Valjanje listnatega testa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

21. okt 2006 15:57

Bernarda,mislim, da listnatega testa ni mogoče naredit oziroma zamesit v kruhomatu. Kaj bi le avtomat naredil s celo ploščo masla...in kako bi testo prelagal z leve na desno, kot se dela z listnatim testom. Verjetno si ti mislila vlečeno testo? Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. okt 2006 18:51

ne, listnatega testa pa ne moreš naredit v kruhomatu, ker je fora, da valjaš liste testa z maslom vmes in pregibaš v nedogled... Tudi za vlečeno testo kruhomat ni najbolj primeren, ker je zanj pretrdo - sicer se mi zdi, da je vlečeno res tako hitro narejeno, da se ne splača tiste posode pucat zato, hehe:) Sicer za zavitek z listnatim testom ni nujno, da je testo tudi vmes, lahko je samo fila in testo samo okoli, ni nujno da je zavito kot polžek - ampak to je odvisno od okusa. Če se komu ne da valjat, lahko poizkusi še tako - moja mami vedno tako dela. Veri

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

22. okt 2006 1:41

Alexis, kako ti je kaj uspel zavitek? Veš, če narediš tako kot od Veri mami (testo spodaj, nadev, testo zgoraj), je veliko lažje, pa še na pekaču več zgleda. Orehov nadev pa jaz naredim različno. Včasih s sladko smetano,včasih z jajci ali samo stepenim beljakom, pa seveda sladkorjem, lahko tudi z vanilnim sladkorjem, cimetom, limonino lupinico, rumom. Otrokom pa je najboljši z dodatkom kakava ali čokolade v prahu. V tisti rek, da moraš orehe popariti z mlekom, da nas ne bo pekla zgaga, pa jaz ne verjamem več. jankica

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

22. okt 2006 10:55

Alexis, če še nisi pekla oz. za drugič, v Hoferju imajo razvaljano listnato testo. Ne vem ali je v roli en list ali sta dva. Velikosti je cca 30x40. Jaz ga še malenkost razvaljam pol pa nadevam. As, edino pa pri nas ne vem če ga imajo, sem ga kupovala v A, stane pa pol evra. Je pa v hladilniku. jass

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

22. okt 2006 11:51

Punce sem naredila 5 štrudlov. Niso bili ne vem kako veliki in debeli, ampak sem jih zlagala po širini v pekač od pečice. Tudi pri valjanju nisem mela težav. Kakšen je bil še predolg, a sem poštimala stvar. Tri sem naredila z jabolki dva pa z orehi. Smo že probali in je bilo dobro. Jass, Hoferja v NM nimamo, ampak vseeno hvala za informacijo. Bolj kot razmišljam mislim, da ima tudi Žito že razvaljano in zvito v rolo. Ja, saj res. Vedno sem mela težave, ker se mi je lomil, pa sem ga nehala kupovat. Če katero zamika moj štrudel, pa naj kar pride v NM. lp alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 22. okt 2006 11:52:03

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti