Lahko strnjenka zamenja torto ?

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

tema odprta - 14. sep 2006 7:08 | ogledi: 3.654 | odgovori: 11

Za rojstni dan bi namesto torte naredila strnjenko.

Mislite,da je to dobra ideja ?

Rada bi nekaj drugega kot vedno torto,kakšna ideja ?

Kako bi naredila čokoladni preliv zraven ?

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

14. sep 2006 7:46

No,strnjenka bi bila vredu če roma iz hladilnika takoj na mizo in se tudi takoj poje,če pa nekaj časa stoji,pa to utegne biti problem. Takšne probleme sem imela enkrat z jogurtovo strnjenko.Bilo je veliko packarije in..... bolje da ne govorim naprej. Pri nas se za kakšen rojstni dan zelo obnesejo kremne rezine. Kaj pa kakšna sadna kupa? Lep dan vam želi Marjetka cvetka! Sporočilo je spremenil(a) Marjetka cvetka dne 14. sep 2006 07:59:27

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. sep 2006 8:58

stella, to je predvsem odvisno od tvojih gostov in slavljenca... Če njemu/njej ni problem ali pa si celo želi kaj drugačnega, potem res ne vidim ovir:) Jaz sem letos bratcu za rd naredila sladoledno kupo, ni bilo časa za torto, pa je bil čisto zadovoljen. Važno, da je iz srca, pravijo;) Torto dobi pa, ko bomo meli skupno družinsko praznovanje, čez kak teden, hehe:) Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. sep 2006 9:43

V strjenkah vseh vrst - jogurtnih, smetanovih, čokoladnih....sem kar doma in še nikoli se mi ni zgodilo, da bi se stvar razpustila. Odkar delam torte na naslednji način: en sloj biskvitnega ali pa karkšnegakoli podobneta testa in 7 cm sočne kreme, ki se na razpusti, sploh noben več noče klasike v smislu: oblat - premaz - oblat itd... Če delaš za rojstni dan, pa še nisi najbolj doma v pripravi, ti svetujem najbolj enostavno: biskvitno dno, malo pokapaj s kakšnim sokom ali likerjem, daj nekaj koščkov sadja (seszonskeg ali kandiranega, stvar izbire), premazuj z jogurtom, kamor si vmešala emultagor, vmes v kremo meči še nekaj sadja, poravnaj vrh in daj zadevo v hladniki in čez nekaj ur bo zadeva izvrstna. Opozarjam pa te, da na vsak nači obleči obroč v alu-folijo (ne glede na to, kakšen obroč imaš), ker se na tak način izogneš temu, da bi krema počila tam, kjer je zaponka... Na tvojem mestu ne bi nič čarala s čokoladnim prelivom. Če delaš jogurtno strjenko s sadjem, potem čokolada itak nima nič za zraven (je preveč informacij v sladici). Raje okrasi vrh kreme s sadjem. Sicer pa se kremaste torte lahko pokrivajo z novo kremo: recimo vanilijeva krema se pokrije s čokoladno (se okusi lepo kombinirajo, pa še kontrast je lep), ali pa se v celoti oblačijo v novo kremo (npr: Vasina torta). Samo, tole zadnje je že bolj advanced level. Zdaj pa sama oceni, na katerem spretnostnem nivoju si trenutno. Vendelina jr.

lejča  

član od: 29.12.2005

sporočila: 30

14. sep 2006 13:28

Zelo ti priporočam jogurtovo strjenko, pri nas je obvezna za vsak roj. dan. Jaz jo naredim tako, da za podlago spečem biskvit, ga obložim s sadjem (marelice, breskve, ..-narezane na drobno) prelijem s strjenko, dobro ohladim. Ko pa režemo koščke pa vsak kos prelijem z domačo jagodno in borovničevo marmelado. lejča

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

14. sep 2006 15:28

Pri prijateljih na rajstnem dnevu, so v slaščičarni naročili torto in bila je jagodova strjenka, malo bolj okrašena, kot za vsak dan. Torej priporočam strjenko. Pozdrav, a.

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

14. sep 2006 16:12

Jaz za sinov rojsni dan ,ko povabi svoje prijatelje pripravim vedno ledeno torto s sadjem(recept v bazi)in vedno izgine do zadnje drobtinice. kalcicl

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

16. sep 2006 23:47

ravno danes smo za desert po kosilo imeli torto, ki sem jo naredila sinoči. Naredila sem biskvit, ki ga zelo hitro naresiš in vedno uspe: 3-4 jajca, 9 žlic sladkorja, 9 žlic olja, 9 žlic mleka, vaniijev sladkor, 9 žlic moke in pecilni prašek. Na ohlajen biskvit sem posula zmrznejne gozdne sadeže, na njih pa kremo, ki sem jo naredila iz 2 malinovih jogurtov, 4 dcl stepene sladke smetane in ene vrečke želatine. Torta je bila hitro narejena, vendar zelo dobra. Pri teh strnjenkah lahko uporabljaš svojo domišljijo, prejšnji teden sem nekaj podobnega naredila v pekaču in uporabila jogurt z breskovim okusom. Všeč mi je, da sem našla pravilno razmerje med količino in želatino. Vedno uporabim mali zavitek želatine, ki je po velikosti enak zavitku pecilnega praška. atic

Tosca  

član od: 29.6.2004

sporočila: 11

17. sep 2006 11:26

atic, ali gre za mleto želatino ali tisto v lističih? Koliko g ima vrečka? Ali želatino prej razpustiš (če je prah, z lističi znam) v tekočini ali joguru ali jo kar vmešaš? Hvala in lep dan!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti