Vinogradniške breskve

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. sep 2009 8:10

Mi imamo rdeče in bele in pri obema sortama gra koščica fajn ven.

Jaz zrele olupim, ker se lepo lupijo , izkoščičim in polovičke dam kuhat. Dodam sladkor, vanilin in simetove štengice. Kuham kaki 2 uri, nato jih pretlačim s paličnim, dodam limonov sok in kuham , dokler niso željeno goste. Poskus naredim na keramičnem krožničku.

Nato dam v stekleničke, te takoj zavijem v deko in pustim do naslednjega dne. Nikoli se še niso pokvarile.

Ker pa zmešam obe sorti je marmelada lepe roza barve, okusa pa božanskega. Nekje na kilo očiščenih breskev dam pol kile sladkorja.

 

Kyara

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

22. sep 2009 9:31

Jaz bi pa rada sadike dobila, da bi jih posadila. Kakšna ideja, kam se obrniti? sara

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. sep 2009 10:06

Nekje dobi koščice in posadi.

Ali pa pri nekom, ki jo ima posajeno, poglej v okolici: ponavadi se kakšna posadi kar sama :)Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 22. 2009 10:16

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

22. sep 2009 10:37

Tudi jaz sem letos delala marmelado iz teh breskev. Sem jih poparila in z veliko muke olupila (nekatere so šle zlahka, večina pač ne), peška gre k sreči rada ven. Ker imajo belo meso z rozasto površino je bila marmelada najprej nekam bleda, pa sem dodala še zadnje maline, ki so še na vrtu in je izpadla prav fajn marmeladka. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

modri trak  

član od: 24.8.2004

sporočila: 40

22. sep 2009 20:29

Še moj recept za marmelado iz vinogradniških breskev. Brez sladkorja skuham v kruhomatu 2,30 kg očiščenega in olupljenega sadja(kuham v dveh delih; ko se kuha prvi del, pripravljam sadje za drugega). Sadje izberem v razmerju 2/3 breskev, ostalo pa hruške, 1 jabolko in olupljene slive. Že ko pripravljam sadje, polivam z limono in sicer na to količino stisnem 4 limone. Tako skuhano marmelado zmiksam s paličnim mešalnikom, ponovno segrejem, dodam 30 dag sladkorja in malo želirnega sredstva. Kuham še toliko časa, da se sladkor stopi. Z vrelo marmelado napolnim kozarce. Toliko limone dam zaradi barve marmelade. Okus pa malo spominja na marelično marmelado.Zelo je dobra, priprava pa malo zamudna. Sporočilo je spremenil(a) modri trak dne 22. 2009 20:30

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

22. sep 2009 21:13

Ravno včeraj sem kuhala marmelado iz vinogradniških breskev. Breskve nič ne lupim, prepolovim, pokuham s sladkorjem v razmerju približno 2:1 v korist sadju. Nič ne miksam, ker se nam zdijo fini ravno tisti veliki kosi breskev. Marmelada je res božanska, izrednega okusa.

Rada pa bi jo naredila brez dodanega sladkorja... kakšne ideje morda?

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti