Pica

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

18. sep 2006 12:16

kolk časa pa pico pečete in na kolk stopinjah jade, a mleko in margarina pašeta v testo za pico, a ni to bolj mlečno testo(sladko) metoda, a napišeš tvoj recept, prosim MAJAA

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. sep 2006 12:21

Jst dam v skledo malo tople vode, žličko sladkorja, pol kvasa, zmešam in pustim, da naraste ali da nastanejo mehurčki, dodajam moko, dokler se jo še da mešati z žlico. Potem pustim vzhajati, da se moka napne (ene 20 min) in ko stresem na pomokano mizo, se skoraj nič ne lepi (ali pa malo), testo pa je zelo mehko, voljno, potem ga samo še malo na hitro umesim in z naoljenimi rokami stegnem na pekač. Potem testo kar obložim in dam v mrzlo pečico na 250 stopinj pečt. Testo nikoli ne postane trdo, se kar topi v ustih, v glavnem vedno "rata". Pice sploh me jemo več v piceriji. matilda

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

18. sep 2006 12:24

Najbrž si delala po mojem receptu http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2404. Meni je vedno testo uspelo, zdaj pa že nekaj časa delam tanko testo (po drugem receptu). Nisi napisala kakšno testo bi rada (debelo, tanko), ker sestavine niso enake. Lp, Asja

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

18. sep 2006 12:41

ja Asja, delala sem po tvojem reeptu, rada pa bi , da bi bil samo rob malo debelejši a mehek, že takoj ko jo vzameno iz pečice, včeraj ko sem delala pico je bil rob kar trd, malo se je kasneje omehčal, na sredini pice pa bi rada bolj tanko, mehko testo, tako da se lahko trga in zvija, kot palačinka. (taka pica je meni všeč, kot je v Parmi za boljšo predstavo, tudi sir mi je tam izredno všeč, pa jaz takega nikoli ne najdem) MAJAA

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

18. sep 2006 12:52

matilda, a lahko napišeš količine, čas pečenja in ali pekač tudi namažeš z oljem ali je že testo samo dovolj naoljano, ali ga tudi tudi predn ga obložiš s čim namažeš ali je že dovolj masten pa še nekajsem zasledila pri tebi. Jaz dam vedo pečt v že segreto pečico, mogoče pa tu delam napako in vročina ustavi, da bi se testo še malo dvignilo MAJAA

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

18. sep 2006 12:57

Sem našla recept za tanko testo. Če hočeš debel rob, pač pustiš rob debelejši. Mere so za 1/3 manjši pekač kot tisti od navadne pečice. Še to: to testo naj bi 24 ur stalo ampak jaz razlike ne opazim, če ga takoj uporabim. 250 g moke 1,5 dcl vode 1 dcl olja 1 žlička soli 1/2 žličke suhega kvasa Iz vseh sestavin zamesimo testo. Testo mora biti malo bolj mokro. Na tanko ga razvaljamo na peki papirju. Najprej ga nenadevanega pečeš 5 minut na 250 stopinj, ko pico obložiš pa še 10 minut na 250 stopinj. Moraš pa vedet, da če pico obložiš z vsem mogočim, torej na debelo, testo ne bo hrustljavo, ker bo mokro od paradiž. omake, salame in sira. Lp, Asja

špelca marelca  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

18. sep 2006 13:09

Tu je moj recept: pol kg moke 1 jajce kvas 2dcl piva 1dcl olja 1dcl mleka 1 mala žlička sladkorja ščepec soli Nastavimo kvasec (mleko, moka, kvas, sladkor) in ko naraste ga vmešamo v moko in iz vseh sestavin vgnetemo testo. Testo naj vzahaja, nakar ga pregnetemo in pustimo še enkrat vzhajati. metoda Sporočilo je spremenil(a) metoda dne 18. sep 2006 13:10:38

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. sep 2006 13:30

Za italijanske recepte za pizze pa ti svetujem, da skočiš do knjižnice in si sposodiš knjigo Sončna kuhinja avtorice Valentine Orsini. Prisegam nanjo in nisem edina. Loni Makaroni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. sep 2006 15:22

Ta knjiga je res the best. No naša deklina jo dela tako, da v kruhomat da 140 mll vode, malo olivnega olja in sol, na to natrese 22 dag moke, ter nanjo da nadrobljen kvas in malce sladkorja. Testo naredi kruhomat na programu 9, ona pa potem razvleče testo. Obloži ga s poljubnim nadevom. Vse to da v razgreto pečico na maximalno temperaturo in vključenim ventilatorjem. Pizza je tik tak pečena in izjemno okusna. Je pa pomembno, da če hočeš, da se ti testo rjavo obarva, da dodaš moki sladkor. To je pomembno predvsem zaradi barve . lp Vesna

luna72  

član od: 5.9.2006

sporočila: 35

18. sep 2006 16:57

mmajaa Nisem še nikoli slišala da bi dali mascarpone v testo za pico. Pojedla sem pa pico obloženo z "stracchino" (sir podoben mascarponeju). Sestra pa peče odlično pico, tanko z debelim, mehkim robom. Bom vprašala za recept in sporočam. luna72

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti