Hujšanje

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. sep 2006 14:33

Moje izkušnje z brezOH dieto. Zaradi zdravstvenih razlogov sem črtala OH, vključno s sladkorji in alkoholom. Sedaj jem več mesa, zlasti pa veliko zelenjave. Ne da bi hotela, sem v zadnjih 3 mesecih skujšala. Pa nisem bila debela. Prej sem bila neprestano lačna, sedaj je to minilo. Bila sem tipični predstavnik: "Tudi z OH ste lahko zasvojeni". Kar je presenetljivo, da testenih (prej sem jih jedla vsak dan) sploh ne pogrešam. mimika

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

19. sep 2006 18:13

Res mi moja stvar kaj počnete sami s seboj, a vseeno imejte se malo radi in ne povzročajte nepopravljive škode svoji duši in telesu z raznimi hitrimi dijetami! S trdno voljo se vse da.Samo način prehranjevanje in gibanja je potrebno malo spremeniti in to vzeti kot način vsakodnevnega življenja. Tako, kot pri postu (ki ga ne jemljemo kot stradanje, ampak kot čiščenje telesa)se je potrebno na nov način prehrane prej pripraviti. Tisti, ki se odločate za razne dijete (predvsem hitre) morate vedeti, da se takoj , ko z dijeto prenehate še hitreje in več zredite. Zdaj je čas jesenskega sadja v izobilju, nadomestite z njim razne škrobne obroke, pojdite iz službe ali šole domov peš (ali pa vsaj dve postaji), namesto tekočih stopnic v veleblagovnicah uporabite klasične ..... pa večerni sprehodi, tudi pod dežnikom so prijetni in bolj koristijo kot TV in vrečka čipsa.... Od pobertete naprej sem se borila s kilami, dokler nisem naredila sama s seboj kompromis; biti deba ali spremeniti način življenja. Sicer pa ... življenje je vaše ! Lp, kobra 1 Sporočilo je spremenil(a) kobra 1 dne 19. sep 2006 18:14:14

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

19. sep 2006 18:13

Teenw, roke stran od hitrih diet! To mislim zelo resno in iz lastnih izkušenj vem, da ne delujejo (oziroma delujejo hitro, pa še hitreje dobiš kile nazaj). Sem jih nekaj let (tam v tvojih letih) vztrajno preiskušala in vsakokrat so delovale, pa vsakokrat so kile hitro prišle nazaj in še kakšna zraven, ker se take diete pač ne moreš držati na dolgi rok. Glavni problem hitrega hujšanja je jo-jo efekt, se pravi večno kile gor - kile dol in to brez konca in kraja, do konca življenja. Verjemi, da to postane z leti prava frustracija, sploh zato, ker resnično ješ zelo zelo malo, pa se vseeno samo debeliš in debeliš, ker ti hitre diete povsem zmešajo presnovo. Torej: če si stara 16 let in bi rada shujšala za 6 kil, potem je najbolje, da to narediš povsem brez diete, pač pa z več gibanja. Traja malo dlje, zato pa dolgo tudi drži in še zdravja ti ne uniči. Kako si pa predstavljaš, 10 kil v 15 dneh, saj potem boš po treh mesecih že v minusu pod zemljo? No, to najbrž ne boš, boš pa idelana kandidatka za jo-jo in večno stranko prodajalcev čudežnih nasvetov. Forumovci so ti natresli kar veliko zelo uporabnih in predvsem zdravih nasvetov, ki pa so žal precej bridki. Ampak resnično nič ne pomaga, brez muje ni nič. Torej danes namesto večerje obuj teniske in steci naokoli. Pa srečno in veliko uspeha!

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. sep 2006 12:10

Se strinjam z zgoraj napisanim. Pred leti sem počela vse sorte neumnosti in seveda shujšala, se potem nazaj redila in to je trajalo kar nekaj časa. Sedaj, ko sem nehala kaditi, se nisem niti kilo zredila, sem se pa odločila, da morem kakšno kilo dol spraviti in sem seveda začela. Pa ne s kakšno kuru, ampak z zdravim načinom življenja. Kaj to pomeni? Po moje jej vse, samo zmanjšaj porcijo. Prepovedi ne sme biti, samo količine od priporočljivim im manj priporočljivim je treba določit. Priporočlivo jej več, manj priporočlivo pa manj. Ker če se kaj prepove, potem je tisto najslajše in te slej ko prej zamika in nato je diete konec. Kyara

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

20. sep 2006 12:14

Kyara mufin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti