Nasveti kako odstraniti madeže

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

tema odprta - 23. sep 2006 8:55 | ogledi: 9.225 | odgovori: 12

Glede na to, da imam dva otroka, ki sta še majhna imam seveda tudi polno takšnih in drugačnih madežev s katerimi bijem bitko.

Največ madežev je seveda na oblačilih. Raznorazni tako reklamirani izdelki ponavadi ne delujejo, zato prosim vas če imaste kakšne nasvete od naših babic za odstranjevanje madežev.

LP Levinjav

Levinjav

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

23. sep 2006 10:09

Ni glih recept od babic, ampak vzemi rumen Meglio s pumpico za pošpricat. Čudeže dela... Lp mmbrlan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

23. sep 2006 11:46

Na madeže od maščob sem vedno dala kapljico ali dve detergenta za ročno pranje posode in so vedno izginili. Za travo, trdovratno blato - od ilovice na primer - sem uporabljala neko zadevo v taki beli dozi, neki bio ali kaj piše gor in neke raznobarven črte so gor narisane, pa je tudi vse šlo proč, kar na 40 stopinjah. Mamamia mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. sep 2006 14:54

mamamia je napisal/a:
Na madeže od maščob sem vedno dala kapljico ali dve detergenta za ročno pranje posode in so vedno izginili. Za travo, trdovratno blato - od ilovice na primer - sem uporabljala neko zadevo v taki beli dozi, neki bio ali kaj piše gor in neke raznobarven črte so gor narisane, pa je tudi vse šlo proč, kar na 40 stopinjah. Mamamia mamamia
Bioshout - odličen je, samo zdaj ga že dolgo nisem videla v trgovini, detergent za posodo proti mastnim madežem je pa sploh zakon, ja! LP cervus

nenči  

član od: 25.10.2005

sporočila: 165

23. sep 2006 20:00

Že zadnjič sem neki svetovala naj da med prašek pol kozarčka amonjaka(res zelo smrdi, ko ga naliješ v posodico) toda perili je potem snežno belo in brez vsakih madežev.Tudi ne smrdi nič potem po amonjaku.Jaz sem bila zelo skeptična ,toda deluje!(vse od maščobe in raznih drugih madežev-sadje, paradižnik itd...)Poskusite! nenči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

24. sep 2006 18:42

cervus, elaphus - tale bioshout v MB imajo, sem ga nedavno spet kupila (potem, ko sem porabila enega od svakinje, saj imava pralne stroje skupaj v kleti, pa trošiva, kar je pač pri roki, ne glede, čigavo je...) Mamamia mamamia

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

24. sep 2006 21:52

Bio shout, vanish, omino bianco, pri nas nič ne deluje!! Probala že vse!! Edino čistilo, ki je rahlo pokazalo svoje delovanje je bil ASTONISH, pa še to je bilo potrebno namakanje čez noč. Ne vem ali sem jaz tako tečna kar se tiče madežev ali kaj??? LP Levinjav Levinjav

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. sep 2006 21:59

Jaz imam pa drug problem. Madeže večinoma spravim dol, velikokrat pa kaj pobarvam!!! Sem že razmišljala, če dam mogoče preveč praška ali kaj, ker ne mešam čudnih stvari skupaj... Uporabljam Dash, ki je drugače zakon, samo a mislite da je možno, da preveč praška razbarva perilo (in obarva soseda)?? Dam ga do konca v predalčku, perem pa po navadi na 40. jasna

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

24. sep 2006 22:50

Levinjav, si poskusila z Dexalom? Imajo ga v Eurospinu, za sedaj sem z njim zadovoljna. Res pa je, da nimam več majhnih otrok. Lp riba-ribica

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

25. sep 2006 8:15

Jasna1, tudi jaz občasno razbarvam kakšno perilo, ponavadi je kaj rdečega, tako da sem se že navadila, da rdečega skupaj perem. Imam pa okrasne blazine oranžne barve, ki blazno oddajajo to barvo. Slišala sem, da se dobijo papirji, ali bolje rečeno robčki, ki jih dodajaš v pralni stroj med barvno perilo in menda vso odvečno barvo, ki jo perilo oddaja nase potegne. Mislim, da se imenuje Ottimo direi Grey colour Catcher. Proizvajalec Guaber iz Italije. Drugače pa tudi jaz uporabljam Dash, ki je res super. Lp Levinjav Levinjav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti