Zgode in nezgode v kuhinji

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

7. jan 2007 13:24

jaz pa poznam eno super kuhinjsko zgodbo, ki jo je napisal Marjan Tomšič in če se prav spomnim, govori v njej o sebi... Jo bom obnovila v parih stavkih: Bil je še mlad, živel je sam in od sosede je dobil 30 jajc. Spomnil se je lepih otroških dni, ko je tu in tam za zajtrk dobil mehko kuhano jajce. Vzel je deset jajc in jih dal kuhati. Sicer še nikoli ni kuhal jajc, ampak se mu je zdelo, da to že ne more bit nevemkaka znanost. Kuhal jih je 10 minut in probal eno jajce, ampak bilo je trdo. Kuhal jih je pol ure, spet probal eno jajce, ampak še zmeraj je bilo trdo! A on je hotel mehko kuhana jajca, zato jih je kuhal še 1 uro, še tri ure, še 2 dni ampak - mu ni uspelo. lp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

7. jan 2007 17:01

Cila, ne sprašujo po novoletnih nezgodah, ker bo bo Siba povedal, kaj se mu je lani dogajalo s sadnim kruhom....meni ga je poslal v obliki fotke, ker ni bil za jest....(no, kasneje sem pa dobila še tistega, ki se je posrečil...) Mamamia mamamia

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

13. jan 2007 20:46

Enkrat - pred 100 leti - se je moja mlada sodelavka poročla in začela zagnano kuhat. Ker ni mela pojma o pojmu, smo ji v službi babe vse povedle in napisale. En dan je spraševala, kak se naredijo žličniki za v župo. Ji rečem, ka v eno jajco da 10 malih žličk grisa, kapljico olja in to je to. Drugi den cela nesrečna pove, ka so bli žličniki trdi ko kamen. Sprašuvlemo jo, kak je delala, ... ova pa je namesto pšeničniga grisa dala not koruzniga. Ji rečem: "Ma, trola, pšeničniga bi morala dat", ova pa kot iz topa: "Od česa pa so pol rumeni?" tumpika

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

18. jan 2007 13:25

Moja kolegica pa je namesto v lonec vrgla kislo zelje na prižgan plin lili A.

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

18. jan 2007 15:27

Meni pa se je to zgodilo ravno na silvestrovo.Pripravila sem si maso za mleto pečenko,dala sem vse sestavine,po vrhu pa še kruh namočen v mleku in pustila na pultu.Možu sem rekla ,naj nese psu hrano,jaz pa sem šla iz kuhinje samo za kratek čas.Ko sem prišla nazaj ,nisem našla posode.123 sem bila zunaj ,ampak prepozno,mož mu je že dal za jesti in sploh ni opazil,da je bilo sveže meso in to 2kg.Zvečer je bil tako priden ko je pokalo ,da tudi zalajal ni.Mi smo bili pa brez mesa. Ta se mi je pa zgodila že pred leti,mudilo se mi je k zdravniku.Oprala sem si lase in so mi preveč viseli na vse strani,pa sem jih hotela malo polakirati.Vzamem lak in se sprejam in gledam v ogledalo,ko zagledam ,da namesto laka imam v roki sprej za kopalnico.Joj kaj pa zdaj,časa nisem več imela,sem spotoma šla k mami in ji rekla naj mi povoha lase ,in je rekla da prav lepo dišijo,prav po rožah. SINEJA

NiNcHiKa  

član od: 2.6.2006

sporočila: 54

18. jan 2007 18:09

med zimskimi počitnicami se z prababico odločiva, da spečeva orehove kifelce za mamico ko bo prišla iz dialize, ker jih obožuje. pred nekaj dnevi pa se ji je vrečka z moko rastresla po pultu in kej je bila lepa jo je shranila v vrečko in v omaro. seveda si midve vse pripravima in namesto sladkorja v prahu vzamema moko. lepo kifelce spečema, potem valjama v moki in seveda jaz moram poskusiti in probam in nič sladko! sama moka. potem sma tisto moko praskali dol in valjali v sladkorju in ker so bili tako krhki sma na koncu dobili celih le 10 :) tudi okusni niso bili, še dobro da imamo sladkosnednega psa. smo si zadali da moke nikoli več v vrečko ne da bi gor napisali kakšna je vsebina :) NiNcHiKa

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

18. jan 2007 19:01

pred dvajsetimi leti ,ko je moj bodoči mož še hodil k meni v vas ,mu je moja mama skuhala kavico.Tisti teden je ravno imela nočno izmeno,tako da je bila bolj raztresena.V kavico je namesto sladkorja dala sol.Moj bodoči mož ni upal nič reči,šele ko jo je kasneje spila še moja mama je sploh videla kaj je skuhala.Še danes mu velikokrat rečem,kako je bil potrpežliv,kajti danes bi prav hitro zarenčal kakšna je kava Bernarda

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

19. jan 2007 2:02

Pred leti sva šla z mojim soprogom na obisk k starejši sorodnici, ki ga je rada dala na zob. Seveda vsa zadovoljna nama je hitro postregla z žganjem. Soprog spije požirek in je čisto tiho. Poizkusim še jaz. Prvič v življenju sem pila žegnano vodo.

pipy_  

član od: 18.1.2007

sporočila: 46

19. jan 2007 14:53

Hehe Bernarda jaz si sicer nisem solila kave, sem si pa čaj. Sem bila pri prijatelju, in nism natančno poznala posodic, kjer imajo te reči shranjene, in sem pač prvo belo kristalno snov kero sem zagledala, vsipala noter. In naj povem, da imam zelo rada sladek zeleni čaj, no nakoncu sem dobila zelo slan in še grenek zeleni čaj. seveda sem takoj izpljunila ven.... pipy_

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. jan 2007 12:33

Kaj se vam je kdaj zgodilo, da je juha šla skozi korito in v cedilniku ostala le meso in zelenjava? Meni se je ravnokar lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 27. jan 2007 12:33:35

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti