Odstranjevanje vonja po potenju

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

18. sep 2006 20:55

Uporabljam Ariel, tekoči. Stresno živimo vsi, kaj hudo posebnega se ni zgodilo, pa saj pravim, da to opažam že kar nekaj let. Edino če je to uvod v meno. Upam, da še ne, drugih znakov nimam. Vedno uporabljam tudi mehčalec. Patricija

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

18. sep 2006 21:50

Poizkusi s kisom, kot so že predlagali drugi, potem pa daj v pralni stroj na dolgo pranje(običajno), pa obvezno s predpranjem in zagotavljam ti, da vonja ne bo več. Obilo sreče pri pranju ti želim. LP! fakin712

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

18. sep 2006 21:59

Patricija, pa te je zdravnik dal tudi na kakšne druge preiskave glede hormonalnega ravnovesja-ne samo glede delovanja ščitnice. Pa ne daj se odpraviti s tem, da se pač bližaš 40. Včasih prevladajo moški hormoni, pojavi se močnejša poraščenost, ipd.... Si mogoče temnejše polti, imaš močne lase in hkm...kocine? Takrat je tudi vonj močnejši. Pod pazduho se da problem rešiti z britjem, če nisi občutljiva. Meni osebno se obnese: britje, Nivea dry stik in pa razpršilo z eteričnimi olji.. Ne pozabit na temeljito osebno higieno in pa menjavo majic.. Srečo ti želim LP juhica

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

19. sep 2006 8:08

Probaj z Impresanom. To je tekočina, ki uničuje bakterije. Uporabljam jo pri tekaški opremi katere ne moreme prati na več kot 40 stopinj, niti se ne sme dati v meščalec. Impresan dobiš v Mullerju. LP K

nenči  

član od: 25.10.2005

sporočila: 165

19. sep 2006 8:43

Poskusi z amonjakom. Jaz nisem verjela, ker smrdi ko "hudič".Pol deci amonjaka zlij poleg praška in peri kot običajno.Jaz sem oprala vse kuhinjske krpe(madeži od sadja in zelenjave),vse je šlo stra-_belo kot sneg,prav tako temno perilo-nič več ne smrdi.Amonjak sem kupila v trgovini z barvami 1lcca 600 sit.Jaz sem bila zadovoljna,perilo.pa potem nič ne smrdi. nenči

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. sep 2006 8:43

Jaz poznam to zadevo, saj se sama kar dosti potim. In vem, kako je, ko se pot zažre v blago, še posebej bombaž. V sintetične tkanine se vonj nikoli ne zažre tako močno, kot v naraven material. Jaz delam tako, da pred vsakim pranjem svoje stvari pod predelom pazduhe premencam z Vanishem. Pomaga. Tiste stvari, ki so stare in je venj res zažrt, vržem proč. Vsako stvar oblečem le enkrat, in jo dam v pranje. Pa osebna higiena, kar mislim, da ni treba posebej poudarjati... Če ti kaj pomaga: uporabljam deo stick od Vichy-a. Z zelenim pokrovčkom. Preprečuje potenje in neprijeten vonj. Preverjeno deluje, pa sem sprobala vse živo... Potenje ima lahko več vzrokov. Lahko so psihični. Lahko pa so dedni ali karkoli že... Potenej je meni sicer nadležno, ni pa tako slabo, saj je čisto naravno odvajanje vode in strupov s telesa. Bolj so problematični tisti, ki se ne potijo veliko in njihov pot veliko bolj zaudarja. Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 19. sep 2006 08:45:18

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

19. sep 2006 8:51

Pa naj še jaz dodam svoje mnenje. Zaradi bolezni in zdravljenja se neizmerno potim. Tudi mene je motil ta vonj, ki nikakor ni izginil. Raznih sprayev in stikov ne smem uporabljati, zato mi je "sotrpinka" nekoč v bolnici priporočila, naj pod pazduho nanesem sodo, ki se uporablja v kuhinji. Rezultat: vonj je takoj izginil, na majicah pa posledično ni vonja po potu. Stranskih učinkov nima nobenih, pa še zelo poceni varianta je. ZIMA

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

19. sep 2006 8:56

patricija je napisal/a:
.... Majčke perem na 40, morda bi poskušala pri višjih temperaturah ...
Tudi sama sem ugotovila, da majčke, ki jih imam za rekreacijo, kljub pranju, smrdijo. To se dogaja predvsem s tistimi majčkami, ki niso 100 % iz bombaža. Problem sem rešila tako, da jih občasno operem na 60 st. Verjetno bodo zaradi višje temperature pranja oblačila prej poškodovana in uničena, a bolje to, kot da jih že kar takoj vržeš stran.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

19. sep 2006 9:15

Imam enak problem, zgornja oblačila vedno oblečem samo enkrat in pred pranjem pošpricam z Amweyem (proti madežem). Imam pa tudi problem kateri deodorant uporabljati, ker postanem po določenem času elergična. Tako, da moram vsaj na 4 mesece menjati deodorant. Pa še to, da mi kateri takoj naredi izpuščaje. Trenutno uporabljam Dove v spreju. Včasih, ko mi kdo drug da prati stvari jih moram še enkrat. Suzi

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. sep 2006 9:34

Suzanaz, da se odpraviti neprijeten vonj po potu s stick deodorantom od Vichija, je drag vendar učinkovit. Tudi mi doma imamo podobne težave. Ta mlajši sin je hud alergik, odkar uporablja ta deodorant, tudi mami lažje diha, ker je alergična na vonj po potu. Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti