Kuhanje kave

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. sep 2006 10:23

Majamarko je napisala, kar sem sama hotela. Najprej prepražit na suho, v džezvi, drobno mleto kavo, jo zalit z vrelo vodo, premešat in pustit, da se "usede". Nalit v skodelice, potem pa si vsak da vanjo kocko sladkorja. To je malce obredno kuhanje kave, ampak ko je čas, dobro dene. Sploh, če se potem pije iz porcelanastih skodelic brez ročajev, v bakrenih nastavkih. Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. sep 2006 11:01

No, moj kolega iz Turčije je dal kavo kuhat v mrzlo vodo, pol jo je še ene 10x zavrel, samo toliko, da se je dvignila. Skratka, stal je vsak dan zdraven in kuhal kavo 15-20 min. Mi, ki smo navajeni drugače, smo ga smo gledali.

mandeljcek  

član od: 22.7.2006

sporočila: 66

8. sep 2006 11:48

ko sem se pila kavo, sem v vrelo vodo, ki še ne vre čisto močno, ko ima še čisto male mehurčke, kot radenska ... dala zvrhano žlico kave (na osebo) rahlo premešala in pustila nekje pol minute. taka kava ima le aromo, nič tistega močnega okusa ... ki je že kar kisel. ne vem pa kako to paše tistim ki pijejo le črno. danes pijem kavo le kadar res rabim stimulacijo, ker me kar butne mandeljček

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

9. sep 2006 15:12

JAMONI je napisal/a:
Od Tupperware-a obstaja ena posoda (0,7 l ali 1,5 l drži), ki zadrži svetlobo in 100 % vso aromo, le toliko jo uide, ko jo pretreseš iz vrečke in ko jo vzemaš ven, ko jo zakuhavaš. To zato, ker ima pokrov kavčukov rob in zato zelo dobro tesni. Ima le to slabo lastnost, da se ji reče "eleganca" in je tako lepa, da ti jo bo najbrž žal imeti spravljeno v omarici in jo boš imela rajši za kakšne piškotke, da jo bodo vsi videli na mizi. Za več informacij me kontaktiraj s privat sporočilom, da ne bo spet hude krvi, da oglašujem. Pa veliko užitkov vam želim pri kavi! JAMONI
Jamoni, spet... Seveda oglašuješ. Piši po ZS ali pa če daš svoj telefon... To je eno in isto. Tudi če napišeš: "Če bi smela pisati, da oglašujem bi rekla, da mi pišite po zaseben sporočilu, tako pa ne smem in tega nisem napisala...." bo to še vedno OGLAS ZADNJIČ ponavljam, ne vem koliko tvojih tem za prodajo lupilca itd. sem že zaklenil. Preko te strani delaš donosen posel in tega ne nameravam več tolerirati. Bodi toliko in se obrni na Httpool za oglas, potem boš lahko reklamirala kolikor boš želela, s telefonom, emailom, vsem. V nasprotnem primeru ti bom vzel možnost prejemanja zasebnih sporočil. OGLAS = Informacija o izdelku z namenom prodaje oz. pridobivanja materialne koristi. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

9. sep 2006 17:45

Ne razumem kako je možno, da moraš odraslega človeka tolikokrat opomniti, da nej ne dela reklame zastonj. Pa Jamoni, a si "blond" al kaj?????? Pa prosim prave blonde brez zamere, v tem primeru je mišljeno samo kot izraz in nič žaljivega. lp alexis

špelca marelca  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

9. sep 2006 19:07

ja nekateri so pa vztrajni pa se ne dajo. Ne vem kaj ima od tega, meni vem da bi bilo narodno, da bi me moral nekdo kar naprej opominjat za eno in isto stvar. metoda

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

9. sep 2006 19:12

A kaj ima od tega? Veliko poslanih katalogov, izdelkov in predstavitev verjetno. Misliš da med toliko obiskovalci ni nobenih kupcev? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

špelca marelca  

član od: 31.7.2006

sporočila: 87

9. sep 2006 20:28

ja prav imaš Jernej. Sem raje brez besed, ker se mi jih škodi za take stvari. metoda

mandeljcek  

član od: 22.7.2006

sporočila: 66

10. sep 2006 8:00

ne vem sem bila dovolj jasna, da kave ne prevrem se enkrat ... mandeljček

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

11. sep 2006 14:36

No, če se vrnem na prvotno zastavljeno vprašanje "Smrkete"- drobci kave plavajo po kavi. Po mojem, ne glede kako kavo skuhaš, samo da voda (kava) zavre, teh drobcev v kavi ne more biti. Se pa lahko to dogaja, če kava ni drobno zmleta- se pravi doma malo slabše zmleta ali pa če je to kava, ki je namenjena za "espresso". lp ZVONE

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti