Hobotnica

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

tema odprta - 9. sep 2006 22:21 | ogledi: 8.597 | odgovori: 6

Mene pa zanima, kako vam uspe, da imate mehko hobotnico, ko jo skuhate. Delam na razne načine, dam zraven kuhat tudi plutovinasti zamašek, odlijem vodo,ko zavre in dodam novo. S čim jo potolčete in kako veste, da je mlada hobotnica, ko jo kupujete?

Branka

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

10. sep 2006 0:35

Najbolj sigurno bo hobotnica mehka ,če bo za nekaj časa šla na oddih v zmrzovalnik potem pa v ekonom lonec! Vsaj jaz tako naredim ,kadar jo imam seveda! val

mandeljcek  

član od: 22.7.2006

sporočila: 66

10. sep 2006 7:56

obstaja kuhanje v olivnem olju, mi je mami rekla da je naredila in da je zelo mehka. prelijes z oljem da je pokrita in na malem kuhas, spusti vodo in se res kuha. to je vse kar vem, lp! mandeljček

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

10. sep 2006 8:15

v enem od forumov so se že pogovarjali na to temo, malce pobrskaj. Spomnim se samo da jo nekaj tudi tepejo.... marelica

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. sep 2006 11:23

Zmrznjena mora biti, ja. In jaz za svak slučaj tudi štoplc zraven kuham, pa ne vem, če je kaj na tem. Ampak škodit pa ne more. jasna

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

10. sep 2006 13:58

S hobotnico ne bo težav, če je pred kuhanjem zamrznemo (kupiti jo je treba kakšnen dan prej in v ribranici povprašati, če ni bila že prej zmrznjena, ker pogosto ne prodajajo svežih hobotnic ampak iz zaloge!) Iz skrinje jo vzamete toliko prej, da se kraki začenjajo odtajevati, takrat jih malo potolcite. Poleg hobotnice damo v lonec še kakšen na pol prerezan olupljen krompir, čebulo ali dve manjši, kakšen strok česna, če želite tudi kakšen poper v zrnju. To zelenjavo potem zavržemo, kuhamo samo za priokus. Solimo pa ne, šele na koncu že pripravljeno jed (na primer solato iz hobotnice)! POMEMBNO: Vedno jo damo kuhati v mrzlo vodo za razliko od rib, ki jih damo kuhati v vrelo vodo! ŠE BOLJ POMEMBNO: Pri kuhanju hobotnice obstaja trenutek, ko je najbolj mehka in ta trenutek je treba ujeti! Če jo kuhamo dlje, pa postaja spet čedalje bolj trda, tako da na koncu ne veš več, ali bi jo metal ob steno ali grizel :). Večkrat je treba poskusiti in ko se vilice lepo vgreznejo v meso lovk, je tisto pravo. Potem pa hobotnico hitro ven iz vroče vode! Kakšno srednjo veliko je treba kuhati okoli ene ure. Plutovinasti zamaški bojda pomagajo, da se hitreje skuha, sam pa še nisem odkril razlike, ker nikoli ne kuham na uro, ampak po izkušnjah in po pokušanjih. Upam, da sem kaj pomagal! LP Boris booris

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

11. sep 2006 8:30

Ja seveda, hobotnica mora najprej v zmrzovalnik, pa ne samo ona, celotna družba glavonožcev je precej bolj okusna, če jo prej pošljemo v ledene omare. Booris je pa postopek tako lepo opisal, da ni kaj dodati. Morda samo to, da lahko vemo kdaj je hobotnica kuhana tudi po tem, da se dajo priseski z lahkoto odtrgati od lovk. Pa dober tek!!!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti