Valjanje listnatega testa

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

tema odprta - 20. okt 2006 20:40 | ogledi: 6.640 | odgovori: 15

Jutri bi rada naredila jabolčni zavitek z listnatim testom. Ker sem preveč "komot" ga bom seveda kupila, tako kot vedno. Nekaj pa me blazno moti. Tisti dve kocki v zavitku zamrznjenega listnatega testa sta tako majhni, da vse skupaj ni nič, ko razvaljam. Ali mi poveste na kakšno velikost razvaljete za npr. jabolčni zavitek? Se vam lepo valja ali ne?

Hvala za nasvet in se opravičujem, če je ta tema že odprta.

pa pa iz deževnega NM

alexis

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

20. okt 2006 21:08

Meni ga uspe vedno zvaljati nekako do velikosti pekača od pečice,pa še to ga valjam takrat ko delam kremšnite,za zavitek pa kupim že razvaljane liste andreja č.

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

20. okt 2006 21:45

A obstajajo tudi razvaljani listi LISTNATEGA TESTA? No, saj jaz tudi razvaljam do velikosti od pečice. alexis

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

20. okt 2006 21:47

Sem že našla na netu. Je od Žita, res pa ne vem, če sem ga kdaj zasledila v Tušu?! Andreja, hvala, ker si povedala. Kolko so pa razvaljani kosi veliki (približno)? alexis

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

20. okt 2006 22:45

Moja sodelavka kupi že pečene plošče v slaščičarni. Povprašaj v vaši, če je to možno. Jaz raje razvaljam in spečem po meri. Pa veliko uspeha pri peki želim. JAMONI

Bernarda60  

član od: 19.10.2006

sporočila: 8

20. okt 2006 23:58

Jaz pa sem ravno danes naredila kar dva zavitka, enega jabolčnega, v drugega pa sem zraven jabolk dodala še smetano in skuto. mmmmm, kako je bilo dobro. Testo naredim sama doma in sicer v aparatu za pečenje kruha. Razvaljam oz. raztegnem ga do velikosti dveh pekačev, nato ga nadevam z nadevom in zavijem in je tako majhen. Pa lep pozdrav Bernarda60

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

21. okt 2006 0:03

Ma sem malo narobe napisala-ali pa nepopolno-tisto z razvaljanimi listi sem mislila testo,ki ga kupiš v vsaki trgovini,nev vem če je ravno listnato,jaz dam po dva ali tri skupaj,vmes pokapam z malo masla ali margarine dam gor nadev,zavijem in spečem-mislim da je tisto vlečeno-šele sedaj sem pomislila na to možnost-sem bila malo preveč hitra pri pisanju,se opravičujem.Sedaj pa tudi mene zanima nekaj,ne vem točno sam mislim,da sem nekje prebrala da obstaja kvašeno lisnato testo, a je možno andreja č.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. okt 2006 9:48

Andreja č. nisi se zmotila. Obstaja, oz. vsaj obstajalo je, tudi razvaljano listnato testo. Je bilo ravno tako v malem paketku, razvaljano in zloženo na manjšo dimenzijo. Je treba le pozorno pogledati in prebrati napis na embalaži. Sem ga sama kupila pred časom, ker sem imela z valjanjem stalne težave (neprimeren valjar!). Za pekač od pečice pa bi tudi tega bilo najbrž treba še malce raztegniti. Lp Cila

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

21. okt 2006 10:01

alexis, če si iz ljubljane, pejd še na tržnico pogledat (v pokritem delu) imajo tudi razvaljano testo, sodelavke ga zelo hvalijo Scorpy

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

21. okt 2006 12:31

ha-ha-ha... tipkam samo z levo roko... desko pomokaj, daj gor odmrznjeno testo, valjaj - levo desno... gor-dol... dvigni ga, spet malo pomokaj... dobiš velikost 40 v š., kot ti je pekač, nadev in dvakraz zarolaj To je umetnost pišemz eno rokooooo -čao

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

21. okt 2006 13:41

Hvala vsem. Je bil dragi ravno v trgovini in bolj kot sem mu pisala in razlagala, da naj kupi rezvaljano testo od Žita, on prinese domov Pečjakovega, ki naj bi bil tudi razvaljan, ampak za karkoli naredit je še vedno premajhen. Bom pač valjala. Dejte mi prosim predlagat kako naj naredim nadev iz orehov? Orehe poparim z vrelim mlekom, dodam malo čokolade v prahu, sladkor. A še kaj ? alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti