Nesramnost preko interneta

tema je zaklenjena

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

29. sep 2006 12:21

Ufff... Tale stran Glasuj zame je tud ena cvetka med spletnimi stranmi za mlade. Po večini na to stran zahajajo mladi (osnovna šola) ki nimajo kej druzga počet. Na strani se dogaja vse mogoče. Dvomim, da bi se v tem primeru dalo kaj zmenit z administratorji, ker če nič ne ukrenejo sedaj (kar se že dogaja) tudi verjetno ne bojo nič naredili, kajti stran je zelo dobro obiskana... Pa kar se šole tiče bi verjetno kakšne razredničarke (še posebej če niso ravno dobre) rekle, da se jih to ne tiče, ker se stvar ne dogaja v šoli. Mogoče bo kakšna socialna delavka ali psihologinja bolj pomagala... pozdravček, Urša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. sep 2006 12:51

Torej, sama sem se dva dvni nazaj nekaj razpisala o rumenem načinu razmišljanja in tale Glasuj zame je točno to: amerikanizacija v slabem pomenu besede in rumeno rumeno rumeno, kamor se prijavljajo mlade avšice (z namenom, da postanejo velike avše) in mladi petelinčki (z namenom, da postanejo huuudi tipi). Skratka, da bi bili popularni in če v teh letih nisi popularen, je življenje pekel. Mislim, da bi tu veljalo delati na dveh prograh in sicer: - pomoč strokovnjakov, da se mlada deklica opomore od tega stresa (to sem že omenila v prejšnjem postu), *** CENZURA ZARADi NEPRIMERNEGA IZRAŽANJA *** Zakaj sem predlagala malo bolj radikalen pristop? Zaradi tega, ker kontaktirati administratorja in ga opozoriti, da njegova stran dela škodo mlademu človeku in da naj zadevo nekako odpravi - ne bo koristila. Bo kalcica odpravljena z blagim opravičilom in da kao ne morejo nič storiti, ker je vse kao anonimno in še en set takih izgovorov. Ker, kdor bi imel vsaj malo soli v glavi in nekaj omike in če bi ga življenje vsaj kaj naučilo, take strani sploh ne bi odprl. The point is: ne gre bedaku svetlobe kazati, je ne bo prepoznal. *** CENZURA ZARADi NEPRIMERNEGA IZRAŽANJA *** Če bi bila jaz mati otroka, ki ga gor pljuvajo, bi prijavila gor eno super celebrity sliko in rekla da sem Hot Chick in dajte, glasujte zame in zraven bi navijala za vse, ki imajo tam najmanj glasov, pa še vse prijatelje bi pozvala, da naj glasujejo za tiste, ki imajo najmanj glasov - pa naj valjar glasovanja deluje. Grem stavit, da bi se zadeva hitro obrnila. Ali lahko tudi mi glasujemo za kakšnega z dna lestvice? Ali pa naredimo kaj podobno diverzantskega? Ker včasih je treba tudi rokavice dati dol in se spustiti v oster boj. Tudi to je življenje. Vendelina jr.

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

29. sep 2006 12:58

Opozorilo! 31 Jan 2004 / Gargi Osebam, ki želijo namerno objaviti lažne fotografije, bomo ukinili profil in jim onemogočili dostop do strani! To sem našla ( kopirala) na strani "glasuj zame" Torej nekdo vendarle odgovarja, kaj se objavlja na tej spletni strani. Lp

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

29. sep 2006 15:31

Mojo sestrično in njeno najboljšo prijateljico so na forumu naše srednje šole eno leto nazaj obupno obkladali z vsemi mogočimi vzdevki in žaljivkami. Bila sem izjemno presenečena, saj sta obe zelo fletni dekleti, ki ju imajo ljudje v glavnem radi. V osnovni šoli nikoli nista imeli problemov s sošolci, potem sta pa prišli na gimnazijo v tak bolj čuden razred. Skratka, pod fotografijo razreda so se razpisali o njiju - seveda s kritikami. Kmalu sta ugotovili, da ju z žalitvami obkladajo neke bivše sošolke pa tudi nekaj novih. Nista se odzivali, pač pa smo se vsi ostali. Njuni prijatelji in znanci smo se zbrali na kup in se "napadalcem" postavili po robu. Kmalu nas je bilo več kot njih in so odnehali. Mogoče bi pomagalo, če bi podobno naredili vi. Je pa tako - v svojem razredu veljam za psihiatra, ne vem kako do tega pride, ampak ljudje se mi precej pogosto zaupajo in poslušajo moje nasvete (najbrž imam to po mami). Če vaša hčerka potrebuje nekoga za tolažbo, se lahko obrne name - imam tudi izkušnje. (1. letnik) Se opravičujem, ker je tole sporočilo tako zmedeno, ampak sem ravno iz šole. :) LP! P.S.: Glasuj zame, Simpatije in druge budalastične spletne strani so za take luzerje ... Muffsy Sporočilo je spremenil(a) Muffsy dne 29. sep 2006 15:33:42

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. sep 2006 15:47

Bravo Muffsy, iz tebe bo še ena velika lady. Ampak ne pozabimo - tu imamo eno mamico in eno deklico, ki je zdaj prizadeta in žalostna in če želimo, da bo čez dve leti tako pametna, kot je danes Muffsy, je treba deklico potolažiti, tiste packe, ki jo zmerjajo, ošvrkniti - tako, da si bodo zapomnile in tiste idiote, ki grejo sploh odpirati tako stran, malo elektronsko sesuvati. Nasploh bi jih bilo treba sesuti. In to iz dveh razlogov. - ker spodbujajo psihično nasilje med vrstniki (evo primera) - ker vzpostavljajo databazo za pedofile in s tem izpostavljajo v nevarnost otroke (pametni ali neumni otroci, otroci so otroci in treba jih je ščititi) Namreč, strani, kjer so slikice otrok iz osnovne šole gledajo predvsem tisti, ki so slike tja poslali in povečini tisti, ki imajo seksualna nagnjenja, ki jih zakon definira kot kazniva (pedofilija pa to je) Skratka, če komu pade na pamet kakšna kreativna, da napademo tisto stran, jaz se vključujem - sicer me zdaj štiri dni ne bo v Sloveniji, ampak ko pridem nazaj... P.S. Sama sem bila v osnovki in srednji šoli precej popularna in večino časa sem bila tudi predsednica razreda. V osnovki smo imeli v razredu enega fanta, iz katerega smo se vsi malo norčevali, ker je bil bolj počasen.Potem smo v šestem razredu izvedeli, da je imel fant otroško paralizo in da se je pred vpisom v prvi razred ponovno naučil govoriti in hoditi, ampak zaradi tega je bil celo osnovno šolo bolj počasen. Potem smo se nehali norčevati in je bilo bolje. Še danes me razjezi, ker nas učiteljice niso opozorile, da naj bomo do tega fanta bolj pozorni, bi mu bilo marsikaj prihranjeno. Tega fanta po odhodu iz osnovne šole nisem videla kakih 15 let, potem pa sem ga enkrat srečala in ob tisti priložnosti sem se mu opravičila za neprijetnosti iz otroštva. Rekel je, pa saj ti mi nisi kaj posebej nagajala - to že, ampak nisem pa nič naredila, da bi to preprečila. Morda me ravno to nekako spodbuja, da sem sedaj bolj "za akcijo", ko je treba prepričiti nadlegovanje. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 29. sep 2006 16:20:27

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

29. sep 2006 19:05

O madona! Kaj vse človek ne izve. Nad to stranjo (firbec moram vse pregledat) sem pa čist šokirana! Sploh nisem vedela, da kaj takega obstaja, pa sem kar v računalniškem poslu in pri 27 letih bi morala biti še nekako na tekočem s temi mladostniškimi zadevami. Katastrofa! Raj za pedofile in izživljače. Kar strese me. No, jaz bi udarila v tem primeru čisto kontro... se logirala pod par različnimi nicki na tem forumu (saj brezplačen mail - če jih rabiš več - dobiš brez problema pri več .com-ih) in ubogo bitjece lepo hvalila v smislu: kaj jo gravžate, ko je čist fajn. Če se boste organizirale za spodkopavanje te spletne strani in če rabite pomoč, mi piši na ZS - z veseljem! Pa če bo cel najstniški svet popenil. Hudiča kaj so znoreli ali kaj?

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

29. sep 2006 19:08

Zdajle sem malo bolj pogledala to spletno stran in moram vam povedat, da mi je ratalo slabo. Čisti raj za pedofile. VANDELINA, PREVZEMI POBUDO in MISLIM, DA NAM SKUPAJ LAHKO USPE UNIČITI VSAJ TO STRAN, če že ne moremo vsake, ki ima tako vsebino. Jaz zaenkrat nimam nobene pametne ideje kako bi to izvedli. Morda kdo ve kam bi se lahko obrnili (kakšna inštitucija?)? A je mogoče Unicef pravi naslov??? DAJMO PUNCE IN FANTJE!!!! Kaj če to počne tudi vaš otrok a tega ne veste???? alexis

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

29. sep 2006 19:09

Tudi moja hčerka je imela v OŠ težave z eno od sošolk ,ker je pač bolj močne postave,nabrala si je kar nekaj privrženk ki so potegnile z njo in jo zmerjale da je debela bajsa itd.Nato sem šla do razredničarke,kar pa ni pripomoglo kakšnemu uspehu,saj je razredničarka menila da se otroci že zmenijo med seboj.Kaj storiti ,ko vidiš da se tvojemu otroku dogaja krivica te žre da bi počil od jeze in potiho upaš da bo mimo.Potem pa sem se odločila da ji pomagam sama tako da sem jo dobesedno učila kako ignorirati takšne ljudi,se jim v obraz prešerno nasmejati, potem pa se na peti obrniti in v takšni situaciji poiskati najbljižjo sošolko ki sta si bile naklonjeni in začeti veselo klepetati o vsakdanjih stvareh, skratka naučiti jo da se ni preobremenjevala ampak je stvari vzela tako, da jih je preslišala in postala bolj odrasla. Sedaj je zelo samozavestna punca, ki pa se zaveda tega reka NEŽELI DRUGEMU KAR SI SAM NE ŽELIŠ. Upam ,da se bo vse uredilo in bo tudi tvoja lahko z dvignjeno glavo in z ponosom stopla pred te njene sošolke,ki pa upam trditi niso vzgojene tako kot bi morale biti. Bogomira Bogomira

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

29. sep 2006 20:23

Sesujmo to stran! Pa ne jutri. Danes. Vrana

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

29. sep 2006 20:23

Pomagjte punci. Mene so zbadali in gnjavili celo osnovno in srednjo šolo. Nihče se ni potegnil zame. O posledicah, ki jih imam zaradi tega pa raje ne bi. Še sedaj nisem uspela v sebi pospraviti stvari, ki so se mi nabrale. Človek ne more verjeti kako so lahko otroci in mladostniki zlobni... Marjetka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti