Hujšanje

teenw  

član od: 15.9.2006

sporočila: 1

tema odprta - 15. sep 2006 13:44 | ogledi: 5.568 | odgovori: 25

Hey.

Imam probleme z odvečno težo ,... in sem se odločila shujšati. Kaj predlagate, kako je najboljše? Stara sem 16 let. Shujšati moram vsaj ene 6 kg...

Jaz sem mislila shujšati s kakšno dieto ... odkrila sem tudi stran www.quickdiets.tk, kjer imajo veliko različnih diet. Kaj pravite o Atkinsovi (The key to success; ki je zelo znana), na levi strani spodaj ... ali pa o ostalih? Delujejo?

Hvala za pomoč!

teenw

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. sep 2006 13:52

O dietah ne bom razpredala. Marsikatera je dobra, nekatere čisto zanič. Glej, da bo vsebovala vse hranljive snovi, ki jih telo rabi. Če si se RES odločila shujšati, potem to tudi boš. Potrebna je močna volja, potrpljenje in še kaj, govorim iz trenutne situacije. Sem dala 12. kilco dol... Zdaj mi že malo volje zmenjkuje, ampak moram še malo stisnit... Če rabiš kaj več, piši na ZS.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

15. sep 2006 14:17

Evo ena stran, namenjena le tej temi: >http://med.over.net/phorum/list.php?f=93< Lidka, čestitam. Res je potrebna "isusova" volja. Meni je trenutno manjka. pa še trgatve se bližajo.. Ja, saj grozdje ne redi, ampak tisto, kar je zvečer.. Tina

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

15. sep 2006 14:54

Tudi jaz sem pri tej starosti hujšala, ne po dieti, ampak preprosto: po četrti uri nisem več jedla, zmanjšala sem količino hrane in začela sem se gibati. V treh mesecih sem izgubila skoraj 10 kg in od takrat se vedno gibljem okrog te teže, včasih nekaj manj, včasih več. Treba se je pa gibat, gibat in še enkrat gibat.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. sep 2006 15:20

Kristy, grozdje ne redi v malih količinah. Je pa zaradi grozdnega sladkorje zelo kalorično. Teennw, poglej si kake tabelice s kalorično vrednostjo hrane. Pa ne gledat samo tega, ampak CELO hranilno vrednost živil. Boš kmalu poštekela za kaj se gre...

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

15. sep 2006 15:42

Teenw prvo dobrodošla na KUL.Nisi nam povedala koliko si velika in težka mogoče pa je samo v tvoji glavi da moraš shujšati,saj veliko punc pri teh letih mislijo,da morajo hujšati.Drži se navodil renantane in lidike pa ti bo z trdno voljo uspelo.Pravijo tudi da če imaš za obrok meso potem ne ješ zraven krompirja oz. riža ali pa obratno skratka ješ lahko vse pomembno pa je da se veliko giblješ. Lep dan pa čeprav deževen mamazeljka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

15. sep 2006 15:53

V knjigi Manj maščob, več zdravja, imaš lepo opisane vse diete, njihove slabe in dobre strani. Zdi se mi, da v tvojih letih nobena hitra dieta ni primerna. Ne, ker ne bi bila zdrava, pač pa zato, ker na dolgi rok ne učinkuje. K ohranjanju primerne telesne teže - in za to nam gre, kajne, ne pa zgolj za hujšanje - pripomore samo uravnotežena prehrana, prilagojena potrebam organizma. Telo vsakega od nas ima svoje specifične potrebe in navade, ki jih z načinom prehranjevanja uravnavamo in tako vzdržujemo svoj organizem v primerni kondiciji, kar vključuj tudi telesno težo. Zato si izberi primeren način prehranjevanja, ne pa dieto. Tu je namreč velika razlika. Telo potrebuje vse mogoče sestavine za svoje zdravo delovanje, in ne si ga pri 16 letih kvarit s kakšno hitro dieto. te so dobrodošle le, ko je treba po kakšnih praznikih sneti odvečen kg ali dva. Če boš hitro shujšala in ne boš spremenila načina prehranjevanja, ampak se boš vrnila na staro, boš izgubljeno dobila hitro nazaj. To je tako imenovani jo-jo učinek. Čim počasneje boš kg izgubljala, lažje boš prilagajala prehrano, našla sistem, ki ti najbolj ustreza, in boš brez težav, kljub občasnim grehom, ki smo jim vsi podvrženi, ohranjala želeno težo. In verjemi, brez ustreznega gibanja ne bo šlo. Telo mora trošit energijo, dieta gor ali dol. To ne pomeni, da se moraš potiti v fitnesu ali prevoziti kilometre na rolkah. Tudi tu si najdeš način, ki ti najbolj ustreza. Če rada plavaš, plavaj. Lahko se tudi sprehajaš, občasno hitro hodiš ali zmerno tečeš, skratka poskrbi za miganje, kakršnokoli ti ustreza. Za začetek pa poskusi tako: za zajtrk jej samo sadje, tja do poldneva. Kombiniraj hrano - meso in zelenjava ali krompir, riž, testenine in zelenjava, nikdar meso in kaj od teh treh. Jej štiri do pet krat na dan, a nikdar se ne najej do sitega. Če zmoreš, da po 18. uri ne ješ več, bo to samo še pripomoglo k hitremu izgubljanju teže. Na ta način lahko ješ vse, samo lepo si razporediš vse čez dan, in če boš zraven še migala, boš imela postavo, da se šika. Ob pitju veliko tekočine, jasno, vsaj dva litra na dan (pretežno vode in naravno stinsjenih sokov, ne gaziranih pijač ali nektarjev in podobnega). Vse se začne in konča v glavi. Za uravnoteženo prehrano moraš imeti voljo, ko se pa enkrat navadiš, je kar ok, verjetmi izkušnjam starejših. Traja pa nekaj časa, da najdeš tisto, kar ti najbolj ustreza - da se torej za nič ne čutiš prikrajšane, da te ne grize vest, če si kdaj privoščiš kaj, česar si po nekih pravilih ne bi smela, da pa vseeno uživaš v hrani. Žal nismo vsi te sreče, kot nekateri med nami, ki lahko jedo vse, kar jim pride pod roke, pa se jim nikjer ne pozna. Lep pozdrav, Mamamia mamamia

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

15. sep 2006 16:04

Pridružujem se pisanju mamemie. Bolje kot je napisala ne bi mogla in vse to je resnica in preverjeno. Čudežne tabletke ni. Srečno. pozdrav a.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. sep 2006 16:07

Učinkovita dieta: Namesto večerje, hoja, kolesarjenje, tek ali plavanje. lp Anamarija Anamarija

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

15. sep 2006 16:20

Mene pa zanima, teenw, koliko si velika in koliko tehtaš? Upam, da nisi spet kakšna izmed tistih obsedenih suhic, ki zganjajo paniko pri podhranjenih 48 kilogramih ali pa kaj podobnega. :/ Daleč najboljši način je res ta, da ukineš večerje in zmanjšaš količino sladkarij. Shujšala sicer ne boš v enem tednu, ampak jaz sem na ta način v pol leta shujšala za 7 kg in nisem šla več niti grama nazaj gor. Jedla sem pa čisto normlano, mislim normalna kosila in to - meso, krompir itd. sem še zmeraj jedla skupaj - zdaj me to še ne skrbi. Odlična stvar so tudi sadni dnevi - cel dan ješ sadje in se tako prečistiš. LP! Muffsy

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

15. sep 2006 16:46

jaz sicer nisem nikoli morala prav drastično shujšati - največ kakšne 3 kg, pa še to mi ne bi bilo ravno treba. Nisem bila nikoli na dieti, sem shujšala kar sama od sebe in veš kdaj najbolj? Ko sem bila zaljubljena, takrat me je minil ves tek in se mi je zdelo, da živim od ljubezni :D Tko da ti predlagam....... Drugače pa še konkretno: najbolje, da po 18. uri ne ješ več, pa pij veliko vode (to je že zlajnano, samo ne trobijo tega na vsakem vogalu za brezveze) - telo se fajn prečisti z vodo in to hitro opaziš - tudi z izgubljenimi kilcami in boljšim počutjem. Pa najdi si kšn hobi, nekako si probaj čim bolj zapolnit dan z dejavnostmi - ker potem nimaš niti časa mislit na hrano. (Fajn je, če je telovadba, ni pa nujno, tudi gojenje hortenzij pride prav, samo, da se nekam založiš in imaš misli nekje drugje, ne pa pri hrani). lp, držim pesti Scorpy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti