Odstranjevanje vonja po potenju

neznan uporabnik

20. sep 2006 10:36

Tako je Matilda, aluminium chlorohydrate se imenuje sestavina. Tudi jaz se zelo potim in bi morala imeti kar vsak dan vsaj po eno majico za preoblečt s seboj. Preden oddam otročka v vrtec in ko pridem v službo sem že mokra po celem hrbtu,pazduho in po čelu se mi cedijo potne srage. :( Enkrat sem brala članek, kjer je razlagal dermatolog, da je to potenje možno zmanjšati, ne pa popolno odstraniti -normalno. Toda ne da se pa oceniti, kdaj naj se pride k dermatologu, da ima vsak dvojo mero vzdržljivosti in ko mu je potenje postane zelo nadležno, potem to postane problem za reševat. :) Mislim, da je meni to postal velik problem. Uporabljam nek kristal (Roll-on) imena ne bi vedela, ampak sta na etiketi slikana moški in ženska, češ unisex. Meni zadostuje za vonjave, o preprečevanju potenja pa se bom posvetovala z dermatologom. Pa lepo bodite in ne švicajte preveč :)))) KAtja Lepo bodite

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. sep 2006 10:41

[citat=--matilda--]Sicer pa delam v trgovini z oblačili in verjemite, da je razlika med sveže spotenim človekom in takim, ki se ni umil cel teden, zelo velika. Vonj iz majčk pa spravljam ven z vanishem ali pa pred pranjem podpazdušni del namočim z detergentom. Vseeno smrdi. Bistvo je v tem, če imaš pravega deodoranta, čeprav se spotiš moraš dišati. Jaz uporabljam takega, s katerim se vseeno spotim, in ne smrdim. Je pa tudi dejstvo, da morda pretiravam z deodoranti, če oseba poleg mene smrdi, si mislim. da smrdim sama in se takoj pošpricam. Anamarija

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

20. sep 2006 11:11

Pravzaprav me samo potenje niti ne moti tako. Imam milo in toplo vodo. Vem, da se človek mora potiti. Moti me pa, da se mi ta vonj tako zažre v majice. Poizkusila sem s kisom in vanishem, zgleda kar v redu, oboje, bom videla, ko bom majčke spet oblekla. Patricija

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. sep 2006 12:52

Patricija, z vsem tem boš neprijeten vonj omilila, ne boš pa ga spravila ven... Vsaj tko za vedno ne. Sicer pa če ima majčka vonj, je nošena, še mal stisneš, pa kupiš novo. Jaz ravno zaradi tega ne kupujem nekih dragih cunjic, sploh teh majčk in vsega, kar se nosi tik ob telesu...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti