Pica

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

19. sep 2006 8:50

a mogoče kdo ve, zaka ima moja pica, pa tudi ostali izdelki, ki jih naredim iz kvasa, tako izrazit okus po kvasu. pri kupljeni picic in žemljah, kruhu,...okusa po kvasu nisem zaznala MAJAA

Dodija  

član od: 28.8.2006

sporočila: 90

19. sep 2006 9:05

MAJAA ... s to temo se jaz že ukvarjam kar nekaj dni. V večini so mi odgovorili, da dam preveč kvasa ali pa me moti ta vonj in okus po kvasu. Nimam pojma. Vem samo, da delam po enakem receptu kot moja mama, pa njej nikoli ne prevladuje ta okus kvasa. Dodija

mmajaa  

član od: 9.5.2006

sporočila: 104

19. sep 2006 9:25

Luna72, tudi meni se zdi čudno, da bi dali mascarpone v testo, ampak tako sem slišala. in mi to zdaj seveda ne da miru.Bi bila zelo vesela recepta tvoje sestre! mmajaa

luna72  

član od: 5.9.2006

sporočila: 35

19. sep 2006 10:23

mmajaa posljem kasneje med uro kosila... Lep dan zelim luna72

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

19. sep 2006 15:45

Meni je pred časom, ko sem kupila kruhomat, poslala Galja ta recept, po katerem res rata fenomenalna pica, smo jo en čas kar naprej jedli (hvala, Galja) in mogoče bo koristilo tudi tebi, saj ni treba, da imaš strojček: Testo za dva pleha od pečice (ta črna) 350 ml tople vode 3 žlice olja (lahko je tudi olivno) 600 g bele, gladke moke žlička soli (v en kot kruhomata) žlička sladkorja (v drugi kot kruhomata) 1 kocko kvasa nadrobiš na sladkor V kruhomat nalagaj v tem vrstnem redu, kot sem ti zgoraj napisala. Vklopi gumb samo za gnetenje testa, pri mojem Clatronicu je to št. 8, pri tvojem ne vem, katera št. je, pri mojem piše Teig. Vklopiš in pustiš, da 10 min gnete, medtem poglej, če se je naredila lepa kepa, mora se odlepiti od posode, če se mogoče še malo prijemlje posode, narahlo posuj z moko, ne izklapljaj kruhomata. Po 10 min vzami testo ven, ga daj na pomokano krpo in pusti cca. 30 min vzhajat. Potem ga razdeli na (jaz ga na dva dela, ker delam dve res veliki pizzi), ti pa ga lahko razdeliš tudi na 4 dele in narediš 4 manjše pice. Vsak del malo razvaljam, potem premažem z oljem, še z rokami raztegnem testo, pač toliko, kakšno debelino pizze želimo, potem premažem testo s paradižnikovo omako, potrosim z origanom, nadevam s šunko in naribanim sirom, lahko dodaš tudi gobice ali pa razno zelenjavo, olive.... skratka obloži z vsem, kar imate radi. Pečem pa na 250 cca. 10 min. Če te še kaj zanima, se lahko obrneš name na zasebno pošto. Obilo zabave pri peki in dober tek! Galja Evo, to je bil Galjin prispevek. Naj ti uspe in dober tek! Jasna jasna

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

20. sep 2006 8:58

jasna 1 pa nima pica okusa po kvasu, glede na količino moke je ena kocka kvasa kar veliko.če sem prav razumela sta sol in slakor s kvasom na moki, vsak na enem koncu, kajti jaz ko pečem kruh dam sol v vodo, kvas s sladk. pa na moko ali ima mogoče, ta zoprni okus po kvasu kakšno vezo s sladkorjem in ni okusit kvasa, če damo malo več sladkorja? lp MAJAA

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. sep 2006 9:29

Običajno uporabljam kar nekaj kvasa. Je treba mesiti, mesiti mesiti in mesiti, da se setavine enakomerno porazdelijo po testu, ko testo prične pokati kot čingumi je ta pravo. To so pač moje izkušnje, ni nujno da imam prav, vendar še nikoli nismo začutili okus po kvasu. lp Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti