Kuhanje kave

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

11. sep 2006 15:04

Evo, sem še enkrat prebrala vse napotek in nasvete in ni šment, da mi pa zdaj ne bi uspelo! Glede hranjenja zmlete kave: po novem jo presipam v eno stekleno dozo na navoj, v kateri sem sicer kupila kavo za espresso, pa sem jo že zdavnja porabila. Tesni dobro, imam jo pa itak v omarici, tako da ni na svetlobi. Glede plavalcev v moji kavi pač - bom vadila! smrketa

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

11. sep 2006 15:51

Glede Barcaffe-ja pa naslednje: ste opazili, da imajo vrečke za 100g na zadnji strani oznake: PM, PK, ZM, ZK. Vsaka od teh oznak ima drug okus! Prav na živce mi že gre ta kava, ker sem potrebovala precej časa, da sem ugotovila katera je kolikortoliko dobra (jaz obožujem kavo - dobro kavo - spijem je 4 - 5 skodelic/dan). Prej so imeli oznake: 1A, 2A, 1B in 2B in, ko so ljudje ugotovili, da je 2B najslabše kvalitete, so spremenili oznake. Zdi se mi, da je zdaj najslabša ZK, tako da ko kupujem to kavo, premetavam vrečkice in iščem PK oznako (pogojno še PM) - žalostno. V zadnjem času jo najraje kupim v zrnu, samo da jo je treba res kar dolgo mleti, ker če je zrno slabo mleto, obvezno plava po vrhu. Nimam pa ideje, katera kava bi bila enako dobra kot je Barcafe z oznako PK, bi takoj "prešaltala". Lp, Silva

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

11. sep 2006 16:00

lp js nikoli nisem sploh opazila teh oznak, sem pa opazila, da se je barcaffe 100 g poslabšala (al pa dstikrat naletim na slabo oznako) v smislu, da ko skuham kavo (js pijem pol turške pol mleka), plavajo na vrhu zrna kave, ki rabijo ful časa, da potonejo. kot bi bla kava slabo mleta al na bolj debelo. v glavnem, zaradi tega sem prešaltala na Franck in mi je ta najboljša (100 g). je pa spet razlika če kupiš tisto 250 g vakumsko pakirano barcaffe. v glavnem ni ga slabšega kot to, da se ti lušta kave (pa naj bo to turška al katera druga) pa dobiš zanič kavo!! bljak moji starši so imeli en star mlinček za kavo, tak posrebren in ful lep in so vedno sproti mleli. a kdo ve, kje to kej prodajajo? pa za vse kofetarce en namig: če še niste ble ali ne poznate, v stari Ljubljani je poleg čajne hiše Cha, še ena prodajalna kave, kjer najdeš različne vrste iz različnih držav (Cuba, Etiopija, Brazilija,..), odvisno kakšen okus ti je všeč, ali kiselkast ali ne.... tudi imajo kave, ki so bolj primerne za turško ali za espresso...v glavnem kul trgovinca, če bo katera kdaj zajadrala tja goga sam da se kuha..

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

11. sep 2006 16:21

Kalipso, za kavne mlinček je še vedno Baščaršija zakon. Ima pa eno pomankljivost - v Sarajevu je. rimljanka

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

11. sep 2006 16:38

ja to pa vem in sarajevo je ena izmed mojih bodočih destinacij - sigurno, sam še ne vem kdaj ko bom pa šla, bom pa ziher nabavila dosti takih stvari kot so mlinčki, džezvice, tepsije itd... sej to imajo verjetno v makedoniji tudi, sam nisem se nikoli spomnila vprašat (ko sem bla dol). itak ko greš tja dol, moraš nesti ogromno denarja s sabo, ker imajo super veliko super stvari, ki jih tu ni, sploh za kuhanje sam da se kuha..

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

12. sep 2006 11:05

silva, na televiziji je bil enkrat intervju z enim izmed predstavnikov Barcaffe in je rekel da je v vseh vrečkah enaka kvaliteta kave in da imajo to interne oznake v kateri liniji je bila kava narejena - mleta in nato pakirana. Če slučajno pride do kakšne napake (pri pakiranju, oporečnosti,...) da vedo na kateri liniji se je to zgodilo in odstranijo iz prodaje samo tisto linijo izdelkov Rebeka

kljukec  

član od: 7.9.2006

sporočila: 20

12. sep 2006 11:34

Silva, meni je zelo všeč Drogin Portocaffe, se mi zdi, da je takšna, kot je bila včasih Barcaffe. Pa še opazno cenejše... kljukec

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

12. sep 2006 12:17

Rebeka, veš kaj je čudno? Čudno je, da ima potem vsaka linija drugo kvaliteto. Prisežem, pa tudi ostali poskusite, da je glede na oznako, ki je na zadnji strani vrečke, tudi okus kave drugačen (PK, PM imata izrazitejši okus, ZK, ZM pa blažji - dati moraš precej več kave za eno skodelico, kot normalno). In zakaj so preimenovali linije z drugimi oznakami in niso kar pustili 1A, 2A, 1B in 2B? Mogoče kdo koga pozna, ki bi bil tam zaposlen, pa ga naj vpraša. Portocaffe še pa nisem poskusila... Poskusila sem že Franck (zelo dober), Cremcafe (gre nekako), Zlata kava (mi ni preveč všeč), pa verjetno še kakšno... Mi je pa zadnjič mama skuhala kavo, ki je smrdela po smrdljivih nogah - kislo ali tako nekako... Groza! Dobila jo je od sestrične, ni pa shranila ovitka, da bi videla od koga je. Okus je bil pa kar dober (saj veste tudi Gorgonzola smrdi pa je dobra, zato sem tudi poizkusila to kavo). Lep se imejte. Silva

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

12. sep 2006 14:17

Silva, pri nas po novem pijemo Doncafe. Pri vsej zmešnjavi okoli Barcafeja, kateremu se je zelo poslabšala kvaliteta, sem jo enkrat kupila kar tako. Sem si rekla, težko je slabša. Bila sem prijetno presenečena nad okusom in aromo. Problem je le v tem, ker je nimajo povsod. Tisto o kodah na Barcafeju mi je pa prav zanimivo. Sploh nisem bila nikoli pozorna na to. Cena je pa verjetno enaka za vse ali je mogoče po ceni ugotoviti za katero gre. Sem pa opazila, da je po novem pakirana v dve različni embalaži, pa me prav zanima point. lp Julija

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

12. sep 2006 15:22

Moj kolega je trgovski potnik in prodaja med ostalim tudi kavo. Ker je ogromno na terenu, spozna veliko sebi podobnih in on pravi, da zanesljivo- Barcafe 1. kvalitete ni nikoli znižana. Tudi sam sem se večkrat vprašal, zakaj npr. 1kg kave v zrnju stane precej več(kar precej čez 2000sit) kot mleta v zavojčkih(od 160sit dalje). Tudi meni se je že kar nekajkrat zgodilo, da je romal Barcafe zavojček poln v smeti. ZVONE

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti