Porodno darilo!!!

oli1  

član od: 29.1.2004

sporočila: 22

tema odprta - 22. sep 2006 7:47 | ogledi: 8.177 | odgovori: 24

Ne, ni napaka, ne gre za "poročno" temveč za "porodno" darilo!

Punca bo v kratkem rodila, pa me zanima, glede na to, da na teh straneh prevladujejo ženske (in prav je tako) kaj naj ji kupim poleg šopka rož?

Zanima me tudi, ali je še v navadi, da se ob prihodu iz porodnišnice mladi mamici pripravi dobra domača juha iz stare kokoši?

Da pa ne bo ostalo samo pri juhi, bi me pa zanimalo tudi, kaj bi še bilo primerno skuhati?

Že v naprej hvala za nasvete in lep dan še naprej!

Oli1

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

22. sep 2006 8:04

Verjetno bi bilo dobro skuhati tisto, kar ima rada... Kozmeja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. sep 2006 8:09

Meni je mož pri prvem otroku kupil verižico iz belega zlata in obesek - srček. pri drugem pa uhane iz belega zlata. Tako, da imam spominček na oba otročka. Kupi ji nekaj takega kar bo imela za spomin. Če ima rada nakit, mogoče prstan, zapestnico, obesek pa kaj lepega vgravirano gor. Rože ne smeš nositi v porodnišnico razen mogoče kakšne rožice v prozorni škatli. Jaz bi ti priporočala, da kupiš še kakšno malenkost za otroka, mogoče kakšno igračko primerno za čisto majhnega ali kakšen pajacek za obleči v primerni barvi, vsaj jaz se kar stopim ob taki moževi pozornosti. Glede hrane pa za prvi dan ti po moje ni treba kuhati ravno kosila, ker tako ali tako te iz porodnišnice spustijo šele po kosilu, če imaš srečo dobiš izvide, da lahko greš tam okoli 13h. Če ima prav rada juho ji jo skuhaj. Ravno kakšen pasulj ali prebranac ni treba pripraviti ali preveč mastne stvari in stvari, ki napenjajo. Sicer bo porodnica že sama povedala kaj ji paše jesti. Že prej iz trgovine nabavi hrano vsaj za par dni, ker verjetno boš prvih 15 dni z njo domo (očetvoski dopust), da ne boš prav letal vsak dan v trgovino. Bolj kot hrana je pomembno, da se bo mamica lahko spočila. Da bo stanovanje pospravljeno, ko pride domov, da ji ne bo treba takoj zagrabiti sesalec (ker ko rodimo smo še bolj obsedene s čistočo). Pa, da bo lahko malo zaspala, da boš otročka tudi ti previjal in nosil okoli, pa ponoči vstal, ko bo jokal in ga prinesel k mamici, da ga nahrani. Pa tudi kakšen stroj oblačil daj prati in potem zlikaj. Sploh, če bo šivana ne bo mogla kakšnih 14 dni prav veliko delati. Pa tudi drugače je prav, da počiva. Predvsem vam želim veliko crkljanja in prespanih noči. jade

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. sep 2006 8:12

Darilo bi se skoraj spodobilo. Če boš bil zdraven pri porodu, boš videl, da si zasluži še mnogo, mnogo več, glede na prestano bolečino. Moj mož bi takrat naredil vse, ker sva se matrala 2 dni za najino punčico. Meni je mož kupil nakit, prav tako tast in tašča, ki sta samo nadaljevala začeto varianto moža. So se sami zmenili. V navadi je pač, da se nekaj za spomin kupi. Če ima rada nakit, je to v redu izbira, če ne pač izbereš kaj drugega... Moja teta je dobila uro. A rože dovolijo nosit v porodnišnico? Ko sem bila jaz je bilo prepovedano, pa obiski tudi, ker je razsajala epidemija. Samo mož je vsak dan popoldan lahko prišel za tisto urco, dve... Tudi kokošjo juho sem dobila prvi dan, ko sem prišla domov. Pa neko pusto meso, pa krompir. Solato. Klasika. Pa sem bila tako utrujena in zmedena od vsega, da mi ni pasalo jesti. Naprej sem jedla, kar je pač bilo, itak sem morala hitro sama prijeti za kuhalnico, ker je šel mož delat, živiva pa sama in ni nikogar, da bi kakorkoli pomagal.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. sep 2006 8:19

Moja prijateljica, ki je noseča zdaj, si želi od svojega moža mp3, da bo imela muziko za čas, ko bo okoli gurala voziček. Možu se seveda o tem še nič ne sanja, mu bom jaz povedala, ko bo napočil čas. Zadnja iz našega krožka, ki je rodila, je od moža dobila udoben stol iz ratana, idealen za dojenje. Ni nič vedela o tem, dokler ni prišla domov. pa če bo šivana, ji lahko kupiš še kar obroč za plavanje, da bo imela za podložit, po to sem letela jaz na vrat na nos, pa hitro ga kupi, ker se sezona končuje (navadnega otroškega). Pa še kako lepo kartonasto škatlo za spominke na porod (za trakec, prve copatke..., saj veš). Pe še nekaj lahko narediš. Tistega dne, ko bo rodila, kupi kak dnevni časopis in ga shrani. Jaz sem prijateljici kupila album, in sem potem vanj dala izrezke iz časopisa, kaj se je poleg veledogodka še dogajalo na Dan D. Je bila prav prijetno presenečena. Loni Makaroni

Barb31  

član od: 21.9.2006

sporočila: 81

22. sep 2006 8:19

Sem še čisto frišna s takimi dogodki)...Zdaj, če te prav razumem iz teksta, boš ti srečni očka? Skratka - hotela sem dodat - meni je moj soprog ob rojstvu podaril verižico s perlico. Kao v zahvalo za tak edinstven dogodek. Moram reči, da sem bila totalno ganjena, saj nisva nikoli nekaj pretiravala z nakitom in pdb., tole pa se mi je zdelo vseeno izredno lepo darilo. Saj veš - rože ovenejo, to pa ostane za vedno. Tako da, moj predlog je morda vsaj ena tama mala malenkost. Najbrž se vseeno zavedaš, da je to res en poseben dan, tako zate, še bolj pa za mamico...Pa nikar ne pozabi potem na kupe pozornosti in razumevanja do nje. Tudi če jnisi očka;-) Pa srečno! Barb31

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. sep 2006 8:43

No, sem tok hitela prej.... Čestitam in držim pesti za srečni dogodek...

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

22. sep 2006 9:07

Meni je mož kupil za rojstvo prvega otroka zlato verižico z medaljonom, v katerega sva potem dala slikice naše družinice, pri drugem pa 8 mm filmsko kamero. Verižica in medaljon sta ostala, medtem ko je kamera trajala 8 let, ko so prišle na tržišče novejše in modernejše sem jo vrgla vstran. No, zdaj je mož že bivši mož , medaljonček pa je kljub temu z menoj, kjerkoli na svetu sem že, da me spominja na srečne trenutke! Hotela sem ti povedti, da kupi kaj takega, kar je trajno in majhno, vrednost ni pomembna ( uhančki, broška, prstan) za njo pa bo gotovo neprecenljiva vrednosti! Nena Nena-morje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. sep 2006 9:09

Kremo za zategovanje kože - po porodu se vsi koncentrirajo na bebico, na mamo pa vsi pozabijo. Za bebico horoskop (je na netu ogromno strani, kjer kupiš natalni horoskop). Pa kakšen CD Mozarta, ker bebice to rade poslušajo. Potem pa, kadar prideš na obisk v naslednjem letu, prineseš s sabo še en paket plenic. Vendelina jr.

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

22. sep 2006 9:28

Vendelina jr. je napisal/a:
Potem pa, kadar prideš na obisk v naslednjem letu, prineseš s sabo še en paket plenic. Vendelina jr.
Ta je pa dobra, hehe... ne vem, ampak jaz sem razumela, da je oli1 bodoči očka LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti