kar naprej razmišljala kaj bom jedla čez 1 uro, kaj lahka jem, kaj ne.. tukaj si pa pač nardim šejk in je to to :) glede vlaknin pa teh kao 'stisnjenk' sem pa malo skeptična. nočem kar naprej goltat teh tablet, saj ne vidim nobene razlike. sama konzumiram le šejk, beljakovinski dodatek in čaj, ki mi zelo pospeši prebavo. s čim se pa ti razvajaš? :) iversonka

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

13. avg 2009 23:27

no, dolgo me ni bilo tukaj... vidim, da se nekateri ljudje takoj čutijo ogrožene, če je kakšno mnenje drugačno od njihovega... nikomur ne mislim držati pridige o zdravi prehrani, nisem se zato rodila. vsak naj dela po svoje kot ga je volja. kakorkoli že - praški zame niso zdrava prehrana. kot tako tretiram čim bolj nepredelana živila (torej brez konzerv, praškov, vrečk...). in da ne bo pomote - tudi jaz zaužijem kaj nezdravega. sploh pa ni bila poanta v mojem prehranjevanju, ampak v sporočilu ljudem, ki so potencialni uporabniki teh izdelkov in se zaradi posploševanja napačno odločajo. sploh ne veste, koliko ljudi te izdelke kupi iz obupa nad zdravstvenimi težavami in ne le v želji po hujšanju! kriznana: vem, da se da shake mešati tudi z drugimi tekočinami, ne samo s sojinim mlekom, ki ga priporočajo zastopniki. ne vem pa, če ti veš, da so v shaku in beljakovinah sojine sestavine??? in ponovno ponavljam - nisem proti herbalifu. najbrž komu ustreza. motijo me navedbe njihovih zastopnikov. še vedno. in od tega ne odstopam! čao in srečno! asket

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

12. okt 2009 8:52

Oj! Herbalife pijem že skoraj dva meseca, zjutraj in zvečer(vlaknine + šejk) zraven jem še vitamine in pa omego. V prvem mesecu sem šla kar hitro dol. Približno 5-7 kg in 10 cm v trebušnem pasu. Sedaj pa se mi dogaja, da enostavno ne morem več piti šejka. V trebuhu mi naredi kepo in mi je slabo. Enostavno mi ni jasno kaj se z mojim telesom dogaja da tako reagira, saj sem v prvem mesecu z veseljem pila šejke, ker so tako dobrega okusa in sem imela veliko energije ter volje. Začela sem tudi s telovadbo ki veliko pripomore k izgubi teže saj se z njo bojujem že kar dolgo let. Herbalife sem začela uporabljati po priporočilu moje tete saj je izgubila res veliko kilogramov in tudi počutje se ji je vidno poboljšalo. Čeprav denar pri meni ni ovira moram reči da sem ga zmetala kar veliko za to in sedaj ne vem ali naj nadaljujem naprej ali naj se ustavim ker je očitno da moje telo potrebuje pavzo saj ga nenehno napadam s šejki in se počutim že kar zapackano.. Zanima me pa ali imate ve morda tudi tako izkušnjo, da je prvi mesec-dva vse odlično, da se kilogrami topijo..potem pa kar naenkrat stop? LP meeshka www.neomele.com naša grebenarka in www.agamysh.cz naš weimeranec

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

12. okt 2009 16:11

Po določenem času se vse ustavi. Telo nekako reagira na drugačno prehrano in se malo upre.sama sem že nekaj mesecev na Hb in dogajalo se mi je ravno to kar opisuješ.Vendar pa sem si začela šejk pripravljati malo drugače.Npr. z vodo pa sokom,naredim pa si ga tudi s kompotom.V vanilijevga vedno dodam tudi cimet izboljša okus in prebavo.Čeprav ti kg sedaj stojijo se ne sekiraj,če se boš merila po obsegu boš opazila ,da se vseeno nekaj dogaja. Pa ne obupaj,če pa te še kaj zanima sem ti na voljo za vprašanja. kriznana

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

13. okt 2009 9:48

Kriznana! Hvala za odgovor, sem hotela že obupat in nehat! Drugače pa pijem samo čokolado, ker ne prenesem vanilije in jagode. Ne maram pa tudi mleka. Sem poskusila že vanilijo+sok pa mi nikakor ni šlo. Pijem pa čokolado+sojino mleko oz. vodo 50-50. Pa tudi čokolada + sirotka. Sicer se prijateljica odpravlja v Milano na sedež Herbalife kjer imajo malo več izbire med okusi, npr. piškotek. Zdaj sem na -brejku- en teden da se malo očistim od šejkov. Drugače sem zelo zadovoljna, edino kar me včasih prime da bi se najedla tega -junk food- npr. mcdonalds ali pa kebab :) ampak me kmalu mine. Opažam, da grejo centimetri dol kile pa ostajajo, vendar se ne sekiram, pomemben mi je napredek pri izgubi cm :) Bom probala tvoj predlog z vanilijo+cimet čeprav mi vanilija niti malo ni všeč se mi zdi da bi s cimetom še kar šlo če zmešam žlica čok.+žlica vanili. LP meeshka www.neomele.com naša grebenarka in www.agamysh.cz naš weimeranec

neznan uporabnik

13. okt 2009 11:29

Pomojem se da enako shujšat brez herbalifa-a, samo malo več gibanja je potrebno, pa malo bolj zdrava hrana wokman

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti